DOLAR 32,8225 0.03%
EURO 35,1079 -0.32%
ALTIN 2.480,72-0,35
BITCOIN 2092274-2,47%
İstanbul
29°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi öğretim üyesi alım ilanı

ABONE OL
30 Mayıs 2024 10:31
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi öğretim üyesi alım ilanı

İLAN BİLGİLERİ

İlan Sahibi

İHSAN DOĞRAMACI BİLKENT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kent

ANKARA

Semt-Mahalle

İlan Türü

PERSONEL ALIMI

Resmî Gazete Yayım Tarihi

30.05.2024

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Rektörlüğünden:
ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI

2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanununun 23. maddesi, 12 Haziran 2018 tarih ve 30449 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanmış olan “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin Doktor Öğretim Üyesi Kadrolarına Atanma koşullarını düzenleyen 4-7. maddeleri hükümlerinde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, İletişim ve Tasarımı Kısmı’ne tam gün statüde çalışacak öğretim üyesi alınacaktır.

Doktor  Öğretim  Üyesi  ekibine  başvuracakların,  ilgili  memur kadrosuna  müracaat  dilekçeleri  ile beraber:
1. Noter yada resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora belgeleri, yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi,
2. Nüfus cüzdanı, askerlik belgesi,
3. Arşiv  araştırmalı  adli  sicil  belgesi  (e-Devlet  kapısından  “resmi  kurum”  seçeneği işaretlenerek alınabilir)
4. Özgeçmiş,  ulusal  ve  internasyonal  bilimsel niteliği olan  mecmua  ve/yada  kitaplarda  yayımlanmış bilimsel gösterim ve çalışmalarını kapsayan 4 ekip dosya,
5. Yükseköğretim   Kurumlarında   Yabancı   Dil   Öğretimi   ve   Yabancı   Dille   Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmeliğin 8.7. maddesinde belirtilen öteki şartların sağlanmaması halinde Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Imtihanı (YDS) Sonuç Belgesini (minimum 85 puan)  (yada  ÖSYM  tarafınca  eşdeğerliği  kabul  edilen  imtihan  netice  belgesi),  bu  ilanın  yayım tarihinden  itibaren  15  gün  içinde  Bilkent  Üniversitesi  Güzel Sanatlar,  Tasarım  ve  Mimarlık Fakültesi  Dekanlığına  bizzat  ya  da  iadeli  taahhütlü  posta  yöntemiyle  teslim  etmeleri  gereklidir. İnternet üstünden başvurular kabul edilmez.

Başvuru için lüzumlu belgeler ve öteki tamamlayıcı bilgiler Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanlığından öğrenilebilir.

FAKÜLTE: Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi
BÖLÜM: İletişim ve Tasarımı Kısmı
AKADEMİK ÜNVANI: Doktor Öğretim Üyesi
ALINACAK AKADEMİSYEN SAYISI: 1

ÖZEL  KOŞULLAR:  

Medya  ve  kontakt  emekleri  alanında  doktora  yapmış  olmak. Geleneksel ve dijital medya emekleri, ustalaşmış ve kurumsal kontakt, dijital kültür ve kontakt emekleri   üstüne   internasyonal   düzeyde   bilimsel   araştırma   yapmış   olmak.  

Araştırmalarını internasyonal   indeksler   tarafınca   taranan   elit   bilimsel   dergilerde   ve   kitap   bölümlerinde ingilizce yayınlamış olmak. Araştırma projeleri bünyesinde araştırmacı olarak vazife almış olmak.

Fazlaca iyi düzeyde İngilizce bilmek ve alanında İngilizce ders verme deneyimine haiz olmak.

BAŞVURU ADRESİ:

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanlığı 06800, Bilkent Ankara

Detaylar için tıklayınız

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.