Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Ürün Denetmen Yardımcısı Yarışma Sınavı Duyurusu

ABONE OL
27 Kasım 2023 10:45
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Ürün Denetmen Yardımcısı Yarışma Imtihanı Duyurusu

İLAN BİLGİLERİ

İlan Sahibi

SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU BAŞKANLIĞI

Kent

ANKARA

Semt-Mahalle

Çankaya

İlan Türü

PERSONEL ALIMI

table { border:1px solid #B96F00; margin-top:10px; margin-bottom:10px; background-color:white; }
td { border:1px solid #B96F00; font-size: 12pt; padding:1 3 1 5; }SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE İLAÇ VE TIBBİ CİHAZ KURUMU ÜRÜN DENETMEN YARDIMCISI YARIŞMA SINAVI DUYURUSU  

Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Denetim Hizmetleri Başkan Yardımcılığı hizmet birimlerinde (Merkez Teşkilat, İstanbul Denetim Grubu) görevlendirilmek suretiyle 40 Ürün Denetmen Yardımcısı alınacaktır. 1.GENEL BİLGİLER Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Denetim Hizmetleri Başkan Yardımcılığı birimlerinde (Merkez Teşkilat, İstanbul Denetim Grubu) görevlendirilmek suretiyle 30.04.2013 tarihindeki ve 28633 sayılı Resmi Gazetede piyasaya çıkan “Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Ürün Denetmenliği Yönetmeliği’ uyarınca 40 Ürün Denetmen Yardımcısı alınacaktır. Ürün Denetmenleri Kurumun vazife alanına giren ürünlerle ilgili denetimleri mevzuata uygun olarak yapmak suretiyle 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa bakılırsa kadrolu olarak çalışan denetim elemanlarıdır. Atama yapılacak toplam 40 kadro için, alınacak Ürün Denetmen Yardımcılarının hizmet sınıfı, kadro derecesi ve kontenjanları aşağıdaki şekildedir:  

Sıra

Kadro Unvanı

Hizmet Sınıfı

Kadro Derecesi

Aranılan Nitelik

Kontenjan

Sözlü Sınava Çağırılacak Aday Sayısı

1.Grup

Ürün Denetmen Yardımcısı

Genel İdare Hizmetler

9

Fizik, Fizik Mühendisliği, Kimya, Biyokimya, Biyoloji, Tıbbi Biyolojik Bilimler, Biyoloji Bilimleri ve Biyomühendislik, Moleküler Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji, Kimya-Biyoloji Mühendisliği, Biyomühendislik, Kimya Mühendisliği, Kimya ve Süreç Mühendisliği, Kimya ve Proses Mühendisliği, Kimya Mühendisliği ve Uygulamalı Kimya Lisans programlarının birinden mezun olmak.

35

105

2.Grup

Ürün Denetmen Yardımcısı

Genel İdare Hizmetler

9

Biyomedikal Mühendisliği, Tıp Mühendisliği, Biyomedikal Cihaz Teknolojisi lisans programlarının birinden mezun olmak.

5

15

          2.SINAV HAKKINDA GENEL BİLGİLER A. Başvuru Şartları 1) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinde öngörülen şartları taşımak, 2) En azca 4 senelik eğitim veren fakültelerin yukarıda yer edinen tabloda sıralanan bölümlerinden yada bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafınca kabul edilen yurt içindeki yada yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının birinden mezun olmak, 3) Yarışma sınavının yapıldığı ilk gün itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak, 4) Görevini sürekli yapmasına engel olabilecek bir hali bulunmamak, 5) Türkiye’nin tüm bölge, iklim ve seyahat şartlarında vazife yapabilecek durumda olmak, 6) T.C. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafınca, 31 Temmuz 2022 yada 23 Temmuz 2023 tarihlerinde meydana getirilen Kamu Personeli Seçme Sınavlarında (KPSS), KPSS P3 puan türünden asgari 80 (seksen) puan almış olmak gerekmektedir. B. Başvuru Değerlendirme Sınava başvuran adaylardan 31 Temmuz 2022 yada 23 Temmuz 2023 KPSS sonuçlarına bakılırsa yukarıdaki tabloda belirtilen sayı kadar şahıs sözlü sınava çağrılacaktır. Ancak son sıradaki adayla aynı puanı almış olan adaylar da sınava katılmaya hak kazanır. Sınava katılmaya hak kazanan adaylar, 15 Aralık 2023 evveliyatına kadar Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumunun web sitesinde (www.titck.gov.tr) duyuru edilecek olup, kişilere ek olarak hususi bir duyuru/tebligat yapılmayacaktır. Adaylar ek olarak imtihan bilgilerine Kariyer Kapısı üstünden de ulaşabilecektir. C. Imtihan Konuları, Imtihan Yeri ve Tarihi Imtihan, tek aşamalı ve sözlü olarak, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu Hizmet binası Söğütözü/ANKARA adresinde 02-12 Ocak 2024 tarihleri içinde yapılacaktır. Adayların kendileri için tanımlanmış gün ve saatte imtihan yerinde olmaları gerekmektedir. Adaylar duyuru edilen listedeki sıraya bakılırsa sınava alınacaklardır. Aynı gün içinde sırasını kaçıran adaylar o günkü imtihan sıralamasında tanımlanan adayların imtihanlarının sona ermesine müteakip sınava alınabileceklerdir. Adayların; a) Mezun olduğu alan ile ilgili imtihan mevzularına ilişkin data düzeyi, b) Bir mevzuyu kavrayıp özetleme, ifade kabiliyeti ve muhakeme gücü, c) Liyakati, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, ç) Özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı, d) Genel kabiliyet ve genel kültürü, e) Bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı, mevzularında mesleğe uygunlukları değerlendirilecektir. D. Sözlü Imtihan Değerlendirme Adaylar, imtihan komisyonu tarafınca…

Detaylar için tıklayınız

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.