DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 20626702,05%
İstanbul
13°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

13:08

ÖĞLE'YE KALAN SÜRE

Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyeleri alacak

ABONE OL
1 Nisan 2024 10:27
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyeleri alacak

İLAN BİLGİLERİ

İlan Sahibi

KADİR HAS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kent

İSTANBUL

Semt-Mahalle

İlan Türü

PERSONEL ALIMI

Resmî Gazete Yayım Tarihi

01.04.2024

Kadir Has Üniversitesi Rektörlüğünden:
ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI
 

Üniversitemiz Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi ve İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nin aşağıdaki tabloda belirtilen bölümlerinin Öğretim Üyesi ekibine 2547 sayılı Kanun ile “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği” nde öngörülen koşullara ek olarak, Üniversitemiz web sayfasında gösterilen KHAS Akademik Personel İstihdam Yönergesi’nde belirtilen kriterleri sağlamak kaydı ile aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine doğal olarak olarak “Öğretim Üyesi” alınacaktır. İlana mevzu olan kadrolar tam zamanlıdır.
 

Fakülte/ Yüksekokul
Kısmı
Kadro
Ünvanı
Kadro
Sayısı
Aranan Koşullar
İlan Son
Başvuru Tarihi

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi
Elektrik – Elektronik Mühendisliği Kısmı
Profesör
1
1. Enerji Sistemlerinin Analizi yada Elektrik- Elektronik Mühendisliği alanlarından birinden doçentlik derecesine haiz olmak.
16/04/2024

2. Enerji, güç sistemleri, enerji iletimi ve dağıtımı, yenilenebilir enerji, yüksek gerilim teknikleri mevzularında emekler yapmış olmak.

İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi
Psikoloji
Doçent
1
1.Deneysel-Bilişsel Psikoloji alanında doktora derecesine haiz olmak; bu alanda lisans, yüksek lisans düzeyinde ders verme tecrübesine haiz olmak,

2.Görsel idrak ve işler hafıza alanlarında araştırma ve internasyonal elit bilimsel dergilerde yayınlar yapmış olmak

Başvurular online olarak üniversitemiz web sayfasından https://ikakademikbasvuru.khas.edu.tr/linkinden kabul edilecektir.
Belirtilen şartları taşımayan, süresi içinde başvurmayan ve tamamlanmamış data/belgesi olan adayların başvuruları ile postayla meydana getirilen başvurular dikkate alınmayacaktır.
Online müracaat esnasında sisteme yüklenmesi istenen evraklar aşağıda listelenmiştir:

 • Özgeçmiş (YÖK formatlı),
 • Akademik unvanının gerektirdiği onaylı mezuniyet belgesi ve belgeler (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Doçentlik belgesi asıllar ile beraber vardığında mezuniyet belgesi onayları yapılabilecektir.)
 • Yabancı ülkelerde alınan doktora, doçentlik ve profesörlük unvanlarının Türkiye’de geçerli sayılması için, başvuran adayın çalmış olduğu yabancı ülkelerdeki yükseköğretim kurumunun, eşdeğerliğinin Üniversitelerarası Kurulca belirlenmesi gerekir.
 • Adayların KHAS Akademik Personel İstihdam Yönergesi kapsamında hazırladıkları bilimsel dosyaları,
 • Yabancı dil yeterliliğini (minimum 85 puan) gösteren belge yada eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan dengi bir puan aldığını gösterir belge,
 • Erkek adaylar için askerlik durum belgesi,
 • Kimlik belgesi,
 • 1 tane fotoğraf.
 •  

  Detaylar için tıklayınız

  En az 10 karakter gerekli


  HIZLI YORUM YAP

  Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.