DOLAR 32,8860 0.17%
EURO 35,1843 -0.09%
ALTIN 2.496,570,29
BITCOIN 2087996-3,68%
İstanbul
29°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü Öğretim Elemanı alım ilanı

ABONE OL
20 Mayıs 2024 18:57
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü Öğretim Elemanı alım ilanı

İLAN BİLGİLERİ

İlan Sahibi

T.C. İZMİR KAVRAM MESLEK YÜKSEKOKULU MÜDÜRLÜĞÜ

Kent

İZMİR

Semt-Mahalle

İlan Türü

PERSONEL ALIMI

Resmî Gazete Yayım Tarihi

20.05.2024

 
İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu Müdürlüğünden

 

Meslek Yüksekokulumuzun aşağıda belirtilen programlarına,
 
A) 09.11.2018 tarihindeki Resmi Gazete’de piyasaya sürülen “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Imtihan ile Giriş Imtihanlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine gore Öğretim Görevlisi ekibine Öğretim Elemanı alınacaktır.
B) İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atama Yönergesinde belirtilen koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine doğal olarak olarak Meslek Yüksekokulumuz Öğretim Üyesi ekibine Doçent alınacaktır.
C) Meslek Yüksekokulumuz “Öğretim Üyeliğine Yükseltme ve Atama Yönergesi’nde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve 4857 sayılı iş kanunu hükümlerine doğal olarak olarak Meslek Yüksekokulumuz Öğretim Üyesi ekibine Doktor Öğretim Üyesi alınacaktır.

A-1) Öğretim Görevlisi Kadrosuna Müracaat Edecek Adaylar:
1- Başvurdukları Programı belirten dilekçe, (Başvuru Dilekçesi www.kavram.edu.tr adresinden temin edilebilir.)
2-Başvurdukları programı gösteren Öğretim Görevlisi Başvuru Formu (Öğretim Görevlisi Başvuru formu www.kavram.edu.tr adresinden temin edilebilir.)
3- YÖK formatında Özgeçmiş,
4- Nüfus Cüzdanının ön yüz fotokopisi,
5- Erkek adaylar için askerlik belgesi (e-Devlet üstünden alınan belge)
6- Lisans/Lisansüstü onaylı mezuniyet/mezuniyet belgesi fotokopileri
7- Lisans/Lisansüstü öğrenimlerini yurt haricinde tamamlayan adaylar için, Yükseköğretim Kurulunca onaylanmış denklik belgesinin onaylı örneği.
8- Lisans ve Yüksek Lisans Transkript belgesinin aslı ya da onaylı örneği yada örneğinin fotokopileri
9- ALES Belgesi
10- 2 Adet fotoğraf (son altı ay içinde çekilmiş olmalı)
11- Tecrübe durumunu gösterir belge (İlan edilen memur kadrosuna bağlı olarak alınacak) (onaylı belge)
12- Sosyal Güvenlik Kurumundan (SGK) alınan Hizmet Dökümü (e-Devlet üstünden alınan barkodlu belge)
13- ALES muafiyeti için, vazife meydana getirilen yükseköğretim kurumlarından alınacak hizmet belgesi ve atama olur yazısı. (e-Devlet üstünden alınan belge)
14- Adayların 6698 sayılı Kişisel Verileri Korunması Kanunu uyarınca Akademik Personel Adayının Açık Rıza Metnini vermeleri gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOTLAR
1- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak 
2- Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda ilgili mezuniyet bölümünden ALES’ ten minimum 70 puan almış olmak
3- Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.
4- Başvurular bizzat ya da posta ile kabul edilecektir.

NOT: ÖN DEĞERLENDİRME SONUCU, SINAV GİRİŞ YERİ VE SAATİ, NİHAİ DEĞERLENDİRME SONUÇLARI MESLEK YÜKSEKOKULUMUZ WEB ADRESİNDE (www.kavram.edu.tr) YAYINLANACAKTIR. BU DUYURU TEBLİGAT NİTELİĞİNDE
OLUP, ADAYLARA AYRICA TEBLİGAT YAPILMAYACAKTIR

B-1 ) Doçent Kadrosuna Müracaat Edecek Adaylar:
Doçent ekibine başvuracakların, başvuruda bulunmuş olduğu Bölüm/Program belirten bir dilekçe, Öğretim Üyesi Başvuru Formu ve ekinde YÖK formatlı özgeçmiş, tahsil durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) ile doçentlik belgesi, bilimsel gösterim ve çalışmalarını kapsayan dosyasını yada Cd. /Usb belleklerini, (5 ekip) ilgili yönerge gereği hazırlayarak Personel işleri Birimine elden teslim etmeleri gerekmektedir. Adayların 6698 Sayılı Kişisel Verileri Korunması Kanunu uyarınca Akademik Personel Adayının Açık Rıza Metnini vermeleri gerekmektedir. İlana mevzu olan kadro tam zamanlıdır.

C-1) Dr. Öğr.Üyesi Kadrosuna Müracaat Edecek Adaylar:
Dr. Öğr. Üyesi ekibine başvuracakların, başvuruda bulunmuş olduğu programı belirten Başvuru dilekçesi ve Öğretim Üyesi Başvuru Formunun ekinde YÖK formatlı özgeçmiş, tahsil durumunu gösteren belgeler (onaylı suret ve yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi) ile bilimsel gösterim ve çalışmalarını kapsayan dosyasını yada Cd. /Usb belleklerini, (5 ekip) ilgili yönerge gereği hazırlayarak Personel işleri Birimine elden teslim etmeleri gerekmektedir.

Adayların 6698 Sayılı Kişisel Verileri Korunması Kanunu uyarınca Akademik Personel Adayının Açık Rıza Metnini vermeleri gerekmektedir. İlana mevzu olan kadro tam zamanlıdır.
Başvurular bu ilanın Resmi Gazete’de yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde İzmir Kavram Meslek Yüksekokulu Personel İşleri Birimine bizzat yapılabilecektir.
Eksik belge ile meydana getirilen başvurular dikkate alınmayacaktır. Postayla ve İnternet üstünden meydana getirilen başvurular kabul edilmeyecektir.
Başvuru için lüzumlu belgeler ve öteki tamamlayıcı bilgiler Meslek Yüksekokulumuz Personel İşleri Biriminden öğrenilecektir.

Başvuru ve Imtihan Yeri: Oğuzlar Mahallesi 1251/2 Sokak No:8 Basmane / Konak İZMİR
 

SINAV TAKVİMİ
ÖĞRETİM GÖREVLİLERİ İÇİN

İLK BAŞVURU TARİHİ
20.05.2024

SON BAŞVURU TARİHİ
03.06.2024

ÖN DEĞERLENDİRME TARİHİ
05.06.2024

SINAV GİRİŞ TARİHİ
07.06.2024

SONUÇ AÇIKLAMA TARİHİ
10.06.2024

 

SIRA
NO
PROGRAM
KADRO
SAYISI
ÜNVAN
ALES
İLAN ÖZEL ŞARTI

1
Lojistik
1
Doçent

Endüstri Mühendisliği yada Lojistik Yönetimi lisans mezunu olup, doçentliğini pazarlama bilim branşında almış olmak, belgelendirmek koşuluyla alanında yükseköğretim kurumlarında ders vermiş olmak.

2
Sosyal Hizmetler
1
Doçent

Sosyal Hizmet lisans mezunu olup, doçentliğini aynı alanda almış olmak, belgelendirmek koşuluyla alanında yükseköğretim kurumlarında ders vermiş olmak.

3
Optisyenlik
1
Dr. Öğr. Üyesi

Fizik alanında doktora yapmış olmak, optik yada optoelektronik alanında emekler yapmış olmak, belgelendirmek koşuluyla alanında yükseköğretim kurumlarında ders vermiş olmak.

4
Aşçılık Programı
1
Öğr. Gör.
70
Gastronomi ve Mutfak Sanatları alanında lisans mezunu olup, herhangi bir alanda yüksek lisans yapmış olmak ve belgelendirmek koşuluyla alanında yükseköğretim kurumlarında uygulama dersi vermiş olmak.

Duyurulur.

Detaylar için tıklayınız

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.