DOLAR 20,0909 0.61%
EURO 21,5480 0.76%
ALTIN 1.256,360,53
BITCOIN 5603303,24%
İstanbul
19°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

28 MAYIS 2023 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI 14 MAYIS 2023 CUMHURBAŞKANLIĞI VE MİLLETVEKİLLİĞ SEÇİM SONUÇLARI
İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörlüğü Öğretim Üyesi alacak

İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörlüğü Öğretim Üyesi alacak

ABONE OL
25 Mayıs 2023 10:52
İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörlüğü Öğretim Üyesi alacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörlüğü Öğretim Üyesi alacak

İLAN BİLGİLERİ

İlan Sahibi

T.C. İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ

Kent

İSTANBUL

Semt-Mahalle

İlan Türü

PERSONEL ALIMI

İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörlüğünden:
Üniversitemizin aşağıda detayları belirtilen bilimsel nitelikli birime, ilgili unvan için 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu, YÖK Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile T.C. İstanbul Kültür  Üniversitesi  Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesinde belirtilen koşulları  yerine  getirmiş  olmak  kaydı  ile  657  sayılı  Devlet  Memurları  Kanununun  48  inci maddesindeki  genel şartlara haiz olan, aylık ve özlük hakları yönünden 4857 sayılı İş  Kanunu hükümlerine doğal olarak olmak suretiyle sürekli statüde istihdam edilecek Öğretim Üyesi alınacaktır.
Müracaat   süresi   duyuru   tarihinden   itibaren   15   gün   olup,   başvurular   Üniversitemiz Rektörlüğü’ne  bizzat  yada  posta  kanalıyla  yapılacaktır.  Belirtilen  şartları  taşımayan  ve  süresi içinde başvurmayan adayların başvuruları ile web üstünden elektronik posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.

Duyuru Başlama Tarihi             :  25.05.2023
Son Başvuru Tarihi                   :  08.06.2023
 

Akademik
Birim Adı Bölüm / Anabilim Dalı /
Program Adı ve Eğitim Dili Kadro
Unvanı Kadro
Sayısı Hususi Şartlar Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Kısmı, Elektrik Elektronik Mühendisliği Programı (İngilizce) Profesör 1 Elektrik-   Elektronik   Mühendisliği Alanında       Doçentlik       Unvanını Aldıktan   Sonra   En   Az   Beş   Yıl Süreyle  Açık  Bulunan  Profesörlük Kadrosu  İle  İlgili  Bilim  Alanında Çalışmış Olmak. Kontrol Teorisi ve Uygulamaları ve Doğrusal Olmayan Sistemler      Alanlarında      Bilimsel
Emek harcamaları ve Yayınları Olmak.

Genel Şartlar
1. 657  sayılı  Devlet  Memurları  Kanununun  48  inci  maddesindeki  genel  şartlara  haiz olunması,
2. Adaylarda herhangi bir kuruma karşı hizmet yükümlülüğü bulunmaması,
3. Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması,
4. Erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış olması,
5. 23  Mart  2016  tarih  ve  29662  sayılı  Resmi  Gazete’de  piyasaya sürülen  “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik” uyarınca İngilizce ders verebiliyor olmak.
6. Eğitim  dili  İngilizce  olan  programlara  meydana getirilen  başvurularda,  başvuracak  adayların Yükseköğretim  Kurumlarında  Yabancı  Dil  Öğretimi  ve  Yabancı  Dille  Öğretim  Yapılmasında
Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelikte belirtilen koşulları sağlaması,
7. Adayların  Üniversitemiz  https://www.iku.edu.tr/tr/yonergeler  sayfasında  piyasaya sürülen
T.C.   İstanbul   Kültür   Üniversitesi   Öğretim   Üyeliğine   Yükseltilme   ve   Atanma   Yönergesi doğrultusunda Doktor Öğretim Üyesi, Doçent ve Profesör kadroları için değerlendirme Rektörlük tarafınca   yapılır.   Adayın   başvurusu   ilgili   Rektör   Yardımcısının   yürütücülüğünde   Rektör Yardımcılarından oluşan bir komisyon tarafınca bir ön incelemeye doğal olarak tutulur. Ön incelemede “En azca ölçütler” i karşılamadığı tespit edilen başvurular değerlendirmeye alınmaz.

Tüm Başvurular İçin İstenen Ortak Belgeler:
1. Adayların,    Üniversitemiz    Rektörlüğüne    hitaben    hazırlayacakları    ıslak    imzalı dilekçelerinde,  piyasaya sürülen  duyuru  tarihini,  bilimsel nitelikli  birime  ilişkin   detayları,  başvurdukları  kadro unvanı,  kontakt  (GSM,  E-posta,  İkamet  Adresi,  Ev/İş  Tel.  vb.)  bilgilerini,  ek olarak  haklarında bilimsel referans alınabilecek iki öğretim üyesinin Adı-Soyadı ve kontakt…

Detaylar için tıklayınız

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.