DOLAR 28,9483 0.07%
EURO 31,4812 0.03%
ALTIN 1.925,040,06
BITCOIN 11474660,35%
İstanbul
10°

HAFİF YAĞMUR

06:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

Dışişleri Bakanlığı Kamu Personeli Alacak

Dışişleri Bakanlığı Kamu Personeli Alacak

ABONE OL
6 Mart 2020 12:29
Dışişleri Bakanlığı Kamu Personeli Alacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dışişleri Bakanlığı, yaptığı duyuruya göre Nürnberg Başkonsolosluğunda münhal bulunan 1 (bir) adet Sözleşmeli Sekreter pozisyonuna sınavla personel alınacak.

Yazılı eleme sınavının 4 Nisan 2020 Cumartesi günü gerçekleşecek olan sınavın başvuruları 6-20 Mart 2020 tarihleri arasında alınacak.

ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER

1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

2. Sınav tarihi itibarıyla 41 yaşından gün almamış olmak,

3. En az lise veya dengi okullar ile bu okullara eşdeğer olduğu Milli Eğitim Bakanlığınca onaylanmış yabancı okullardan mezun olmak (Almanya’da lise düzeyinde mezuniyet için “Abitur” veya “Fachabitur” tamamlamış olmak),

4. Kamu haklarından yoksun bulunmamak,

5. Ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veya affa uğramış olsalar dahi zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı bir fiilden dolayı hapis cezasından hükümlü bulunmamak,

6. Erkekler için askerliğini yapmış olmak veya yapmış sayılmak,

7. Her türlü iklim koşullarında görev yapmaya engel durumu bulunmadığını sağlık kurulu raporu ile belgelemek (Sağlık Kurulu Raporu istihdam edilecek adaylardan istenir),

8. Çok iyi derecede Almanca ve Türkçe bilmek,

9. Bilgisayar ve daktilo kullanabilmek.

BAŞVURU İÇİN ADAYLARDAN İSTENEN BELGELER

1. Sınava katılma isteğini belirten başvuru dilekçesi (dilekçede, adres, telefon numarası, e-mail adresi gibi temas bilgilerine de yer verilmelidir)

2. Özgeçmiş (CV),

3. Türk pasaportunun aslı veya onaylı sureti ile işlem görmüş sayfaların fotokopileri,

4. Nüfus cüzdanının aslı veya onaylı sureti,

5. Son mezun olunan okuldan alınan diplomanın aslı veya onaylı sureti (Yurtdışında eğitim görmüş lise mezunları için Eğitim Ataşeliklerinden alınacak “denklik belgesi”),

6. Erkekler için askerlik kesin terhis belgesi veya askerlikle ilişiği olmadığına dair belge 7. Son 6 ay içinde çekilmiş 2 adet renkli vesikalık fotoğraf.

SINAV KONULARI

-Türkçe’denAlmanca’ya çeviri (1 saat)

-Almanca’danTürkçe’ye çeviri (1 saat)

-Türkçe Kompozisyon (1 saat) Matematik (1 Saat)

SÖZLÜ SINAV KONULARI

-Genel Kültür,

-Türkiye ve Dünya Coğrafyası,

-Osmanlı Tarihi, Türk İnkılap Tarihi,

UYGULAMALI SINAV KONULARI

(Bilgisayarda) Daktilo sınavı

YAZILI SINAV TARİHİ

Yazılı eleme sınavı 4 Nisan 2020 Cumartesi günü, 10:00 – 15:30 saatleri arasında “T.C. Nürnberg Başkonsolosluğu, RegensburgerStr. 69, 90478 Nürnberg” adresinde yapılacaktır.

Yazılı yeterlilik sınavında başarılı olan adaylar 9 Nisan 2020 Perşembe günü saat 11:00’de Nürnberg Başkonsolosluğunda yapılacak sözlü ve uygulamalı yarışma sınavına davet edileceklerdir.

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.