DOLAR 28,9456 0.02%
EURO 31,8733 0.2%
ALTIN 1.903,160,34
BITCOIN 10983712,13%
İstanbul
15°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Türkiye Akreditasyon Kurumu 27 Kamu Personeli Alacak

Türkiye Akreditasyon Kurumu 27 Kamu Personeli Alacak

ABONE OL
4 Şubat 2020 16:57
Türkiye Akreditasyon Kurumu 27 Kamu Personeli Alacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Akreditasyon Kurumunda sözleşmeli olarak istihdam edilmek üzere 10 (on) adet Akreditasyon Uzman Yardımcısı kadrosuna ve 17 (on yedi) adet İdari Personel kadrosuna sözlü giriş sınavı ile sözleşmeli personel alımı yapılacağını duyurdu.

Başvuru şartlarını taşıyan adaylar, her bir sınav için aşağıda yer alan “Giriş Sınavı Bilgileri Tablosu” nda yer alan her bir grup için belirtilmiş puan türünden aldıkları en yüksek puana göre sıralanarak, her gruptan atama yapılacak kadro sayısının dört katı kadar aday giriş sınavına katılmaya hak kazanacaktır.

KİMLER AKREDİTASYON UZMAN YARDIMCILIĞINA BAŞVURABİLECEK?

Adaylar yedi grup üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecektir. Ayrıca gruplardan yalnızca birine müracaat edebilecektir.

1 Grup başvurusu için; Adayın Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği lisans programından mezun olması ve 2018 veya 2019 KPSS Puan Türünden 70 almış olmak.

2 Grup başvurusu için; Adayın Biyomedikal Mühendisliği veya Tıbbi Biyolojik Bilimler, Biyoloji, Moleküler Biyoloji, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Biyoteknoloji ve Moleküler Biyoloji veya Biyomühendislik veya Biyoloji Bilimleri ve Biyomühendislik lisans programından mezun olmak ve 2018 veya 2019 KPSS Puan Türünden 70 almış olmak.

3 Grup başvurusu için; Adayın Elektrik ve Elektronik Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği veya Elektrik Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak ve 2018 veya 2019 KPSS Puan Türünden 70 almış olmak.

4 Grup başvurusu için; Adayın Gıda Mühendisliği lisans programından mezun olmak ve 2018 veya 2019 KPSS Puan Türünden 70 almış olmak.

5 Grup başvurusu için; Adayın İnşaat Mühendisliği lisans programından mezun olmak ve 2018 veya 2019 KPSS Puan Türünden 70 almış olmak.

6 Grup başvurusu için; Adayın Makine Mühendisliği/Makina Mühendisliği veya Makine ve İmalat Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak ve 2018 veya 2019 KPSS Puan Türünden 70 almış olmak.

7 Grup başvurusu için; Adayın Uluslararası İlişkiler, Uluslararası İlişkiler ve Avrupa Birliği, Küresel ve Uluslararası ilişkiler, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Toplumsal ve Siyasal Bilimler lisans programlarının birinden mezun olmak ve 2018 veya 2019 KPSS Puan Türünden 70 almış olmak.

İDARİ PERSONEL BAŞVURULARI

Giriş Sınavı Bilgileri Tablosunda yer alan her bir grup için belirtilmiş öğrenim programlarından veya bunlara denk olduğu yetkili makamlarca kabul edilen yabancı fakülte veya yüksekokulların bahsi geçen programlarından mezun olmak,

Adaylar altı grup üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecektir. Ayrıca gruplardan yalnızca birine müracaat edebilecektir.

1 Grup başvurusu için; Adayın Adalet Meslek Eğitimi ya da Adalet önlisans programlarının birinden veya Adalet Meslek Yüksekokulundan mezun olmak ve 2018 2018 Yılı KPSS Puan Türünden 70 almış olmak.

2 Grup başvurusu için; Adayın Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı (İnternet), Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama, Bilişim-Yönetim, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi önlisans programlarının birinden mezun olmak ve 2018 Yılı KPSS Puan Türünden 70 almış olmak.

3 Grup başvurusu için; Adayın Bilgisayar ve Enformasyon Sistemleri, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Bilgisayar Teknolojileri ve Yönetimi, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Donanımı, Bilgisayar Teknolojileri ve Bilişim Sistemleri önlisans programlarının birinden mezun olmak ve 2018 KPSS Puan Türünden 70 almış olmak.

4 Grup başvurusu için; Adayın Genel İşletme, İşletme, İşletmecilik, İş İdaresi, Ticaret ve Yönetim, Endüstriyel Yönetim, Orta Kademe Yöneticilik, Orta Kademe Yöneticiliği, Girişimcilik ve Proje Yönetim Asistanlığı, İşletme Organizasyonu ve Çiftlik Yönetimi, İşletme Yönetimi önlisans programlarının birinden mezun olmak ve 2018 KPSS Puan Türünden 70 almış olmak.

5 Grup başvurusu için; Adayın Halkla İlişkiler, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, İletişim ve Halkla İlişkiler önlisans programlarının birinden mezun olmak ve 2018 KPSS Puan Türünden 70 almış olmak.

6 Grup başvurusu için; Adayın Muhasebe, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulama, Finans ve Muhasebe önlisans programlarının birinden mezun olmak ve 2018 KPSS Puan Türünden 70 almış olmak.

BAŞVURU TARİHİ

Başvurular, 13 Şubat 2020 tarihinde başlayıp 25 Şubat 2020 tarihinde ve saat 23.59’da sona erecektir. Başvurular, Kurumun www.turkak.org.tr elektronik adresinde açılmış olan “Akreditasyon Uzman Yardımcılığı Giriş Sınavı 2020” ve “İdari Personel Giriş Sınavı 2020 ” bağlantısı üzerinden online olarak yapılacaktır. Kuruma elden ya da posta yolu ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

BAŞVURU ESNASINDA İSTENİLEN BELGELER

a) Kurum web sayfasında yayınlanan ve aday tarafından doldurulacak giriş sınavı başvuru formu,

b) Öğrenim diploması veya geçici mezuniyet belgesi ya da yurtdışında eğitim görenler için diploma denklik belgesi,

c) KPSS sonuç belgesi,

ç) Özgeçmiş (1 Sayfayı Geçmeyecek Şekilde )

d) Vesikalık fotoğraf.

GİRİŞ SINAVI TARİHİ

Giriş sınavı 16 Mart 2020 tarihinde başlamak üzere Kurumun Mustafa Kemal Mahallesi 2125. Sokak No:1 Çankaya/Ankara adresinde yapılacaktır.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.