DOLAR 28,9367 0.03%
EURO 31,9014 0.28%
ALTIN 1.903,610,37
BITCOIN 10997352,22%
İstanbul
15°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Devlet Su İşleri 35 Mühendis Alımı

Devlet Su İşleri 35 Mühendis Alımı

ABONE OL
28 Aralık 2019 23:20
Devlet Su İşleri 35 Mühendis Alımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere uygulamalı sınav yoluyla İnşaat Mühendisiliği, Ziraat Mühendisliği veya Biyosistem Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Jeoloji Mühendisliği veya Hidrojeoloji Mühendisliği, Elektrik Mühendisi veya Elektrik – Elektronik Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Meteoroloj Mühendisliği, Elektrik Mühendisi veya Elektrik – Elektronik Mühendisi ve Harita Mühendisliği veya Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği veya Geomatik Mühendisliği veya Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Geomatik veya Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Uzaktan Algılama kadroları için toplamda 35 personel alımı gerçekleştirecek.

İllere Göre Kontenjan Dağlılmı

İnşaat Mühendisliği

Kars iline 5, Van iline 4, Ardahan iline 2, Ağrı, Bitlis ve Hakkari illerine1 olmak üzere toplam 14 kadro.

Harita Mühendisliği veya Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği veya Geomatik Mühendisliği veya Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Geomatik veya Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği, Uzaktan Algılama

Van iline 5, Kars iline 3 ve Erzincan iline 1 olmak üzere toplam 9 kadro.

Makine Mühendisliği

Van iline 3 ve Iğdır iline 1 olmak üzere toplamda 4 kadro.

Ziraat Mühendisliği veya Biyosistem Mühendisliği

Kars iline2 kadro.

Jeoloji Mühendisliği veya Hidrojeoloji Mühendisliği

Van ve Kars illerine1 olmak üzere toplam 2 kadro.

Çevre Mühendisliği

Kars iline 1 kadro.

Matematik Mühendisliği

Kars iline 1 kadro.

Elektrik Mühendisi veya Elektrik – Elektronik Mühendisi

Kars iline 1 kadro.

 Meteoroloji Mühendisi

Erzurum iline 1 kadro.

Adaylarda Aranan Şartlar

a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımak,

 b) 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı sonucunda KPSS P3 puan türünden asgari 70 puana sahip olmak.

 c) Yurdun her yerinde ve arazi şartlarında görev yapabilecek sağlık şartlarını taşımak.

 Başvuru Yeri ve Şekli

 Başvurular, elektronik ortamda http://personelalimi.dsi.gov.tr adresinde yer alan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Sınav Başvuru Formu’nun doldurulması suretiyle yapılacaktır. Uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylar başvuru formunu imzalı olarak Genel Müdürlüğe göndereceklerinden bir çıktı alınması zorunludur. Tercihte bir sınırlama olmayıp, her aday kendi branşındaki il sayısı kadar tercih yapabilecektir. Başvurular sadece elektronik ortamda yapılacağından şahsen veya posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

 Başvuru Tarihi

Başvurular; 8 Ocak 2020 tarihi saat 10.00 da başlayacak, 17 Ocak 2020 tarihi saat 24.00 de sona erecektir.

 Başvuruların Değerlendirilmesi

 Başvuruda bulunan ve başvurusu kabul edilen adaylar arasından en yüksek KPSSP3 puanından başlamak üzere atama yapılacak kadro sayısının dört katı kadar aday (son sıradaki adayla eşit puan alanlar dâhil) uygulamalı sınava girmeye hak kazanacaktır.

 Sınav Tarihi ve Yeri

 Uygulamalı sınava çağrılacak adayların; ad ve soyadları, sınav yeri, sınav tarihi ve saati ile ilgili bilgiler 22 Ocak 2020 tarihinde www.dsi.gov.tr adresinde ilan edilecektir. Ayrıca adaylara elektronik ortamda bildirimde bulunulacaktır.

Giriş Sınavı İçin Gerekli Belgeler

 Uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylar, başvuruda bulunurken çıktısını aldıkları Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Sınav Başvuru Formunu imzalı olarak aşağıdaki belgelerle birlikte en geç 31 Ocak 2020 tarihinde Genel Müdürlük Personel Dairesi Başkanlığı’nda olacak şekilde posta ile (iadeli taahhütlü olarak) gönderecek veya Genel Müdürlük Personel Dairesi Başkanlığı’na elden teslim edeceklerdir.

 a) Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği (eğitimini yurtdışında tamamlamış olanlar için diploma denklik belgesinin aslı veya onaylı örneği),

 b) 2018 yılı KPSS sonuç belgesinin bilgisayar çıktısı,

 c) Özgeçmiş,

d) Üç adet vesikalık fotoğraf. Belgelerin posta ile gönderilmesi halinde, postadaki gecikmeler veya benzeri sebeplerle 31 Ocak 2020 tarihi mesai bitiminden sonra Genel Müdürlük kayıtlarına geçen başvurular dikkate alınmayacaktır.

Giriş Sınavı Konuları

 Giriş sınavı, uygulamalı olarak yapılacaktır. Sınavda adaylar; mesleki alan bilgisi ve Genel Müdürlüğün faaliyet alanları esas alınarak toplam yüz puan üzerinden değerlendirilecektir. Uygulamalı sınavda yüz üzerinden en az yetmiş puan alanlar başarılı sayılır.

    En az 10 karakter gerekli


    HIZLI YORUM YAP

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.