DOLAR 32,3297 0.05%
EURO 34,5161 -0.53%
ALTIN 2.493,081,31
BITCOIN 22834080,15%
İstanbul
18°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

SİGORTACILIK VE ÖZEL EMEKLİLİK DÜZENLEME VE DENETLEME KURUMU-AÇIKTAN PERSONEL ALIM İLANI

ABONE OL
12 Şubat 2024 09:04
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İlan Bilgileri


ILN00001162


Memur(KPSS – B) İlanları


01.03.2024


15.03.2024


1 Ay Kaldı

Sigortacılık ve Hususi Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu, “6 Memur”, “6 Sekreter” ve “4 Hizmetli” kadrolarına kamu hizmetine ilk kere Kurumumuzda başlamış olacak olan adaylar arasından giriş imtihanı sonuçlarına nazaran personel alınacaktır.
Giriş imtihanı; “Memur”, “Sekreter” ve “Hizmetli” kadroları için sözlü imtihan şeklinde yapılacaktır.
I. GİRİŞ SINAVI BAŞVURU ŞARTLARI
A) Genel Şartlar:

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.
1) Türk Vatandaşı olmak,
2) Kamu haklarından yoksun bulunmamak,
3) Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl yada daha çok süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, itimatı kötüye kullanma, hileli batkı, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan meydana gelen malvarlığı değerlerini aklama yada kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
4) Askerlik durumu itibarıyla; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş bulunmak yada askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya ertelenmiş yada yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
5) Görevini sürekli yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak,
B) Hususi Şartlar:
ÖSYM tarafınca (B) grubu kadrolar için 2022 senesinde meydana getirilen Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS) katılmış olup giriş sınavına başvuracak adaylarda, tabloda belirtilen şartları taşımak.
TABLO
II. SINAV BAŞVURU TARİHİ VE YERİ
– Imtihan başvuruları 01 Mart 2024 Cuma günü saat 09:00`da başlayıp 15 Mart 2024 Cuma günü saat 23:59’da sona erecektir.
– Adaylar, başvurularını e-Devlet üstünden Sigortacılık ve Hususi Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu,  Kariyer Kapısı-Kamu İşe Alım yada Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üstünden giriş yaparak belirtilen takvimde etken hale gelecek olan iş müracaat ekranını kullanarak gerçekleştirecektir.
– Adayların, elektronik ortamda meydana gelebilecek yada oluşabilecek öteki aksaklıkları göz önüne alarak başvurularını son güne bırakmamaları uygun olacaktır.
– Adaylar yalnız bir imtihan için başvuruda bulunabilecek olup birden fazla sınava başvuran adayların tüm başvuruları iptal edilecektir.
III. BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ
Başvurular üstünde yapılacak araştırma sonucu;
– Memur, Sekreter ve Hizmetli kadroları için sözlü sınavına ilişkin bilgiler, Kurumun resmi web sitesinden (https://www.seddk.gov.tr) duyurulacaktır.
– Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adaylar bilgilerine, e-Devlet üstünden Sigortacılık ve Hususi Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu – Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım yada Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üstünden ulaşabilecektir.
– Imtihan ile ilgili yayımlanacak duyuru, duyuru ve bilgilendirmeler tebligat mahiyetinde olup adaylara ek olarak bir tebligat yapılmayacaktır.
IV. SINAV TARİHİ VE YERİ
– Memur ekibi için sözlü imtihanı; 26 Mart 2024 Salı günü İstanbul’da yapılacaktır.
– Sekreter ekibi için sözlü imtihanı; 27 Mart 2024 Çarşamba günü İstanbul’da yapılacaktır.
– Hizmetli ekibi için sözlü imtihanı; 28 Mart 2024 Perşembe günü İstanbul’da yapılacaktır.
– Imtihan yeri ve/yada tarihinin değiştirilmesi halinde durum Kurumun resmi web sitesinde (https://www.seddk.gov.tr) duyuru edilecektir. Söz mevzusu duyuru tebligat hükmündedir.
V. SÖZLÜ SINAV KONULARI
Memur, Sekreter ve Hizmetli kadroları için sözlü imtihanı; Genel Yetenek-Genel Kültür ve kadro unvanına ilişkin mesleki data ve kabiliyeti mevzularından yapılacaktır.
VI. SINAVLARIN DEĞERLENDİRİLMESİ
Giriş imtihanı başarı puanı;
– Memur, Sekreter ve Hizmetli kadroları için adayın merkezi imtihan (KPSS) puanının %50’si ve sözlü imtihan puanının %50’si dikkate alınmak suretiyle belirlenecektir.
– Başarılı sayılmak için puanların aritmetik averajının minimum 70 olması şarttır.
– Imtihan neticeleri açıklanırken kazanan adayların imtihan başarı puanlarının eşitliği durumunda merkezi imtihan (KPSS) puanı yüksek olan aday sıralamada üstte yer alacaktır.
VII. SINAV SONUÇLARININ DUYURULMASI VE ATAMA İŞLEMLERİ
– Giriş imtihanı sonucuna ilişkin Kurumun resmi web sitesinden (https://www.seddk.gov.tr) duyuru yapılacaktır.
– Giriş imtihanı sonucunda başarı puanı en yüksek adaydan başlanarak atama yapılacak kadro sayısı kadar asil adayın adları ile başarıya ulaşmış olmak şartıyla, atama yapılacak kadro sayısının yarısını geçmemek suretiyle yedek adayın adları Kariyer Kapısı (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üstünden duyuru edilir. Bu ilanlar tebligat hükmündedir.
– Asil listede yer edinen adaylardan, atama işlemlerinin yapılması için kendilerine bildirilen süre içinde Kurum tarafınca istenilen belgeler ile beraber geçerli bir mazereti olmadığı halde başvurmayanlar ile lüzumlu şartları taşımadığı anlaşılanların atama işlemleri yapılmaz.
– Kendilerine yapılacak bildirimde belirtilen süre içinde; başvuruda bulunmayanlar, atama işleminden feragat edenler, atamaları iptal edilenler ile memurluğa alınma şartlarından herhangi birini taşımadığının anlaşılması üstüne ataması yapılmayanların yerlerine, duyuru edilen yedek listedeki adaylardan, başarı sırasına nazaran atama yapılabilecektir. Yedek listede yer edinen adayların hakları duyuru tarihini takip eden altı ay için geçerlidir ve daha sonraki sınavlar için müktesep hak yada herhangi bir öncelik teşkil etmez.
VIII. SINAVA İLİŞKİN DİĞER HUSUSLAR
– Imtihan sonuçlarına, sonuçların açıklanmasını takip eden yedi iş günü içinde, yazılı olarak itiraz edilebilir. İtiraz on iş günü içinde değerlendirilerek sonucu ilgiliye yazılı olarak bildirilir. Süresi içinde yapılmayan itirazlar dikkate alınmaz.
– Giriş sınavına ilişkin lüzumlu görülen bilgilendirmeler, Kurumun resmi web sitesinden (https://www.seddk.gov.tr) yada gerek görülmesi halinde ilgililerin yazışma adreslerinin herhangi biri üstünden duyurulacaktır.
İlan olunur.

SİGORTACILIK VE ÖZEL EMEKLİLİK DÜZENLEME VE DENETLEME KURUMU
(Adres:Barbaros Mahallesi Kardelen Sokak No:2 Palladium Tower Kat:34 Atakent/İstanbul)
(www.seddk.gov.tr)
İLETİŞİM
(0216) 655 69 00
sinav@seddk.gov.trI.GİRİŞ SINAVI BAŞVURU ŞARTLARI
-657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.
-Aktüerya, Aktüerya Bilimleri, Aktüerya ve Risk Yönetimi, Bankacılık ve Sigortacılık, Ekonometri, Finansal Ekonometri, İstatistik, İstatistik-Ekonometri, İstatistik-Matematik, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, Matematik, Sigortacılık, Sigortacılık ve Aktüerya Bilimleri, Sigortacılık ve Sosyal Güvenlik, Sigortacılık ve Risk Yönetimi lisans programlarından yada denkliği YÖK tarafınca kabul edilen yurt içindeki yada yurt dışındaki öğretim kurumlarının yukarıda belirtilen programlarından mezun olmak.
-ÖSYM tarafınca (B) grubu kadrolar için 2022 senesinde meydana getirilen Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS) katılmış olup  KPSS P3 puan türünden minimum 70 puan almış olmak ve en yüksek puanlı 24 şahıs içinde bulunmak.


I.GİRİŞ SINAVI BAŞVURU ŞARTLARI
-657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.
-Sekreterlik, Ofis Hizmetleri ve Sekreterlik, Ofis Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Ofis Yönetimi, Ofis Yönetimi ve Sekreterlik, Ofis Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi yada Hukuk Ofis Yönetimi ve Sekreterliği ön lisans programlarından yada denkliği YÖK tarafınca kabul edilen yurt içindeki yada yurt dışındaki öğretim kurumlarının yukarıda belirtilen programlarından mezun olmak.
-ÖSYM tarafınca (B) grubu kadrolar için 2022 senesinde meydana getirilen Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS) katılmış olup  KPSS P93 puan türünden minimum 70 puan almış olmak ve en yüksek puanlı 24 şahıs içinde bulunmak.


I.GİRİŞ SINAVI BAŞVURU ŞARTLARI
-657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak.
-Ağırlama Hizmetleri, Aşçılık, Hazır Yemek ve Aşçılık, Turizm, Turizm İşletmeciliği, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm ve Otel Yöneticiliği, Turizm ve Otelcilik, Turizm Yönetimi ön lisans programlarından yada denkliği YÖK tarafınca kabul edilen yurt içindeki yada yurt dışındaki öğretim kurumlarının yukarıda belirtilen programlarından mezun olmak.
-ÖSYM tarafınca (B) grubu kadrolar için 2022 senesinde meydana getirilen Kamu Personel Seçme Sınavına (KPSS) katılmış olup  KPSS P93 puan türünden minimum 70 puan almış olmak ve en yüksek puanlı 16 şahıs içinde bulunmak. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.