DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 20725110,77%
İstanbul
13°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

04:36

İMSAK'A KALAN SÜRE

İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Elemanı alacak

ABONE OL
18 Mart 2024 11:38
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Kültür Üniversitesi Öğretim Elemanı alacak

İLAN BİLGİLERİ

İlan Sahibi

T.C. İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ

Kent

İSTANBUL

Semt-Mahalle

İlan Türü

PERSONEL ALIMI

Resmî Gazete Yayım Tarihi

18.03.2024

İstanbul Kültür Üniversitesi Rektörlüğünden:
 

2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Imtihan İle Giriş Imtihanlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin ilgili maddelerine gore aşağıda belirtilen bilimsel nitelikli birime karşılarında belirtilen unvanlarda Öğretim Elemanları alınacaktır.
Müracaat süresi ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün olup, başvurular kadro alımı meydana getirecek olan ilgili Fakültelerin Dekanlığına ve Meslek Yüksekokullarının Müdürlüğüne istenen belgeler ile beraber bizzat yada posta yöntemiyle yapılacaktır. (Not: Süresi içinde yapılmayan ve tamamlanmamış belgesi olan başvurular ile web üstünden yapılacak başvurular kabul edilmeyecektir.)
İlan Tarihi    : 18.03.2024
Son Başvuru Tarihi    : 01.04.2024
Ön Değerlendirme Duyuru Tarihi    : 03.04.2024
Giriş Imtihanı Tarihi    : 05.04.2024
Sonuç Izahat Tarihi    : 08.04.2024
Sonuçların Açıklanacağı İnternet Adresi    : https://www.iku.edu.tr
Başvuru Şekli    : Bizzat, Posta Yolu İle
Telefon Numarası    : 0212 498 41 41 (Santral)
(İlanla İlgili Kadroya Başvuru Yapılacak Fakülte / Rektörlüğe Bağlı Bölüm / MYO Sekreterliği İle Görüşülmesi Gerekmektedir.)
Başvuru Adresleri ve İletişim Bilgileri:
1.    Meslek Yüksekokulu’nun İlan Edilen İlgili Kadrolarına Başvurular İçin Yolbaşı Sokak, 34147 Bakırköy/İstanbul
İlana Çıkılan Birim, Kadro Ünvanı ve Hususi Şartlara Ait Bilgiler:

AKADEMİK BİRİM ADI (BAŞVURU YERİ)
BÖLÜM / ANABİLİM DALI / PROGRAM ADI VE EĞİTİM DİLİ
KADRO ÜNVANI
KADRO SAYISI
ALES PUAN ŞARTI TÜRÜ
ALES PUAN ŞARTI
YDS / EŞDEĞERİ PUAN ŞARTI
ÖZEL ŞARTLAR

Meslek Yüksekokulu
İşletme Kısmı,
İşletme Yönetimi Programı (İngilizce)
Öğretim Görevlisi
(Ders Verecek)
3
EA
70
85
Endüstri Mühendisliği, İşletme, İktisat, Ekonometri, Uluslararası Finans ve Bankacılık Bölümlerinden Birinden Lisans Mezunu Olmak. İlgili Alanlardan
Birinde Tezli Yüksek Lisans Mezunu Olmak.

Meslek Yüksekokulu
Ulaştırma Hizmetleri Kısmı, Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri
Programı (İngilizce)
Öğretim Görevlisi
(Ders Verecek)
3

Muaf
85
Lisans mezunu olmak. Lisans mezuniyeti sonrası sivil havacılık alanında minimum 5 (beş) yıl emek verme tecrübesine haiz olmak. MEB onaylı eğiticinin eğitimi sertifikasına haiz olmak yada pedagojik formasyon eğitimi almış olmak. Tehlikeli Madde Kuralları (DGR) yada Ekip Kaynak Yönetimi (CRM) mevzularından minimum birinden alınmış yetkili eğitmen sertifikasına haiz olmak. (Başvuru sahibinin, DGR için IATA’dan “Tehlikeli Maddeler Eğitici Teknikleri” eğitimi sonucunda düzenlenen eğitici belgesine haiz olması; CRM için IATA’dan ya da sivil havacılık otoritesi tarafınca yetkilendirilmiş
eğitim kuruluşundan almış olması zorunludur.)

Meslek Yüksekokulu
Bilgisayar Teknolojileri Kısmı, Bilgisayar Programcılığı Programı (İngilizce)
Öğretim Görevlisi
(Ders Verecek)
3
SAY
70
85
Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Kontrol ve Otomasyon Mühendisliği, Matematik Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Yapay Zeka ve Veri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, Yönetim Bilişim Sistemleri, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, Bilgi Güvenliği Teknolojisi, Matematik- Bilgisayar Bilimleri Bölümlerinden Birinden Lisans Mezunu Olmak. İlgili Alanların Birinde Tezli Yüksek
Lisans Mezunu Olmak.

Genel Şartlar:
1.    657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak gerekmektedir.
Araştırma görevlisi ekibine başvurabilmek için giriş sınavının yapıldığı senenin ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir
2.    ALES’ten minimum 70, Yükseköğretim Kurulu tarafınca kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından minimum 50 puan yada eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan dengi bir puan almış olmak gerekir. Merkezi imtihan muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
3.    Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğine yükseköğretim kurumlarının senatoları karar verir.
4.    Adaylarda, yabancı dille eğitim ve öğretim meydana getirilen programlardaki öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda atama yapılacak programın eğitim dilinde; bilim alanı yabancı dille ilgili kadrolara yapılacak öğretim görevlisi atamaları ile 4/11/1981 tarihindeki ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendi uyarınca mecburi yabancı dil dersini vermek suretiyle öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda ilgili dilde; yükseköğretim kurumlarının internasyonal ilişkiler ile yabancı dille ilgili uygulamalı birimlerinde istihdam edilecek öğretim görevlisi atamalarında, minimum bir dilde Yükseköğretim Kurulu tarafınca kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından minimum (Değişik ibare:RG-18/5/2021-31485) 85 puan yada eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan dengi bir puana haiz olma şartı aranır.
5.    Yabancı Ülkelerden Alınan Diplomaların Denkliğinin Onaylanmış Olması Gerekmektedir.
6.    Adaylarda herhangi bir kuruma karşı hizmet yükümlülüğü bulunmaması,
7.    Müracaat eden tüm adayların her ne sebeple olursa olsun disiplin cezası almamış olması,
8.    Müracaat eden tüm adayların her ne sebeple olursa olsun adli sicil kaydı ve arşiv kayıtlarının bulunmaması,
9.    İlan edilen kadrolara müracaat edecek adam adayların askerlik yönünden mahkeme yada bakaya durumunda olmamaları gerekmektedir.
10.    Müracaat edecek adayların sınavların aynı gün yapılacak olmasından dolayı tek bir kadro ilanına müracaat etmeleri gerekmektedir. Birden fazla memur kadrosuna başvuran adayların her iki başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır. (birden fazla kadro ilanı olması durumunda)
Muafiyet:
1.    Doktora yada tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve baytar hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafınca belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış yada çalışmakta olanlarda merkezi imtihan şartı aranmaz.
2.    Meslek yüksekokullarının, Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Imtihan İle Giriş Imtihanlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin dördüncü fıkrası kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.
 
İstenen Belgeler:

1.    Başvuru Dilekçesi. (Başvuru Dilekçesinde İlan Tarihi, Başvurulan Fakülte ve Bölüm Adı, Başvurulan Kadro Ünvanı, Başvuran Adayın İletişim Bilgileri (İkamet Adresi, Telefon, E-Mail Adresi Bilgisi İle Başvuruda Teslim Ettiği Evraklarının Listesinin Belirtilmesi Gerekmektedir. Ayrıca Yönetmelik Kapsamında Merkezi Imtihan Muafiyetinden Yararlanmayı Dilekçelerinde Talep Edenlerin Ön Değerlendirme ve Nihai Değerlendirme Aşamalarında ALES Puanı 70 Olarak Kabul Edilir.)

2.    Dilekçelerinde Merkezi Imtihan Muafiyetinden Faydalanmayı Talep Edenlerin, Muafiyetlerini İlgili Yönetmelik Uyarınca Kanıtlar Belgesi (Doktora Diploma Fotokopisi, Sanatta Yeterlilik Diploma Fotokopisi yada Tam Zamanlı Öğretim Elemanı Kadrolarında Çalışmış yada Çalışmakta Olduklarını Gösterir Onaylı Emek verme Belgesi.)
3.    Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (Ön ve Arka Yüzünden Okunaklı Halde Olacak.)
4.    Fotoğraflı Özgeçmiş (YÖK Formatında) yada Kişisel Özgeçmiş (CV)
5.    2 Adet Vesikalık Fotoğraf (Son Altı Ay İçinde Çekilmiş Olmalı)
6.    Başvuru Yapılacak Kadro İçin Hususi Şartlarda Belirtilen Mezuniyet ve Talebe Belgelerinin e-Devlet Üstünden Temin Edilecek Fotokopileri, (e- Devlet Üstünden Temin Edilemeyen Mezuniyet Belgeleri Noter Tasdikli, Talebe Belgesi İse Tahsil Görülen Üniversitesinden Resmi Onaylı Şekilde Olmak Zorundadır. e-Devlet Üstünden Temin Edilip İbraz Edilen Belgeler Başvuru Esnasında Fakülte Yetkilileri Tarafından e-Devlet Üstünden Doğrulanma İşlemi Yapılarak Kabul Edilecektir,)
7.    Transkript Belgelerinin Fotokopileri,
8.    Merkezi Imtihan (ALES) Sonuç Belgesi. (Bu sınavın neticeleri, açıklanmış olduğu tarihten itibaren beş yıl için geçerlidir.)
9.    YÖK Tarafından Kabul Edilen yada Eş Değerliği ÖSYM Tarafından Kabul Edilen Yabancı Dil Imtihanı Sonuç Belgesi,
10.    Erkek Adaylar İçin Askerlikle İlgili Terhis, Tecil yada Muaf Olduğunu Belirten e-Devletten Alınacak Belge,

11.    e-Devletten Adli Sicil Sorgulaması Yapılarak Alınacak, Resmi Kuruma Hitaben, Belge Verilme Nedeni Diğer Seçilerek Üniversitemize İbraz Edilmek Suretiyle “Adli Sicil Kaydı” ve “Arşiv Sicil Kaydı” Bulunmadığını Gösterir Barkotlu Belge,
12.    Yabancı Ülkelerden Alınan Diploma Belgelerin Suretleri ile Yeminli Çevirmen Tercümesi ve Yükseköğretim Kurulu Onaylı Denklik Belgeleri,
13.    Başvuru Yapılacak Kadro İçin Hususi Şartlarda Belirtilen ve Alanında Gereken Süre Kadar Ders Verme Deneyimini, Ünvanını ve Kıdem Süresini Gösterir Çalışılan Yerlerden Alınacak Onaylı Emek verme Belgesi.
14.    Adayların, müracaat için web internet sitemizden temin edecekleri Kişisel Verilerin Korunması Kanunu kapsamında aydınlatma ve açık rıza metinlerinin imzalanması gerekmektedir.
15.    Varsa Yayınlanmış yada Yayın Kararı Olan Bilimsel Emekler.

 

Detaylar için tıklayınız

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.