DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 20741950,51%
İstanbul
13°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

04:36

İMSAK'A KALAN SÜRE

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI – SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM (2024/1)

ABONE OL
20 Şubat 2024 10:11
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İlan Bilgileri


ILN00001158


Sözleşmeli Personel İlanları


21.02.2024


11.03.2024


2 Hafta Kaldı

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında görevlendirilmek suretiyle, 06.06.1978 tarihindeki ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulmuş olan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” kapsamında KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle Hususi Nitelikler tablosunda belirtilen ünvan ve sayıda toplam 8.000 sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme yapılacaktır.
I- ADAYLARDA ARANAN NİTELİKLER:
Merkez ve Taşra Teşkilatı İçin;
A) Genel Şartlar:
a) 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin  (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak,
b) Son müracaat zamanı itibariyle müracaat meydana getirilen pozisyon için istenilen bölümden mezun olmak, (başvurduğu sözleşmeli personel pozisyonu için belirlenen tahsil düzeyinin üstü bir tahsil düzeyinde mezun durumda olup, bu tahsil düzeyinde KPSS puanı bulunan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.)
c) Herhangi bir toplumsal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık yada malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,
ç) 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine eklenen; “Bu şekilde atananlar, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi sebebiyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi yada sözleşme periyodu içinde Cumhurbaşkanı sonucu ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde fesih tarihinden, sözleşmeyi yenilememeleri hâlinde sözleşmenin bitiminden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” şartını sağlıyor olmak.
II- BAŞVURU ŞEKLİ VE BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ
A- Başvuru Şekli ve Süresi:
a) Adaylar başvurularını 21/02/2024-11/03/2024tarihleri içinde son gün saat 23:59’a kadarCumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üstünden (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) e-Devlet şifresi ile giriş yaparak gerçekleştireceklerdir.Belirtilen süre içinde Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üstünden yapılmayan başvurular dikkate alınmayacaktır.
b) Birden fazla bölüm mezunu olan ya da birden fazla pozisyona şartları tutan adaylar bir tek bir (1) bölüm yada pozisyon için müracaatta bulunabileceklerdir.
c) Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem yapılacak olup, atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecek ve yönetim tarafınca kendilerine bir karşılık ödenmiş ise bu karşılık yasal faizi ile beraber tazmin edilecektir.   
B- Başvuru İçin Gerekli Belgeler;
Sözleşmeli personel alımı başvurularında adaylardan istenecek data ve belgeler şunlardır:
a) Bir tane vesikalık fotoğraf, (Adayların fotoğrafı e-Devlet üstünden otomatik yüklenecek olup,  fotoğrafı yüklenmeyenlerin son 6 ay içinde, yüz tamamen görünür şekilde ön cepheden çekilmiş ve adayın kolaylıkla tanınmasına imkân verecek özellikte vesikalık fotoğrafını müracaat esnasında sisteme yüklemesi gerekmektedir.)
b) Adayların mezuniyet detayları sisteme otomatik yüklenecektir. Mezuniyet detayları görüntülenemeyen adayların ilgili kutucuğu işaretleyip onaylı mezuniyet belgesi örneği yada mezuniyet belgelerini manuel olarak yüklemeleri gerekmektedir.
c) Yurt içindeki yada yurt dışındaki öğretim kurumlarından mezun olup ilanda aranılan tahsil durumuna ilişkin denkliği olan adayların, mezuniyet belgesi yada mezuniyet belgesi yerine “Denklik Gösterir Belgelerini” yüklemeleri gerekmektedir.
ç) Adres bildirimi, adli sicil ve askerlik durumuna ilişkin bilgiler sisteme otomatik yüklenecektir.
d) Adayların görevlerini sürekli hayata geçirmeye engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığını beyan etmeleri gerekmektedir.
e) Adayların son 1 yıl içinde 4/B Sözleşmeli Personel olarak emek harcama bilgisini beyan etmeleri gerekmektedir.
f) “Koruma ve Güvenlik Görevlisi” ünvanına başvuracak olan adayların Hususi Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartını önlü, arkalı ve okunaklı olacak şekilde taratarak pdf formatında Kariyer Kapısına yüklemeleri gerekmektedir. Hususi Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartını sisteme; önlü, arkalı ve okunaklı olacak şekilde taratarak yüklemeyen adayların başvurusu kabul edilmeyecektir.
g) Adayların müracaat işlemini tamamladıktan sonrasında “Başvurularım” ekranından başvurularının tamamlanıp tamamlanmadığını denetim etmeleri ve “Aday Başvuru Bilgileri” formunu yazdırmaları gerekmektedir.
C- Başvuruların Değerlendirilmesi:
a) Sözleşmeli personel pozisyonlarına müracaat icra eden adayların, KPSS puan üstünlüğü esas alınarak sıralanması sonucunda, alınacak personel sayısı kadar asil aday ve 4 katı kadar yedek aday belirlenecektir.
b) KPSS puanları eşit olan adayların bulunması halinde; doğum zamanı ilkin olan aday, bunda da eşitlik olması halinde mezuniyet zamanı ilkin olan aday üst sırada yer alacaktır.
c) Alıma ilişkin duyuru Bakanlığın resmi web sayfalarında (www.aile.gov.tr ve/yada aile.gov.tr/pgm) yayımlanacaktır. Bilgilendirmeler Kariyer Kapısı İşe Alım Platformu (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üstünden yapılacak olup, adaylara ek olarak yazılı tebligat yapılmayacaktır.Duyuru ve bilgilendirmeleri adayların takip etmesi ehemmiyet arz etmektedir.      
III- YERLEŞTİRME VE ATAMA:
A-Yerleştirme:
a) Adaylar KPSS puan üstünlüğü esasına gore tercih etmiş olduğu pozisyonlara yerleştirilecektir. 
B-Atama
a) Yerleştirme işlemleri sonucunda atanmaya hak kazanan adaylardan istenilen belgelere ilişkin ek olarak duyuru yapılacaktır.
b) Atanmaya hak kazanan adaylar hakkında 03.06.2022 tarihindeki ve 31855 sayılı Resmi Gazete’de piyasaya sürülen Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yapılmasına Dair Yönetmelik uyarınca güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacaktır. Atama işlemi bunun sonucuna gore yapılacaktır.
c) Atama işlemlerinin yapılması için bildirilen süre içinde geçerli bir mazereti olmadığı halde evrak teslim etmeyen yada lüzumlu şartları taşımadığı sonradan anlaşılan adayların atama işlemleri yapılmayacaktır.
ç) Ataması yapıldığı halde süresi içinde göreve başlamayan yada hakkından feragat eden adayların ataması iptal edilecek olup, bu adaylar için müracaat ve yerleştirme neticeleri kazanılmış hak sayılmayacaktır. 
IV- DİĞER HUSUSLAR:
a) Sözleşmeli Personel alımı ile ilgili tüm duyuru, duyuru ve bilgilendirmeler Bakanlığın resmi web sayfalarında (www.aile.gov.tr ve/yada www.aile.gov.tr/pgm) yada Kariyer Kapısı üstünden yayımlanacaktır. Alım ile ilgili yayımlanacak duyuru, duyuru ve bilgilendirmeler tebligat mahiyetinde olup, adaylara ek olarak bir tebligat yapılmayacaktır.
b) Adayların, müracaat öncesinde e_devlet yazışma bilgilerini (etken olarak kullanılan telefon numarası ve e-posta adresi) kaydetmeleri ehemmiyet arz etmektedir.
c) KPSS’de yüksek puan almak, ilanda yer edinen sözleşmeli pozisyona yerleştirmede tek başına hak teşkil etmez. Pozisyon için belirtilen son müracaat zamanı itibarıyla aranan genel şartlar ile aranılan hususi niteliklere haiz olmayan adaylar değerlendirmeye alınmayacaktır.
Hususi Nitelikler Tablosunu görmek için tıklayınız.
İlan olunur. 
BİLGİ İÇİN:
ww.aile.gov.tr , www.aile.gov.tr/pgm
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü
Adres: Eskikent Yolu Sögütözü Mahallesi 2177 Sokak No: 10/A kat 4 Çankaya / ANKARA
Tel : (312) 705 52 15, (312) 705 53 78, (312) 705 52 69


a) Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği (Elektrik ve Elektronik Mühendisliği) ve Elektronik Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) Seyahate ve/yada arazide çalışmaya uygun olmak.
c) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Makine Mühendisliği (Makine ve İmalat Mühendisliği, Makine ve Malzeme Mühendisliği) lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) Seyahate ve/yada arazide çalışmaya uygun olmak.
c) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) İnşaat Mühendisliği lisans programından mezun olmak.
b) Seyahate ve/yada arazide çalışmaya uygun olmak.
c) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Mimarlık lisans programından mezun olmak.
b) Seyahate ve/yada arazide çalışmaya uygun olmak.
c) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Kent ve Bölge Planlama (Bölge Planlama, Şehircilik) lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) Seyahate ve/yada arazide çalışmaya uygun olmak.
c) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Elektrik (Elektrik Teknolojisi, Elektrik Makineleri Bakım ve Onarımı, Elektrik, Makine, Tamir ve Bakım, Endüstriyel Elektrik)  yada Elektronik Teknolojisi (Elektrik ve Elektronik Teknolojisi, Elektrik-Elektronik, Elektrik-Elektronik Teknikerliği, Elektronik, Elektronik Yüksek Teknisyenliği, Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Elektronik Teknikerliği, Endüstriyel Elektronik Teknolojisi) ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) 2022 yılı KPSS P93 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Ortaöğretim Kurumlarının İnşaat Teknolojisi Alanı ve Dallarından mezun olmak.
b) 2022 yılı KPSS P94 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Adalet (Hukuk, Adalet Meslek Eğitimi) yada Hukuk Ofis Yönetimi ve Sekreterliği ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) 2022 yılı KPSS P93 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, İşletme Muhasebe, Muhasebe, Muhasebe ve Finans, Muhasebe ve Finansman, Muhasebe ve Uygulamaları) yada Maliye (Maliye-Muhasebe) ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) 2022 yılı KPSS P93 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Bilgisayar Programcılığı (Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Teknikerliği ve Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama) ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) 2022 yılı KPSS P93 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Ofis Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı (Ofis Hizmetleri ve Sekreterlik, Ofis Hizmetleri ve Yönetici Asistanlığı, Ofis Yönetimi, Ofis Yönetimi ve Sekreterlik, Ofis Teknolojileri ve Yönetimi, Sekreterlik, Yönetici Asistanlığı Ofis Yönetimi) ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) 2022 yılı KPSS P93 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) İnsan Kaynakları Yönetimi (İnsan Kaynakları, Personel Yönetimi) ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) 2022 yılı KPSS P93 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) İstatistik, Bilgi ve Belge Yönetimi (Arşivcilik, Arşiv, Dokümantasyon ve Enformasyon, Kütüphanecilik) lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler), Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi (Siyasal ve Sosyal Bilimler, Siyaset Bilimi, Siyasal Bilimler ve Sosyal Siyaset, Siyasal İlimler ve Sosyal Siyaset, Sosyal Siyaset ve Siyasi İlimler, Siyaset ve İdare, Siyaset ve İdari Bilimler, Siyaset ve Yönetim, Siyasi Bilimler, Siyasi Şube, Sosyal ve Siyasal Bilimler, Sosyal Siyaset-Siyasi İlimler, Toplumsal ve Siyasal Bilimler) yada İngilizce Çevirmen ve Tercümanlık (Çeviribilim (İngilizce), Çevirmen-Tercümanlık (İngilizce), Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik) lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.
c) Son müracaat zamanı itibarıyla, son beş yıl içinde İngilizce Yabancı Dil Sınavından (YDS) minimum ‘C’ seviyesinde yada dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve internasyonal geçerliliği bulunan belgeye haiz olmak.


a) Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.
b) Cinsiyeti adam olmak.
c) Son müracaat zamanı itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış Hususi Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına (silahlı ibareli) haiz olmak.
ç) İlanda belirtilen son müracaat zamanı itibarıyla 18 yaşını doldurmuş ve 30 yaşından gün almamış olmak.
d) Gece ve gündüz, iç ve dış mekânda ve vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak.
e) 170 santimetre’den kısa boylu olmamak ve boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 15’ten fazla, 13’den azca olmamak. (Mesela; 180 santimetre uzunlukta olan bir adayın kilosunun 80+15=95’den fazla, 80-13=67’den azca olmaması gerekmektedir.)
f) 5188 sayılı Hususi Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde belirtilen şartları taşımak.
g) 2022 yılı KPSS P94 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.
Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartının önlü, arkalı ve okunaklı olacak şekilde taratılarak pdf formatında Kariyer Kapısına yüklenmesi gerekmektedir. Hususi Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartını sisteme; önlü, arkalı ve okunaklı olacak şekilde yüklemeyen adayların başvurusu kabul edilmeyecektir.


a) Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.
b) Cinsiyeti hanım olmak.
c) 2022 yılı KPSS P94 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.
b) Cinsiyeti adam olmak.
c) 2022 yılı KPSS P94 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.
b) Hizmetin özelliğine gore Karayolları Trafik Yönetmeliğinde meydana getirilen 17/04/2015 tarihindeki ve 29329 sayılı Resmi Gazete’de piyasaya sürülen değişim uyarınca 01/01/2016 zamanı öncesi itibarıyla minimum B sınıfı, 01/01/2016 zamanı sonrası itibarıyla ise D1 sınıfı sürücü belgesine haiz olmak.
c) Başvuru son günü itibarıyla 3 senelik sürücü belgesine haiz olmak.
ç) 2022 yılı KPSS P94 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.
 


a) Ortaöğretim Kurumlarının Yiyecek İçecek Hizmetleri Alanı ve Dalından mezun olmak.
b) 2022 yılı KPSS P94 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Aile ve Tüketici Bilimleri (Ev Ekonomisi, Ev İdaresi ve Aile Ekonomisi, Ev İş ve Ev Ekonomisi)  lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Çocuk Gelişimi (Çocuk Sağlığı ve Gelişimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi) lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Psikoloji lisans programından mezun olmak.
b) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık lisans programından mezun olmak.
b) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Sosyal Hizmet (Sosyal Emek harcama ve Sosyal Hizmetler) lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Sosyoloji (İnsan ve Toplum Bilimleri) lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Sosyal Hizmet (Sosyal Emek harcama ve Sosyal Hizmetler) lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Sosyal Hizmet (Sosyal Emek harcama ve Sosyal Hizmetler) lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) Cinsiyeti hanım olmak.
c) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Sosyal Hizmet (Sosyal Emek harcama ve Sosyal Hizmetler) lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) Cinsiyeti adam olmak.
c) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Psikoloji lisans programından mezun olmak.
b) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Psikoloji lisans programından mezun olmak,
b) Cinsiyeti hanım olmak,
c) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Psikoloji lisans programından mezun olmak.
b) Cinsiyeti adam olmak.
c) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Çocuk Gelişimi (Çocuk Sağlığı ve Gelişimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi) lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Çocuk Gelişimi (Çocuk Sağlığı ve Gelişimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi) lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) Cinsiyeti hanım olmak.
c) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Çocuk Gelişimi (Çocuk Sağlığı ve Gelişimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi) lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) Cinsiyeti adam olmak.
c) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Yükseköğretim kurumlarının; Derslik Öğretmenliği, Özel Eğitim Öğretmenliği (Zihin Engelliler Öğretmenliği, Görme Engelliler Öğretmenliği, İşitme Engelliler Öğretmenliği), Üstün Zekalılar Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği (Anaokulu Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Öğretmenliği, Okul Öncesi ve Çocuk Gelişimi Öğretmenliği), Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği lisans programlarının birinden mezun olmak. (Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası kabul edilmemektedir.)
b) 2022 ve 2023 yılı KPSS P10 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Yükseköğretim kurumlarının; Derslik Öğretmenliği, Özel Eğitim Öğretmenliği (Zihin Engelliler Öğretmenliği, Görme Engelliler Öğretmenliği, İşitme Engelliler Öğretmenliği), Üstün Zekalılar Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği (Anaokulu Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Öğretmenliği, Okul Öncesi ve Çocuk Gelişimi Öğretmenliği, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği lisans programlarının birinden mezun olmak. (Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası kabul edilmemektedir.)
b) Cinsiyeti hanım olmak.
c) 2022 ve 2023 yılı KPSS P10 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a)Yükseköğretim kurumlarının; Derslik Öğretmenliği, Özel Eğitim Öğretmenliği (Zihin Engelliler Öğretmenliği, Görme Engelliler Öğretmenliği, İşitme Engelliler Öğretmenliği), Üstün Zekalılar Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği (Anaokulu Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Öğretmenliği, Okul Öncesi ve Çocuk Gelişimi Öğretmenliği, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Öğretmenliği lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) Cinsiyeti adam olmak.
c) 2022 ve 2023 yılı KPSS P10 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Yükseköğretim kurumlarının; Özel Eğitim Öğretmenliği (Zihin Engelliler Öğretmenliği, Görme Engelliler Öğretmenliği, İşitme Engelliler Öğretmenliği), Üstün Zekalılar Öğretmenliği lisans programlarının birinden mezun olmak. (Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası kabul edilmemektedir.)
b) Cinsiyeti hanım olmak.
c) 2022 ve 2023 yılı KPSS P10 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Fizyoterapi ve Rehabilitasyon (Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Fizyoterapi) lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Hemşirelik (Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri, Sağlık Memurluğu) lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Hemşirelik (Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri, Sağlık Memurluğu) lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) Cinsiyeti hanım olmak.
c) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Hemşirelik (Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri, Sağlık Memurluğu) lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) Cinsiyeti adam olmak.
c) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Hemşirelik (Sağlık Teknikerliği, Sağlık Memurluğu), Ebelik yada İlk ve Acil Yardım (Acil Bakım Teknikerliği, Acil Tıp Teknikerliği, Acil Yardım, Acil Yardım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Yardım, Paramedik) ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) 2022 yılı KPSS P93 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Hemşirelik (Sağlık Teknikerliği, Sağlık Memurluğu), Ebelik yada İlk ve Acil Yardım (Acil Bakım Teknikerliği, Acil Tıp Teknikerliği, Acil Yardım, Acil Yardım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Yardım, Paramedik) ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) Cinsiyeti hanım olmak
c) 2022 yılı KPSS P93 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Hemşirelik (Sağlık Teknikerliği, Sağlık Memurluğu), Ebelik yada İlk ve Acil Yardım (Acil Bakım Teknikerliği, Acil Tıp Teknikerliği, Acil Yardım, Acil Yardım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Yardım, Paramedik) ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) Cinsiyeti adam olmak.
c) 2022 yılı KPSS P93 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Ergoterapi lisans programından mezun olmak.
b) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Ergoterapi lisans programından mezun olmak.
b) Cinsiyeti hanım olmak.
c) 2022 yılı KPSS P93 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Ergoterapi lisans programından mezun olmak.
b) Cinsiyeti adam olmak.
c) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Elektrik Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği (Elektrik ve Elektronik Mühendisliği) yada Makine Mühendisliği (Makine ve İmalat Mühendisliği, Makine ve Malzeme Mühendisliği) yada İnşaat Mühendisliği lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) Seyahate ve/yada arazide çalışmaya uygun olmak.
c) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Mimarlık lisans programından mezun olmak.
b) Seyahate ve/yada arazide çalışmaya uygun olmak.
c) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Kent ve Bölge Planlama (Bölge Planlama, Şehircilik) lisans programlarından mezun olmak.
b) Seyahate ve/yada arazide çalışmaya uygun olmak.
c) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Elektrik (Elektrik Teknolojisi, Elektrik Makineleri Bakım ve Onarımı, Elektrik, Makine, Tamir ve Bakım, Endüstriyel Elektrik)  yada Elektronik Teknolojisi (Elektrik ve Elektronik Teknolojisi, Elektrik-Elektronik, Elektrik-Elektronik Teknikerliği, Elektronik, Elektronik Yüksek Teknisyenliği, Endüstriyel Elektronik, Endüstriyel Elektronik Teknikerliği, Endüstriyel Elektronik Teknolojisi) yada Doğalgaz ve Tesisatı Teknolojisi (Doğalgaz Isıtma, Doğalgaz Isıtma ve Sıhhiyat Tesisleri Teknikeri, Doğalgaz ve Boru Hatları Teknolojisi, Doğalgaz, Isıtma ve Sıhhi Tesisat, Gaz ve Tesisatı Teknolojisi, Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi, Sıhhi Tesisat Teknolojisi, Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz) yada Yapı Tesisat Teknolojisi (Yapı Donatım Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi, Yapı İnşaat) ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) Cinsiyeti adam olmak.
c) 2022 yılı KPSS P93 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Hukuk lisans programından mezun olmak.
b) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.
c) Başvuru son günü itibarıyla avukatlık ruhsatına haiz olmak yada avukatlık yetişim bitirme belgesine haiz olup, Türkiye Barolar Birliğine avukatlık ruhsatı için başvurduğunu belgelemek.


a) Adalet (Hukuk, Adalet Meslek Eğitimi) yada Hukuk Ofis Yönetimi ve Sekreterliği ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) 2022 yılı KPSS P93 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, İşletme Muhasebe, Muhasebe, Muhasebe ve Finans, Muhasebe ve Finansman, Muhasebe ve Uygulamaları) yada Maliye (Maliye-Muhasebe) ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) 2022 yılı KPSS P93 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, İşletme Muhasebe, Muhasebe, Muhasebe ve Finans, Muhasebe ve Finansman, Muhasebe ve Uygulamaları) yada Maliye (Maliye-Muhasebe) ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) Cinsiyeti hanım olmak.
c) 2022 yılı KPSS P93 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a)Muhasebe ve Vergi Uygulamaları (Bilgisayar Destekli Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe, Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, İşletme Muhasebe, Muhasebe, Muhasebe ve Finans, Muhasebe ve Finansman, Muhasebe ve Uygulamaları) yada Maliye (Maliye-Muhasebe) ön lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) Cinsiyeti adam olmak.
c) 2022 yılı KPSS P93 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Bilgisayar Programcılığı (Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Teknikerliği ve Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama) ön lisans programlarının birinden mezun olmak. 
b) 2022 yılı KPSS P93 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) İktisat, İşletme, Maliye, Ekonometri, Emek harcama Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Bankacılık ve Finans, Uluslararası Ticaret ve Finans, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) İşletme, İktisat, Maliye, Ekonometri, Emek harcama Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Bankacılık ve Finans, Uluslararası Ticaret ve Finans, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Uluslararası İlişkiler lisans programlarının birinden mezun olmak.
b) Cinsiyeti hanım olmak.
c) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.


a) Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Sosyal Hizmet (Sosyal Emek harcama ve Sosyal Hizmetler), Psikoloji, Sosyoloji (İnsan ve Toplum Bilimleri), Çocuk Gelişimi (Çocuk Sağlığı ve Gelişimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi), Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik ve Aile ve Tüketici Bilimleri (Ev Ekonomisi, Ev İdaresi ve Aile Ekonomisi, Ev İş ve Ev Ekonomisi) bölümlerinin birinden mezun olmak.
b) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.
c) Aşağıda özetle belirtilen görevleri yapar.
Yurt Yönetim Personeli: Bu pozisyona atanacak personel yirmi dört saat esasına gore hizmet yürüten toplumsal hizmet kurumlarında vazife yapar. Millî ve dini bayramlarda, öteki dinlence günlerinde ve mesai saatleri dışındaki zamanlarda hizmetin sürekliliğine uygun olarak nöbet hizmeti yürütülür. Gerektiğinde acil sağlık hizmetleri ile adli vakalarla ilgili iş ve işlemleri yürütmek. Kurum ve kuruluşlardan gelen düzenleme ve nakiller (çocuk, genç, yaşlı, hanım, engelli benzer biçimde) esnasında koordineyi sağlamak. Mesai saatleri içinde Kuruluşta güvenlik tedbirlerini (yangın, sabotaj, doğal afet, iç güvenlik) ve bunlarla ilgili personelin görevlerini yapmış olup yapmadıklarını denetlemek, kuruluşa yönelik işleyişin (eğitim, sağlık takip edeni, temizlik, toplumsal etkinlik vb.) tertipli yürütülmesinin takibini yapmak. Görülen aksaklıkları giderici önlemleri almak, aksayan yönleri vazife defterine kaydetmek vb. işleri yapar.


a) Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Sosyal Hizmet (Sosyal Emek harcama ve Sosyal Hizmetler), Psikoloji, Sosyoloji (İnsan ve Toplum Bilimleri), Çocuk Gelişimi (Çocuk Sağlığı ve Gelişimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi), Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik ve Aile ve Tüketici Bilimleri (Ev Ekonomisi, Ev İdaresi ve Aile Ekonomisi, Ev İş ve Ev Ekonomisi) bölümlerinin birinden mezun olmak.
b) Cinsiyeti hanım olmak.
c) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.
ç) Aşağıda özetle belirtilen görevleri yapar.
Yurt Yönetim Personeli: Bu pozisyona atanacak personel yirmi dört saat esasına gore hizmet yürüten toplumsal hizmet kurumlarında vazife yapar. Millî ve dini bayramlarda, öteki dinlence günlerinde ve mesai saatleri dışındaki zamanlarda hizmetin sürekliliğine uygun olarak nöbet hizmeti yürütülür. Gerektiğinde acil sağlık hizmetleri ile adli vakalarla ilgili iş ve işlemleri yürütmek. Kurum ve kuruluşlardan gelen düzenleme ve nakiller (çocuk, genç, yaşlı, hanım, engelli benzer biçimde) esnasında koordineyi sağlamak. Mesai saatleri içinde Kuruluşta güvenlik tedbirlerini (yangın, sabotaj, doğal afet, iç güvenlik) ve bunlarla ilgili personelin görevlerini yapmış olup yapmadıklarını denetlemek, kuruluşa yönelik işleyişin (eğitim, sağlık takip edeni, temizlik, toplumsal etkinlik vb.) tertipli yürütülmesinin takibini yapmak. Görülen aksaklıkları giderici önlemleri almak, aksayan yönleri vazife defterine kaydetmek vb. işleri yapar.


a) Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Sosyal Hizmet (Sosyal Emek harcama ve Sosyal Hizmetler), Psikoloji, Sosyoloji (İnsan ve Toplum Bilimleri), Çocuk Gelişimi (Çocuk Sağlığı ve Gelişimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi), Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik ve Aile ve Tüketici Bilimleri (Ev Ekonomisi, Ev İdaresi ve Aile Ekonomisi, Ev İş ve Ev Ekonomisi) bölümlerinin birinden mezun olmak.
b) Cinsiyeti adam olmak.
c) 2022 yılı KPSS P3 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.
ç) Aşağıda özetle belirtilen görevleri yapar.
Yurt Yönetim Personeli: Bu pozisyona atanacak personel yirmi dört saat esasına gore hizmet yürüten toplumsal hizmet kurumlarında vazife yapar. Millî ve dini bayramlarda, öteki dinlence günlerinde ve mesai saatleri dışındaki zamanlarda hizmetin sürekliliğine uygun olarak nöbet hizmeti yürütülür. Gerektiğinde acil sağlık hizmetleri ile adli vakalarla ilgili iş ve işlemleri yürütmek. Kurum ve kuruluşlardan gelen düzenleme ve nakiller (çocuk, genç, yaşlı, hanım, engelli benzer biçimde) esnasında koordineyi sağlamak. Mesai saatleri içinde Kuruluşta güvenlik tedbirlerini (yangın, sabotaj, doğal afet, iç güvenlik) ve bunlarla ilgili personelin görevlerini yapmış olup yapmadıklarını denetlemek, kuruluşa yönelik işleyişin (eğitim, sağlık takip edeni, temizlik, toplumsal etkinlik vb.) tertipli yürütülmesinin takibini yapmak. Görülen aksaklıkları giderici önlemleri almak, aksayan yönleri vazife defterine kaydetmek vb. işleri yapar.


a) Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak.
b) Son müracaat zamanı itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış Hususi Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartına (silahlı ibareli) haiz olmak.
c) İlanda belirtilen son müracaat zamanı itibarıyla 18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşından gün almamış olmak.
ç) Gece ve gündüz, iç ve dış mekânda ve vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak.
d) 5188 sayılı Hususi Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun’un 10 uncu maddesinde belirtilen şartları taşımak.
e) 2022 yılı KPSS P93 puan türünden geçerli minimum 60 puanı olmak.
g) Aşağıda özetle belirtilen görevleri yapar.
Koruma ve Güvenlik Görevlisi: Bu pozisyona atanacak personel gündüzlü yada yirmi dört saat esasına gore hizmet yürüten toplumsal hizmet kurumlarında vazife yapar. Millî ve dini bayramlarda, öteki dinlence günlerinde ve mesai saatleri dışındaki zamanlarda hizmetin sürekliliğine uygun olarak nöbet hizmeti yürütür. Devriye ya da durağan(durgun) nokta nöbetinde nezaret yapmak. Koruma ve güvenliğini sağladıkları alanlara giriş icra eden ziyaretçileri duyarlı kapıdan geçirmek. Ziyaretçi ve personel giriş-çıkış kayıtlarını tutmak. Vazife alanında işlenmiş ve işlenmekte olan suçları kolluk kuvvetlerine bildirmek, kolluk kuvvetleri gelinceye kadar kabahat mahallinin korunmasını ve delillerin muhafaza edilmesini sağlamak. Acil/beklenmedik vakalarda insanların tahliyesine destek olmak vb. işleri yapar.
Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartının önlü, arkalı ve okunaklı olacak şekilde taratılarak pdf formatında Kariyer Kapısına yüklenmesi gerekmektedir. Hususi Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartını sisteme; önlü, arkalı ve okunaklı olacak şekilde yüklemeyen adayların başvurusu kabul edilmeyecektir.