DOLAR 28,8857 0.03%
EURO 31,3935 -0.34%
ALTIN 1.903,670,76
BITCOIN 11119542,47%
İstanbul
16°

AÇIK

06:31

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

ABONE OL
20 Kasım 2023 10:57
Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

İLAN BİLGİLERİ

İlan Sahibi

EGE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kent

İZMİR

Semt-Mahalle

İlan Türü

PERSONEL ALIMI

Resmî Gazete Yayım Tarihi

20.11.2023

 Ege Üniversitesi Rektörlüğünden ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI   Üniversitemizin aşağıda belirlenen birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile “Ege Üniversitesi Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Kriterleri Yönergesi” hükümlerine nazaran Öğretim Üyesi alınacaktır. Adayların, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir. Üniversitemiz Öğretim Üyesi kadrolarına başvurular https://apas.ege.edu.tr web adresi üstünden elektronik olarak alınacaktır. Adaylar; son altı ay içinde çekilmiş bir tane fotoğraf, kimlik belgesi, e-Devlet üstünden alınan lisans, yüksek lisans, doktora mezun belgeleri ile doçentlik belgesi (profesör ve doçent kadroları için), yabancı dil imtihan netice belgesi, adam adaylar için askerlik durum belgesi (terhis, erteleme yada muaf bulunduğunu belirten belge), özgeçmiş ve eserler sıralaması, bilimsel niteliği olan etkinlik formu, başlıca araştırma eseri (profesör kadroları için) ve bilimsel eserlerinden oluşan dosyalarını tarayarak https://apas.ege.edu.tr üstünden yüklemesi gerekmektedir. Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışanların (daha ilkin çalışıp ayrılsalar dahi) e-Devlet üstünden alacakları “HİTAP Hizmet Belgesini” müracaatlarına eklemeleri gerekmektedir. e-Devletten alınan karekodlu tüm belgeler geçerlidir. Hizmet Belgesi Üniversitemiz dışından başvuracak olanlar için gerekmektedir. Yabancı ülkelerden alınan mezuniyet belgelerinin Yükseköğretim Kurulu ve/yada Üniversitelerarası Kurul tarafınca denkliğinin onaylanmış olması şarttır. Yabancı Dil ağırlıklı eğitim meydana getiren birimlerimiz için Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelikteki genel şartları sağlamaları gerekmektedir. Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Başvuru Koşullarına https://personeldb.ege.edu.tr/tr-1655/akademik_kadro_ve_tayin_isleri_-_ogretim_elemani _basvuru_kosullari.html adresinden ulaşılabilir. Yukarıda belirtilen adreste bulunan “Öğretim Üyesi Başvuru Formu”nu doldurup ıslak imzalı ve fotoğraflı olarak taratıp APAS (Akademik Personel Atama Sistemi) üstünden yüklenmesi gerekmektedir. İlanımız “www.ege.edu.tr” adresinde yayınlanacaktır. Başvuru süresi ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 20 gündür. Bizzat yada posta kanalıyla meydana getirilen başvurular kabul edilmeyecektir. İdare lüzumlu görmüş olduğu taktirde “İlanın” her aşamasını iptal etme hakkına haizdir.   

İLAN NOKADRO DERECEKADRO ÜNVANKURULUŞBÖLÜMANABİLİM DALI/ ANASANAT DALI/ PROGRAMİLAN AÇIKLAMASI281ProfesörTıp FakültesiDahili Tıp Bilimleri KısmıÇocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı (Çocuk İmmünolojisi ve Alerji Hastalıkları)Çocuk   Sağlığı   ve   Hastalıkları   uzmanı olmak. Primer İmmün yetmezlikler ve akım sitometrik  incelemeler  alanında  deneyimli olmak.291ProfesörTıp FakültesiDahili Tıp Bilimleri Kısmıİç Hastalıkları Anabilim Dalı (Nefroloji)Nefroloji uzmanı olmak.301Dr. Öğr. ÜyesiTıp FakültesiDahili Tıp Bilimleri KısmıNöroloji Anabilim DalıNöro-oftalmoloji,    Nöro-otoloji    ve    İnme mevzularında deneyimli ve emek harcamaları olmak.311ProfesörTıp FakültesiCerrahi Tıp Bilimleri KısmıKulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları Anabilim DalıBaş    ve    Boyun    Kanserleri    Cerrahisi mevzusunda deneyimli ve emek harcamaları olmak.321DoçentTıp FakültesiCerrahi Tıp Bilimleri KısmıGöz Hastalıkları Anabilim DalıOküler   yüzey   kök   hücre   araştırmaları mevzusunda deneyimli olmak.331DoçentTıp FakültesiCerrahi Tıp Bilimleri KısmıGöz Hastalıkları Anabilim DalıPediatrik   oftalmoloji   ve   nörooftalmoloji alanında deneyimi ve emek harcamaları olmak.341Dr. Öğr. ÜyesiTıp FakültesiCerrahi Tıp Bilimleri KısmıGöz Hastalıkları Anabilim DalıPrematüre  retinopatisi  tanı  ve  tedavisinde tıbbi ve cerrahi retina alanlarında deneyimli ve emek harcamaları olmak.351Dr. Öğr. ÜyesiEczacılık FakültesiEczacılık Teknolojisi KısmıFarmasötik Teknoloji Anabilim DalıEczacılık     Fakültesi     mezunu     olmak. Biyofarmasötik   ve   Farmakokinetik   Bilim Dalında doktora yapmış olmak.361DoçentDiş Hekimliği FakültesiKlinik Bilimleri KısmıEndodonti Anabilim DalıEndodonti  alanında  doçent  olmak.  Kanal eğelerinin   kırılma   direnci   yada   tekrardan kanal tedavisi ile ilgili emek harcamaları olmak.371ProfesörFen FakültesiBiyoloji…

Detaylar için tıklayınız

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.