DOLAR 28,9151 0.11%
EURO 31,4831 -0.09%
ALTIN 1.912,911,25
BITCOIN 11203503,06%
İstanbul
16°

AÇIK

06:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim Üyeleri alacak

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim Üyeleri alacak

ABONE OL
20 Kasım 2023 10:06
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim Üyeleri alacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim Üyeleri alacak

İLAN BİLGİLERİ

İlan Sahibi

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ REKTÖRLÜĞÜ

Kent

İZMİR

Semt-Mahalle

İlan Türü

PERSONEL ALIMI

Resmî Gazete Yayım Tarihi

20.11.2023

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Rektörlüğünden:  Aşağıda anabilim dalı itibariyle ünvan ve şartları belirtilen, Enstitümüz birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun, 12/06/2018 tarihindeki Resmî Gazete’de piyasaya sürülen “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin ilgili maddeleri, Enstitümüzün Minimum Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütleri ile İlgili Esasları ve “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik ve Enstitümüz Senatosu’nun 27.08.2021 tarih ve 26/1 sayılı Kararı hükümlerine gore öğretim üyeleri alınacaktır.  

İLAN NOFAKÜLTEANABİLİM DALIÜNVANADTDRCAÇIKLAMA 2023-49FenFizikDoçent11Fizik bilim alanında doçent ünvanı almış olmak, hacimsel ve ince film yarıiletken yapıların kızılötesi ve Raman spektroskopileri mevzularında bilimsel emekler ve internasyonal yayınlar yapmış olmak.2023-50MühendislikBilgisayar MühendisliğiProfesör11Bilgisayar Bilimleri ve Mühendisliği Alanında doçent ünvanı almış olmak. Bilgisayar güvenliği, yazılım güvenilirliği ve yazılım testi alanlarında bilimsel emekler ve yayınlar yapmış olmak.2023-51Malzeme Bilimi ve Mühendisliği Doktor Öğretim Üyesi 1 5Metalurji ve Malzeme Mühendisliği alanında doktora öğrenimi görmüş olmak. Bor tabanlı ileri malzemeler, oldukca fonksiyonlu nanopartiküllerin bireşim ve uygulamaları, kompozit malzemelerin geliştirilmesi ve toz metalurjisi mevzularında bilimsel emekler ve internasyonal yayınlar yapmış; bu mevzularda araştırma projeleri yürütmüş olmak.

Diğer Şartlar:1-    Başvuracakların 657 sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir. 2-    Profesör ve Doçent ekibine atamalar, sürekli statüde yapılacaktır. 3-    Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır. 4-    Profesör ekibi adaylarının, doçent unvanını aldıktan sonraki eserlerinden birini “Başlıca Eser” olarak belirtmeleri zorunludur. 5-    Başvuracaklar, Özgeçmiş, Yayın Listesi, Tahsil Belgeleri (Lisans, yüksek lisans, doktora, doçentlik), Doktora Tezi, Yükseköğretim Kurulu tarafınca kabul edilen merkezi yabancı dil imtihanı yada eşdeğerliği kabul edilen sınava ilişkin netice belgesi, Fotoğraf, Niyet Mektubu (İYTE Minimum Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütleri İle ilgili Esaslar Madde-2 uyarınca), İYTE Minimum Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütleri İle ilgili Esaslar uyarınca Başvurulan memur kadrosuna ilişkin Puanlama Formu ve Değerlendirme Formu (https://personel.iyte.edu.tr/ iyte- minimum-akademik-yukseltme-ve-atama-olcutleri-ile-ilgili-esaslar-2/ adresinden ulaşılabilir) ile beraber, Bilimsel Emek verme ve Yayınlarını kapsayan eserler ile başvurularını Üniversite Bilgi Yönetimi Sistemi (ÜBYS) üstünden Akademik Personel Başvuru Modülü aracılığı ile (https://ubys.iyte.edu.tr/HRM/AkademikBasvuru/PersonelBasvuru/Giris) elektronik olarak yapacaklardır. 6-    Başvuru sistemi ile ilgili detaylı data Başvuru Kılavuzunda belirtilmiş olup Enstitümüz, kılavuzda yer edinen hususlara başvuranın riayet etmemesi halinde başvuruyu kabul etmeme hakkını saklı meblağ. 7-    Başvuracakların, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 12/06/2018 tarihindeki Resmî Gazete’de gösterilen Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Enstitümüzün Minimum Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütleri ile İlgili Esasları ve Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik hükümlerini sağlamaları ve Enstitümüz Senatosunun 27.08.2021 tarih ve 26/1 sayılı Kararı ile belirlenen yabancı dil puanına haiz olmaları gerekmektedir. (Adaylar Kanun, Yönetmelik, Usûl Esas ve belgelere https://personel.iyte.edu.tr adresinden erişebilir.) 8-    Başvuru süresi ilanın gösterim tarihinden itibaren 15 (onbeş) gündür. Posta ile meydana getirilen başvurular kabul edilmeyecektir. Not: Herhangi bir Kamu Kuruluşunda çalışanların (daha ilkin çalışıp ayrılsalar dahi) çalmış olduğu kurumdan alacakları onaylı Hizmet Belgesini müracaat belgesine ilave ederek ibraz etmeleri gerekmektedir.  

Detaylar için tıklayınız

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.