DOLAR 28,9208 0.08%
EURO 31,4850 -0.1%
ALTIN 1.924,021,84
BITCOIN 11420640,67%
İstanbul
10°

HAFİF YAĞMUR

06:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi 2 Kamu Personeli Alıyor

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi 2 Kamu Personeli Alıyor

ABONE OL
21 Haziran 2019 14:01
Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi 2 Kamu Personeli Alıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Devlet Personel Başkalığının (DPB) yaptığı duyuruda, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Personel Daire Başkanlığı Üniversite Rektörlüğünde çalıştırılmak üzere, giderleri özel bütçe gelirinden karşılanmak suretiyle, 657
sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrası kapsamında 2 Adet Büro Personeli alınacaktır.

Aranılan Nitelikler;

– Baş vuracak adayların en az Önlisans mezunu olması ve puan türü olarak KPSSP93 gerekmektedir. 
– Tekstil Teknolojisi alanında Meslek Lisesi ve Önlisans diplomasına sahip olmak.
– Yetkili kurumlardan alınan “Çalışanlar için vitrin Tasarımı sertifikası”, “İleri Satış Teknikleri Eğitim sertifikası” ve “Kurumsal İmaj ve Satış Teknikleri Eğitim sertifikasına” sahip olmak.
– 2018-KPSS’den en az 70 (yetmiş) puan almış olmak.
– Tekstil alanında en az 4 (dört) yıl deneyime sahip olmak ve SGK prim dökümü ile belgelemek.

Genel ve Özel Şartlar;

A) Başvuru yapacak adaylarda 657 sayılı Kanun’un 48’ınci maddesinde aşağıda belirtilen genel şartlar ile özel şartlar aranmaktadır.
1- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
2- Bu Kanunun 40 ncı maddesindeki yaş şartlarını taşımak,
3- Bu Kanunun 41 nci maddesindeki öğrenim şartlarını taşımak,
4- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
5- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
6- Askerlik durumu itibariyle; a) Askerlikle ilgisi bulunmamak, b) Askerlik çağına gelmemiş bulunmak,
c)Askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,
7- 657 sayılı Kanun’un 53. Maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına, engel olabilecek akıl hastalığı ve vücut sakatlığı ile ilgili özürlü bulunmamak, nöbetli ya da gece çalışmasına engel sağlık probleminin olmaması.
8- Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması olumlu olmak.
B) 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesi gereğince, sözleşmeli olarak istihdam edilenler, hizmet sözleşmesine aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmeleri feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.
C) Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.
D) Yapılacak görev gereği mesai saatleri dışında ve hafta sonraları çalışmaya herhangi bir engeli olmamak. (Tüm unvanlar için geçerli)
E) İş tecrübeleri ilan şartlarında belirtilen mezuniyetler sonrası olmalı.
F) Başvuran adaylarda, Ön Lisans mezunları için 2018 KPSSP93 puanı esas alınacaktır.

Başvuru Şekli, Yeri ve Başvuru Esnasında İstenilecek Belgeler:

1- Başvuru Formu (www.mgu.edu.tr adresinden temin edilecektir)
2- 2018 KPSS Sınav Sonuç Belgesi
3- Nüfus Cüzdan Fotokopisi
4- İkametgâh Belgesi (E-Devlet Üzerinden Alınan Belge Kabul Edilecektir)
5- Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgesinin Aslı veya Noter Onaylısı (E-Devlet Üzerinden Alınan Belge Kabul Edilecektir)
6- İstenilen Alanda Çalıştığını Gösterir Deneyim Belgesi-Yazısı ve SGK Hizmet Dökümü
7- Adli Sicil Kaydı (E-Devlet Üzerinden Alınan Belge Kabul Edilecektir)
8- Askerlik Durum Belgesi (Erkek Adaylar İçin) (E-Devlet Üzerinden Alınan Belge Kabul Edilecektir)
9- Özgeçmiş ve sertifikalar.
10- Fotoğraf (1 Adet)

Başvuru Tarihleri;

Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi Personel Daire Başkanlığına 21 Haziran ile 05 Temmuz 2019 tarihleri arasında başvurular yapılacak.

Adayların başvurularını www.mgu.edu.tr web adresinde bulanan Başvuru Formunu eksiksiz doldurularak yukarıda istenilen belgeler ile birlikte ilanın gazetede yayımlandığı tarihi izleyen 15. gün mesai bitimine (17:00) kadar Üniversitemiz Personel Daire Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir. Posta, faks veya internet kanalıyla yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Adaylar sadece bir unvan için başvuru yapabilirler. 
Eksik veya yanlış beyanda bulunan ve yapmış olduğu beyanı belgelendiremeyen adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem başlatılacak olup, atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecektir, bu kişilere Üniversitemiz tarafından bir bedel ödenmiş ise bu
bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

Başvuruların Değerlendirilmesi ve Sonuçların Duyurulması;

Atanmaya hak kazanan adaylara ilişkin asıl ve yedek aday listeleri, Üniversitemiz web (www.mgu.edu.tr) adresinden ilan edilecektir. KPSS puan sıralamasına konulmak kaydı ile boş pozisyon sayısının 2 (iki) katı kadar yedek aday ilan edilir.
Atanmaya hak kazanan adaylardan başvuran olmadığı takdirde veya aranan şartları taşımadığı tespit edilenlerin yerine yedek adaylardan başarı puanı dikkate alınarak sırasıyla yerleştirme yapılacaktır. Ayrıca atanmaya hak kazanan adaylara Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması yapılacak olup, olumlu sonuçlanması halinde sözleşme imzalanacaktır. Bu ilan tebliğ mahiyetinde olacağından, ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

    En az 10 karakter gerekli

    Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.