DOLAR 32,3228 0.04%
EURO 34,4646 -0.66%
ALTIN 2.491,211,24
BITCOIN 22877750,73%
İstanbul
18°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ziraat Bankası 150 Uzman Yardımcısı Alımı Meydana getirecek

Ziraat Bankası son başvurusu 23 haziran 2023 olan 150 Uzman yardımcısı alımı yapacak.

ABONE OL
7 Haziran 2023 09:38
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ziraat Bankası

ZİRAAT BANKASI UZMAN YARDIMCISI

İŞE ALIM SINAVI BAŞVURU KOŞULLARI

Bankamız, İstanbul ilindeki Genel Müdürlük Birimleri ile Şubelerinde görevlendirilmek suretiyle, 150 Uzman Yardımcısı istihdam edecektir.

Uzman Yardımcıları Türkiye’nin 100 senelik bir geleneği olan Ziraat Bankası Bankacılık Okulu programını tamamladıktan sonrasında görevlerine başlatılacaktır.

Bankacılık Okulunda eğitimler, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi ortaklık ile yürütülmekte olup, belirlenen eğitimleri başarı ile tamamlayan adaylar, Bankacılık alanında Yüksek Lisans Diplomasına haiz olacaklardır.

GENEL HUSUSLAR

. Imtihan süreci yazılı ve mülakat olmak suretiyle iki aşamadan oluşmaktadır.

. Emek verme ili İstanbul’dur.

. Yazılı imtihan İstanbul Üniversitesi tarafınca 3 merkezde (Ankara,İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa) 16 Temmuz 2023 Pazar günü saat 14:30’da gerçekleştirilecektir.

. Üniversite, lüzumlu hallerde adayların sınava gireceği bölgeleri evvel duyurmak kaydıyla

değiştirebilecektir.

. Mülakat süreci Bankamız tarafınca yürütülecektir.

ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2. 01.01.1993 ve sonrası doğumlu olmak, (18 yaşını doldurmuş olmak)

3. Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesi çerçevesinde belirtilen haklardan yoksun olmamak,

4. Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar haricinde erteleme edilmiş hükümler hariç olmak suretiyle, ağır hapis yada 6 aydan fazla hapis veyahut affedilmiş olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı batkı şeklinde yüz kızartıcı yada onur ve onur kırıcı suçtan yada istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, Devlet sırrını açığa vurma, vergi kaçakçılığı yada vergi kaçakçılığına girişim ya da iştirak suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,

5. Bankacılık Kanununa bakılırsa Bankalarda emek vermesi yasaklanmamış olmak,

6. Yurt içinde ve yurt haricinde sürekli vazife yapmasına engel olabilecek gövde yada akıl hastalığı bulunmamak (resmi sağlık kurulu raporu ile belgelenir),

7. Erkek adaylar için işe alım zamanı itibariyle askerlik görevini tamamlamış yada erteletmiş olmak ya da askerlik yükümlülüğünden muaf tutulmuş olmak,

8. Yazılı sınava İdari alandan katılacak adaylar için;Üniversitelerin ve yüksek okulların 4 yıllıkeğitim veren İktisat, İşletme, Maliye, Kamu Yönetimi, Emek verme Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Uluslararası İlişkiler, Hukuk,Bankacılık, Finans, Muhasebe, Uluslararası Finans, Ticaret ve Bankacılık, Sigortacılık ve

Risk Yönetimi, Sermaye Piyasası, İşletme Bilgi Yönetimi, İşletme Yönetimi ve Yönetim Bilişim Sistemleri ile bankacılık mesleğiyle ilgili bölümlerinden yada üniversitelerin Ekonometri, İstatistik, Aktüerya, Matematik, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri, Fizik, İşletme ve Tarım Ekonomisi, Tarım Ticareti ve İşletmeciliği, Tarım Ekonomisi bölümlerinden yada denkliği yetkili makamlarca tanınmış yurtdışı üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak ya da Ağustos 2023 itibari ile mezun olacağına dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak.

Yazılı sınava Mühendislik alanından katılacak adaylar için;Üniversitelerin ve yüksek okulların 4 senelik eğitim veren ;Endüstri Mühendisliği, İşletme Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Mimarlık, Çevre Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Metalurji Mühendisliği, Enerji Sistemleri Mühendisliği, Besin Mühendisliği, Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği, Yapay Zeka Mühendisliği, Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği, Maden Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği, Jeofizik Mühendisliği, Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği bölümlerinden yada denkliği yetkili makamlarca tanınmış yurtdışı üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak ya da Ağustos 2023 itibari ile mezun olacağına dair belgeyi ibraz etmek koşuluyla son sınıfta okuyor olmak,

9. Daha ilkin T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Uzman Yardımcılığı Imtihanı’nın mülakat aşamasında elenmemiş olmak,

10. Adaylar müracaat esnasında mezuniyetlerine bakılırsa İdari Alan yada Mühendislik Alanıtercihi yapacaklardır.

ÖDEME VE BAŞVURU SÜRECİ

Başvurular 06 Haziran 2023 – 23 Haziran 2023 Cuma günü saat 23.59’a kadar İstanbul Üniversitesi’nin https://ziraatbank.istanbul.edu.trinternet sitesine üye olmak suretiyle yapılacaktır.

“Imtihan Başvuru Formu” aday tarafınca eksiksiz olarak doldurulacak ve son 6 ay içinde çekilmiş JPEG formatında vesikalık fotoğraf, imtihan müracaat formuna eklenecektir. Fotoğrafı bulunmayan yada belirtilen özellikleri taşımayan fotoğrafla meydana getirilen başvurular kabul edilmeyecektir.

Sınava başvuracak adaylar, Üniversite tarafınca belirlenen imtihan tutarı olarak 550 TL ödeyecektir. Ödeme işlemi, imtihan başvurusu esnasında ÜNİVERSİTE’ninhttps://ziraatbank.istanbul.edu.trinternet sitesi üstünden kredi/banka kartı ile gerçekleştirilecektir. Üniversite kuralları gereği başka kanallardan ödeme kabul edilmeyecektir.

Başvuru Formu Doldurulurken Dikkat Edilecek Hususlar:

. Formda beyan edilen özgeçmiş bilgilerinin imtihan müracaat koşullarına uymaması halinde müracaat kabul edilmeyecektir.

. İşe alım sürecinin herhangi bir aşamasında aranan nitelikleri taşımadığı yada gerçeğe aykırı beyanda bulundukları tespit edilen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır.

. Yanlış informasyon veren yada bazı detayları gizlediği tespit edilen aday, bundan doğacak sorumlulukları kabul etmiş sayılacak ve gerçek dışı beyanla işe alımdan dolayı Banka’nın uğrayabileceği her türlü zarardan görevli olacaktır.

SINAV SÜRECİ

Imtihan Daveti

. Adaylar tercih ettikleri imtihan merkezinde sınava gireceklerdir.

. Başvurusu kabul edilen adaylar imtihan yeri ve saatini bildiren “Imtihan Giriş Belgesi”ni 10 Temmuz 2023 Pazartesi gününden itibaren İstanbul Üniversitesi’ninhttps://ziraatbank.istanbul.edu.trinternet sitesinden T.C. Kimlik numaralarını girerek alabileceklerdir.

Yazılı Imtihan

. Yazılı imtihan, duyuru edilen imtihan merkezlerinde 16 Temmuz 2023 Pazar günü saat 14:30’da başlamış olacak olup, çoktan seçmeli kontrol şeklinde yapılacaktır.

. Adaylar sınava girebilmek için Imtihan Giriş Belgesi ile Fotoğraflı ve Onaylı Kimlik Belgesini (fotoğraflı, soğuk damgalı ve T.C. kimlik numaralı nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı/T.C. kimlik numaralı sürücü belgesi, süresi geçerli geçişlik) ibraz etmek zorundadırlar. Bunların haricinde başka hiçbir belge sınava girebilmek için geçerli olmayacaktır.

. Imtihan giriş belgesi yada fotoğraflı kimlik belgesi yanında olmayan adaylar yazılı sınava alınmayacaktır.

. Adayların imtihan merkezine, kağıt, kitap, defter, not vb. dokümanlar; pergel, açıölçer, cetvel, hesap makinesi vb. araçlar; cep telefonu, bilgisayar, tablet, telsiz, kamera, kulaklık, kablosuz yazışma elde eden bluetooth, elektronik lügat, akıllı saat vb. yazışma, depolama, kayıt ve veri aktarma cihazları; her türlü kesici ve delici alet, ruhsatlı yada resmi amaçlı olsa bile tabanca ve tabanca yerine geçebilecek nesneler; içecek (su hariç) ve yiyecek vb. besin maddeleri ile girmeleri kesinlikle yasaktır.


. Sınava 15 dakikadan fazla geç kalan adaylar sınava alınmayacaktır.

. Yazılı imtihan 3 bölümden oluşmaktadır. Imtihan tek bir oturum halinde gerçekleştirilecek olup, toplam sual sayısı 140 tane ve toplam imtihan süresi 160 dakikadır.

. Imtihan sual dağılımı aşağıdaki tabloda yer almıştır.

İdari Alan için 3. Bölüm Imtihan Konuları:

Ekonomi (Mikroekonomi, Makroekonomi, Uluslararası Ekonomi, Para/Banka/Kredi, Maliye Politikası, İşletme Ekonomisi, Türkiye Ekonomisi, Güncel Ekonomi),

Hukuk (Medeni Hukuk, Borçlar Hukuku, Ticaret Hukuku, İcra-İflas Hukuku, Kıymetli Evrak Hukuku, İş Hukuku, Bankacılık Kanunu, Türk Ceza Kanunu, Ceza Muhakemesi Kanunu, Hukuk Muhakemeleri Kanunu)

Muhasebe (Genel Muhasebe, Mali Tablolar Analizi)

İşletme Finans ( Finansal Planlama, Nakit Yönetimi, Stok Yönetimi, Sermaye)

Mühendislik Alanı için 3.Bölüm Imtihan Konuları:

Genel Alan Bilgisi (Matematik I-II, Fizik I-II, Lineer Cebir, Diferansiyel Denklemler, Mühendislik Etiği, Ticari Aritmetik)

Endüstri Mühendisliği Soruları (Üretim Planlama ve Kontrol, Yöneylem Araştırması, Mühendislik Mekaniği, Kalite Kontrol, İnsan Kaynakları, Üretim-Benzetim, İstatistik, Ergonomi)

. Yazılı imtihan sorularına ve imtihan uygulamasına ilişkin itiraz, İstanbul Üniversitesi imtihan hizmetleri internet adresinden çevrimiçi olarak erişilen biçim doldurularak, 18 Temmuz 2023 saat 17:00’a kadar ve sayfada yer edinen süreç takip edilerek yapılabilecektir.

. Yazılı sınavda, imtihan bölümlerinin her biri baraj durumunda olup, başarı tespitinde bulunulması için; sorulan soruların 1. bölümden minimum %50’sinin(minimum 25 doğru), 2. bölümden minimum %50’sinin(minimum 20 doğru) ve 3. bölümden minimum %50’sinin(minimum 25 doğru) doğru olarak cevaplandırılması ve 60 ve üstü puan alınması gerekmektedir.

. Imtihan neticeleri İstanbul Üniversitesi’ninhttps://ziraatbank.istanbul.edu.trinternet adresi üstünden duyuru edilecektir.

. Yazılı imtihan sonucuna itiraz, İstanbul Üniversitesi imtihan hizmetleri internet adresinden çevrimiçi olarak erişilen biçim doldurularak, 05 Ağustos 2023 saat 17:00’a kadar ve sayfada yer edinen süreç takip edilerek yapılabilecektir.

Mülakat

. Sorulan soruların 1. bölümden minimum %50’sini, 2. bölümden minimum %50’sini ve 3. bölümden minimum %50’sini doğru cevaplandıran ve 60 ve üstü puan alan adaylar arasından puanı en yüksek adaydan başlanmak suretiyle her bir alan bazında alınması planlanan sayının 4 (dört) katı aday (son adayla aynı puanı alan adaylar dahil) mülakata çağırılacaktır. Adayların yazılı sınavda gösterdikleri başarı durumuna bakılırsa mülakat kontenjanı için planlanan sayının altında yada üstünde aday mülakata çağrı edilebilecektir.

. Mülakata çağırılmak suretiyle kontenjana giren adaylar Bankamızınwww.ziraatbank.com.trinternet sitesinde duyuru edilerek mülakata çağrı edilecektir. Mülakat tarihleri, bölgeleri ve adayların yanlarında getirmesi ihtiyaç duyulan belgeler bu davette duyurulacaktır.

. Mülakat neticesinde meydana getirilen değerlendirme sonucu, başarıya ulaşmış ve yedek adaylar gene www.ziraatbank.com.trinternet sitesinde duyurulacaktır.

. Adayların sözlü imtihan esnasında gösterdikleri performansa bakılırsa alınması planlanan sayının altında yada üstünde aday istihdam edilebilecektir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.