DOLAR 28,8728 -0.23%
EURO 31,5015 -0.93%
ALTIN 1.888,53-0,66
BITCOIN 1089792-0,04%
İstanbul
16°

KAPALI

06:30

İMSAK'A KALAN SÜRE

TÜBİTAK 55 Personel Alacak

TÜBİTAK 55 Personel Alacak

ABONE OL
2 Mart 2020 15:56
TÜBİTAK 55 Personel Alacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TÜBİTAK, AR-GE pozisyonun çalıştırılmak üzere personel alacağını açıkladı. Yapılan duyuruya göre, yürütülmekte/yürütülecek olan projelerde Yazılım Tasarım ve Geliştirilmesinde, Elektronik Donanım Tasarım ve Geliştirilmesinde ve Kriptografik Algoritma ve Protokol Tasarım ve Gerçekleme faaliyetlerinde görev almak üzere 55 Ar-Ge Personeli istihdam edileceği duyuruldu.

Yazılım Tasarım ve Geliştirilmesi Pozisyonlarına Başvuracak Adaylar İçin;

-İstihdam Edilecek Personel Sayısı: 30

-Personelin Görev Yapacağı Şehir: Gebze/KOCAELİ

– Yükseköğretim Kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren; Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, ElektrikElektronik Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş ya da 2019 – 2020 Eğitim – Öğretim Yılı Bahar Dönemi sonunda bitirebilecek durumda olmak.

– 01 Ocak 1993 tarihinden sonra doğmuş olmak.

– C, C++, Java ve/veya Javascript programlama dillerinden en az birinde yazılım geliştirebilecek seviyede bilgi sahibi olmak.

– Yazılım mimarileri ve veri altyapıları konularında temel bilgi sahibi olmak.

Elektronik Donanım Tasarım ve Geliştirilmesi Pozisyonlarına Başvuracak Adaylar İçin;

-İstihdam Edilecek Personel Sayısı: 20

-Personelin Görev Yapacağı Şehir: Gebze/KOCAELİ

– Yükseköğretim Kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren; Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği veya Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş ya da 2019 – 2020 Eğitim – Öğretim Yılı Bahar Dönemi sonunda bitirebilecek durumda olmak.

– 01 Ocak 1993 tarihinden sonra doğmuş olmak.

-Sayısal Devre Tasarımı konusunda bilgi sahibi olmak.

-VHDL ve/veya Verilog programlama dillerini kullanarak FPGA tasarımı yapacak bilgiye sahip olmak.

-Elektronik devre tasarımı ve simülasyonu (Altium, HyperLynxvb ) programları konusunda bilgi ve tecrübe sahibi olmak.

Kriptografik Algoritma ve Protokol Tasarım ve Gerçekleme Pozisyonlarına Başvuracak Adaylar İçin;

– İstihdam Edilecek Personel Sayısı : 5

-Personelin Görev Yapacağı Şehir : Gebze/KOCAELİ

– Yükseköğretim Kurumlarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren; Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Elektronik Mühendisliği, Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği, Telekomünikasyon Mühendisliği, Matematik, Matematik Mühendisliği veya Yazılım Mühendisliği bölümlerinden birini bitirmiş ya da 2019 – 2020 Eğitim – Öğretim Yılı Bahar Dönemi sonunda bitirebilecek durumda olmak.

– 01 Ocak 1993 tarihinden sonra doğmuş olmak.

-C, C#, C++ veya Java programlama dillerinden en az birinde uygulama geliştirme tecrübesine sahip olmak.

-Magma, Sage, Mathematica, Matlabvb hesaplama araçlarından en az birinde uygulama geliştirme tecrübesine sahip olmak.

-Kriptografik algoritmalar ve protokollerin tasarımı ve analizi konusunda tecrübe sahibi olmak.

-Kriptografik algoritmaların yazılım (Mikroişlemci) ve/veya donanım (FPGA) ortamında gerçeklenmesi konusunda tecrübe sahibi olmak.

-Cebir, sayılar teorisi ve olasılık teorisi hakkında bilgi sahibi olmak.

-Üst düzey matematiksel muhakeme ve analiz yeteneğine sahip olmak ve yeni teknolojiler konusunda öğrenmeye açık olmak.

BAŞVURU TARİHLERİ

Adaylar 2-23 Mart 2020 tarihleri arasında “www.bilgem.tubitak.gov.tr” adresinden İş Başvuru Sistemine kayıt olarak başvurularını gerçekleştireceklerdir.

-Başvurular, ilan referans kodu üzerinden değerlendirilecektir. Adaylar, iş başvuru sisteminden ilan referans kodunu seçerek başvuruda bulunabileceklerdir. Referans kodu seçilmeden yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır. Bir aday en fazla 1 (bir) pozisyona başvuru yapabilecektir.

İSTENİLEN BELGELER

• Üniversiteye Giriş Sınavı Sonuç Belgesi (ÖSYM onaylı veya kontrol kodu olan internet çıktısı).

• Üniversiteye Giriş Sınavı Yerleştirme Belgesi (ÖSYM onaylı veya kontrol kodu olan internet çıktısı).

• Lisans Diploma/Çıkış Belgesi -ve varsa üstü- (eğitimlerini yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarında tamamlayanlar için Denklik Belgesi) veya 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi sonunda mezun olunabileceğini belirten Üniversiteden alınmış yazı.

• YÖK Mezun Belgesi, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi sonunda mezun olabilecek durumda olan adaylar için YÖK Öğrenci Belgesi (e-devlet üzerinden alınan ve kontrol kodu olan internet çıktısı).

 • Lisans -ve varsa üstü- Transkript Belgesi, 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Dönemi sonunda mezun olabilecek durumda olan adaylar için güncel Transkript Belgesi.

• Yabancı Dil Sınav Sonuç Belgesi veya lisans öğrenimleri sırasında asıl alanla ilgili olmayan dersler dışındaki tüm derslerinin eğitim dilinin %100 İngilizce olduğunu gösterir belge (üniversiteden alınmış, onaylı).

• Deneyimi (mesleki tecrübesi) olan adaylardan Çalışma Belgesi ve Sigorta Hizmet Dökümü.

• Güncel Özgeçmiş (Özgeçmişinizin renkli fotoğraflı, Türkçe, T.C. Kimlik ve telefon numaralarını da içerecek şekilde hazırlanması gerekmektedir).

• Askerlik durumunu gösterir belge (erkek adaylar için).

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.