DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 20650340,47%
İstanbul
13°

ORTA ŞİDDETLİ YAĞMUR

04:36

İMSAK'A KALAN SÜRE

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi öğretim üyesi alım ilanı

ABONE OL
28 Mart 2024 10:18
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi öğretim üyesi alım ilanı

İLAN BİLGİLERİ

İlan Sahibi

İHSAN DOĞRAMACI BİLKENT ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kent

ANKARA

Semt-Mahalle

İlan Türü

PERSONEL ALIMI

Resmî Gazete Yayım Tarihi

28.03.2024

İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Rektörlüğünden:
ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI

2547 sayılı Yüksek Öğretim Kanununun 24. maddesi, 12 Haziran 2018 tarih ve 30449 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanmış olan “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin Doçent Kadrolarına Atanma koşullarını düzenleyen 8-11. maddeleri hükümlerinde aranan koşulları yerine getirmiş olmak kaydı ile İ.D. Bilkent Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Kısmına tam zamanlı statüde çalışacak öğretim üyesi alınacaktır.

Doçent ekibine başvuracakların, ilgili memur kadrosuna müracaat dilekçeleri ile beraber:
Noter yada resmi kurumlarca onaylanmış lisans, yüksek lisans, doktora belgeleri, yurt dışından alınan diplomalar için denklik belgesi,
Nüfus cüzdanı, askerlik belgesi,
Arşiv araştırmalı adli sicil belgesi (e-Devlet kapısından “resmi kurum” seçeneği işaretlenerek alınabilir)
Özgeçmiş, ulusal ve internasyonal bilimsel niteliği olan mecmua ve/yada kitaplarda yayımlanmış bilimsel gösterim ve çalışmalarını kapsayan 4 ekip dosyayı, bu ilanın yayım tarihinden itibaren 15 gün içinde Bilkent Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanlığına bizzat ya da iadeli taahhütlü posta kanalıyla teslim etmeleri gereklidir. İnternet üstünden başvurular kabul edilmez. Başvuru için lüzumlu belgeler ve öteki tamamlayıcı bilgiler İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanlığından öğrenilebilir.

FAKÜLTE                                                   : İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi
BÖLÜM                                                       : Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Kısmı
AKADEMİK ÜNVANI                              : Doçent
ALINACAK AKADEMİSYEN SAYISI   : 1
ÖZEL KOŞULLAR                                     :  Siyaset Bilimi alanında doktora yapmış olmak. Karşılaştırmalı Siyaset ve Türkiye Siyaseti’nde uzmanlaşmış olmak. Siyasal kurumlar ve siyasal rejimler mevzusunda çalışıyor olmak. SSCI endeksli internasyonal dergilerde bilimsel yayınlar yapmış olmak. Oldukça iyi düzeyde İngilizce bilmek ve alanında İngilizce ders verme deneyimine haiz olmak.

BAŞVURU ADRESİ                                  : İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi Dekanlığı 06800, Bilkent Ankara

Detaylar için tıklayınız

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.