DOLAR 28,9483 0.07%
EURO 31,4812 0.03%
ALTIN 1.925,040,06
BITCOIN 11474660,35%
İstanbul
10°

HAFİF YAĞMUR

06:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

Üniversite Kura İle 3 Güvenlik Görevlisi ve 8 Temizlik Görevlisi Alacak

Üniversite Kura İle 3 Güvenlik Görevlisi ve 8 Temizlik Görevlisi Alacak

ABONE OL
2 Mart 2020 20:33
Üniversite Kura İle 3 Güvenlik Görevlisi ve 8 Temizlik Görevlisi Alacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sinop Üniversitesi birimlerinde istihdam edilmek üzere Türkiye İş Kurumu (İşkur) Aracılığıyla sürekli işçi alınacağını açıkladı. Temizlik görevlisi için başvuracak adayların en ilköğretim mezunu olmaları, güvenlik görevlisi için başvuracak adayların ise en ortaöğretim mezunu olmaları gerekmekte. 

TEMİZLİK GÖREVLİSİ İÇİN ARANAN ÖZEL ŞARTLAR

En az İlköğretim mezunu ve 18-40 yaş arasında olmak. 

GÜVENLİK GÖREVLİSİ İÇİN ARANAN ÖZEL ŞARTLAR

-En az ortaöğretim mezunu ve 18-40 yaş arasında olmak.

-5188 sayılı Kanun gereği Özel Güvenlik temel eğitimini başarı ile tamamlamış olmak ve Valilik tarafından düzenlenen geçerli özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak. (Silahsız)

TEMİZLİK GÖREVLİSİ (ENGELLİ) İÇİN ARANAN ÖZEL ŞARTLAR

-En az ilköğretim mezunu ve 18-40 yaş arasında olmak.

-Engelli sağlık kurulu raporunun en az %40 oranında olduğunu belgelendirmek. (Engellilerin, durumlarını ilgili mevzuatına göre yetkili sağlık kuruluşlarından alınan engelliler için sağlık kurulu raporuyla belgelendirmeleri gerekir.) 

TEMİZLİK GÖREVLİSİ (ESKİ HÜKÜMLÜ VEYA TERÖR MAĞDURU) İÇİN ARANAN ÖZEL ŞARTLAR

-Eski hükümlü veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan olmak,

-En az ilköğretim mezunu ve 18-40 yaş arasında olmak,

Eski hükümlü: Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, cinsel saldırı veya çocuğun cinsel istismarı suçlarından mahkûm olmamak şartıyla; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezası alan ya da ceza süresine bakılmaksızın zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerden cezasını tamamlayanlar, cezası ertelenenler, koşullu salıverilenler, denetimli serbestlikten yararlananlardan eski hükümlü belgesi ile durumlarını belgelendirenleri, 

Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan: 21/6/1927 tarihli ve 1111 sayılı Askerlik Kanunu veya 16/6/1927 tarihli ve 1076 sayılı Yedek Subaylar ve Yedek Askeri Memurlar Kanunu kapsamına giren ve askerlik hizmetini yaparken 12/4/1991 tarihli ve 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun 21 inci maddesinde sayılan terör olaylarının sebep ve tesiri sonucu malul sayılmayacak şekilde yaralananlardan sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı ile durumlarını belgelendirenleri, İfade eder. 

BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE TARİHİ 

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar 02 Mart 2020-06 Mart 2020 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) internet sitesinden online olarak veya Çalışma ve İş Kurumu Sinop İl Müdürlüğüne/Hizmet Merkezlerine şahsen başvuru yapabilirler. 
 

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.