DOLAR 28,9547 0.04%
EURO 31,8959 0.27%
ALTIN 1.904,260,40
BITCOIN 11005402,28%
İstanbul
15°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Tarım ve Orman Bakanı’ndan Personel Alımı Açıklaması

Tarım ve Orman Bakanı’ndan Personel Alımı Açıklaması

ABONE OL
8 Mart 2020 21:58
Tarım ve Orman Bakanı’ndan Personel Alımı Açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada sözleşmeli personel alımı kapsamında çeşitli unvanlar için toplam da 2 bin 513 personel alımı yapılacağı duyurulmuştu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli söz konusu alım hakkında merak edilen hususlar hakkında bilgi verdi. Bakan Pakdemirli yapmış olduğu açıklamasında personel alımının en az lise mezunu adaylar arasından olacağını ifade etti.

Bakan Pakdemirli’nin Açıklamaları

Bakan Pakdemirli yapmış olduğu açıklamada “Mühendis kadrosu için yükseköğretim kurumlarının ilgili birimlerinden mezun olmak şartı aranırken, sağlık teknikeri için yükseköğretim kurumlarının en az ön lisans düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmak gerekiyor. 50 kişilik teknisyen kadrosu için en az ortaöğretim dengi mesleki teknik öğrenim şartı aranırken, tekniker kadrosu için ise en az ön lisans mesleki teknik öğrenime sahip olmak gerekiyor. Veteriner Fakültelerinden mezun olanlar ise 790 kişinin alınacağı veterinerlik kadrosu için başvuruda bulunabilecek” ifadelerine yer verdi.

Başvuru İçin Adaylarda Aranan Genel Şartlar

– Türk vatandaşı olmak,

– Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

–  TCK ‘nın n 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak,

–  Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

–  Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.