DOLAR 27,2131 0.25%
EURO 28,8485 -0.32%
ALTIN 1.675,79-0,26
BITCOIN 7180360,07%
İstanbul
24°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Gebze Belediye Başkanlığından İlk Defa Atanmak Üzere Zabıta Memuru Alım İlanı

Gebze Belediye Başkanlığından İlk Defa Atanmak Üzere Zabıta Memuru Alım İlanı

ABONE OL
17 Eylül 2023 16:23
Gebze Belediye Başkanlığından İlk Defa Atanmak Üzere Zabıta Memuru Alım İlanı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gebze Belediye Başkanlığından İlk Defa Atanmak Suretiyle Zabıta Memuru Alım İlanı

İLAN BİLGİLERİ

İlan Sahibi

GEBZE BELEDİYE BAŞKANLIĞI

Kent

KOCAELİ

Semt-Mahalle

Gebze

İlan Türü

PERSONEL ALIMI

Resmî Gazete Yayım Tarihi

17.09.2023

Kocaeli İli Gebze Belediye Başkanlığından
İLK DEFA ATANMAK ÜZERE ZABITA MEMURU ALIM İLANI

Gebze Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa doğal olarak olarak çalıştırılmak suretiyle; Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine bakılırsa aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS puan türü, KPSS taban puanı ve öteki şartları taşımak kaydıyla belirtilen boş kadrolara açıktan atama kanalıyla zabıta memuru alınacaktır.

S.No

Kadro Ünvanı

Kadro Sınıfı

Kadro Derecesi

Kadro Adedi

Niteliği 

Cinsiyeti

KPSS Puan Türü

KPSS Taban Puanı

1

Zabıta Memuru

GİH

8

20

-Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi lisans programlarının minimum birinden mezun olmak. -En azca (B) sınıfı sürücü belgesine haiz olmak.

Erkek/Kadın

P3

70

2

Zabıta Memuru

GİH

9

10

-Mahalli İdareler yada Yerel Yönetimler Ön lisans programlarının minimum birinden mezun olmak. -En azca (B) sınıfı sürücü belgesine haiz olmak.

Erkek/Kadın

P93

70

BAŞVURU GENEL VE ÖZEL ŞARTLARI:
Belediyemizin yukarıda belirtilen boş zabıta memuru kadroları için yapılacak başvurularda uyulması ihtiyaç duyulan genel ve hususi şartlar aşağıda belirtilmiştir.

1 – BAŞVURU GENEL ŞARTLARI:
İlan edilen boş zabıta memuru kadrolarına atanmak için başvuracak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 40 ıncı maddesi ile 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen aşağıdaki genel şartlara haiz olmaları gerekmektedir.
• Türk vatandaşı olmak.
• Kamu haklarından yoksun bulunmamak.
• Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl yada daha çok süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet,
irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, itimatı kötüye kullanma, hileli batkı, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan meydana gelen malvarlığı değerlerini aklama yada kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
• Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak yada askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış ya da ertelenmiş olmak yada yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
• Görevini sürekli yapmasına engel olabilecek gövde ve akıl hastalığı yada bedensel engeli bulunmamak.
• İlan edilen kadrolar için aranan öteki müracaat şartlarını taşımak.

2 – BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI:
• İlan edilen zabıta memuru kadroları için; mezun olunan okul itibari ile tahsil şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak Ön lisans 2022-KPSSP93 ve Lisans 2022-KPSSP3 türünde Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSS alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen puan
türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.
• 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer edinen hususi şartlara bakılırsa zabıta memuru kadrolarına müracaat yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde minimum 1.67 metre, hanımlarda minimum 1.60 metre uzunluğunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu içinde (+,-) 10…

Detaylar için tıklayınız

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.