DOLAR 20,1010 0.65%
EURO 21,6086 0.99%
ALTIN 1.257,340,61
BITCOIN 5602193,39%
İstanbul
19°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

28 MAYIS 2023 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI
Iğdır Üniversitesi Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi alım ilanı

Iğdır Üniversitesi Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi alım ilanı

ABONE OL
23 Mayıs 2023 12:57
Iğdır Üniversitesi Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi alım ilanı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Iğdır Üniversitesi Araştırma Görevlisi ve Öğretim Görevlisi alım ilanı

İLAN BİLGİLERİ

İlan Sahibi

IĞDIR ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kent

IĞDIR

Semt-Mahalle

İlan Türü

PERSONEL ALIMI

Resmî Gazete Yayım Tarihi

23.05.2023

Iğdır Üniversitesi Rektörlüğünden:
 

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ VE ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ ALIM İLANI

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 10.07.2018 tarihindeki Resmî Gazete’de piyasaya çıkan Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, 2547 sayılı Kanun’un ilgili maddeleri ve 09.11.2018 tarihindeki Resmî Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Imtihan ile Giriş Imtihanlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in ilgili maddelerine nazaran Öğretim Görevlisi ve Araştırma Görevlisi alınacaktır.
GENEL ŞARTLAR
a)            657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
b)           ALES’ten minimum 70, Yükseköğretim Kurulu tarafınca kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından minimum 50 puan yada eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan dengi bir puan almış olmak gerekir. Merkezi imtihan muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
c)            Ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak 4’lük ve 5’lik not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir. Diğer not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliğine yükseköğretim kurumlarının senatoları karar verir.
d)           Öğretim görevlisi ekibine başvuracak adaylarda minimum tezli yüksek lisans derecesine haiz olmak yada lisans ve yüksek lisans derecesini beraber veren programlardan mezun olmak şartı aranır.
e)           Meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafınca belirlenen uzmanlık alanıyla direkt ilgili lisans mezuniyeti bulunmayan alanlardaki programların öğretim görevlisi kadrolarına başvuracak adaylarda, minimum lisans mezunu olup belgelendirmek kaydıyla alanında minimum iki yıl deneyim sahibi olmak şartı aranır.
f)            Araştırma Görevlisi ekibine başvurabilmek için sınavın yapıldığı senenin ocak ayının birinci günü itibarıyla otuz beş yaşını doldurmamış olmak gerekir. Devlet Yükseköğretim kurumlarının Araştırma Görevlisi kadrolarına başvurularda tezli yüksek lisans, doktora yada sanatta yeterlilik eğitimi talebesi olmak şartı aranır. Araştırma görevlisi kadrolarına atamalar, 2547 sayılı Kanunun Ek 38 inci maddesi uyarınca 50/d statüsünde yapılacaktır.
 
ÖNEMLİ NOTLAR
Başvurular bizzat yada posta ile yapılabilir. Posta ile yapılacak başvurular son müracaat günü mesai bitimine kadar yapılabilir. Başvurular ilgili Birimin Dekanlığına/Müdürlüğüne erişmesi gerekmektedir. (Postadaki gecikmelerden Üniversitemiz görevli değildir.)
1-            Onaylı istenen belgelerin, Noterden yada Resmi Kurumlarca “Aslı Gibidir” yapılarak onaylanması gerekmektedir.(e-Devletten alınan Karekodlu evraklar geçerlidir.)
2-            İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunmuş olduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır. Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.
3-            Adaylar aynı duyuru periyodu içinde hususi şartlarını taşımış olduğu bir tek bir ilana başvurabilecektir. Birden fazla ilana başvurusu bulunmuş olduğu tespit edilen adayların başvuruları iptal edilecektir.
4-            Aslı yada resmi kurumlarca onaylanmış sureti istenilen belgelerle…

Detaylar için tıklayınız

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.