DOLAR 27,4222 -0.12%
EURO 28,8560 0.06%
ALTIN 1.613,360,06
BITCOIN 7627462,52%
İstanbul
21°

PARÇALI AZ BULUTLU

05:29

İMSAK'A KALAN SÜRE

Dicle Üniversitesi öğretim üyesi alım ilanı

Dicle Üniversitesi öğretim üyesi alım ilanı

ABONE OL
29 Mayıs 2023 12:54
Dicle Üniversitesi öğretim üyesi alım ilanı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dicle Üniversitesi öğretim üyesi alım ilanı

İLAN BİLGİLERİ

İlan Sahibi

DİCLE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kent

DİYARBAKIR

Semt-Mahalle

İlan Türü

PERSONEL ALIMI

Resmî Gazete Yayım Tarihi

29.05.2023

 
Dicle Üniversitesi Rektörlüğünden
ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI
 

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Kanun ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri ve 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları elde etmiş olmak koşuluyla öğretim üyesi alınacaktır.

Başvuru süresi, ilanın yayım tarihinden adım atmak suretiyle 15 (on beş) gündür. Kadrolara müracaat eden adayların başvurularının Üniversitemiz Senatosunca kabul edilen ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca onaylanan ve (http://www.dicle.edu.tr) adresindeki “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönergesi” kriterlerine uygun olması gerekmektedir.
Bu kriterlere uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

Profesör kadroları sürekli statüde olup adaylar; başvurulan anabilim dalını ve başlıca araştırma eserini de belirttikleri dilekçelerine ekleyecekleri doçentlik belgesi, tahsil belgeleri, nüfus cüzdanı fotokopisi, 2 tane fotoğraf, özgeçmiş, puanlar çizelgesi ile bilimsel emek harcama ve yayınlarını kapsayan çalışmalarının 1 takımını dosya halinde; dosyadaki tüm data ve belgeleri de pdf formatında 5 tane taşınabilir belleğe aktararak Rektörlüğümüz Personel Daire Başkanlığına bizzat başvuracaklardır.

Doçent kadroları sürekli statüde olup adaylar; başvurulan anabilim dalını belirttikleri dilekçelerine nüfus cüzdanı fotokopisi, tahsil belgeleri, 2 tane fotoğraf, özgeçmiş, doçentlik belgesi ile bilimsel emek harcama ve yayınlarını kapsayan belgelerin 1 takımını dosya halinde; dosyadaki tüm data ve belgeleri de pdf formatında 3 tane taşınabilir belleğe aktararak Rektörlük Personel Daire Başkanlığına bizzat başvuracaklardır.

İlanımızda; 01.01.2018 tarihinde yürürlüğe giren 2547 sayılı Kanun’un Ek 38’inci maddesi uyarınca belirlenen % 30’lik kota kapsamında müracaat yapılabilecek hekim öğretim üyesi ekibi bulunmamaktadır.
Süresi içinde yapılmayan başvurular ile Rektörlüğümüz ve ilgili birimlerce kurulacak müracaat ön değerlendirme komisyonu tarafınca ilgili mevzuatın gereğini ve duyuru müracaat şartlarını taşımadığı yada noksan belgeli olduğu tespit edilen başvurular ile postayla yapılacak başvurular kabul edilmeyecek, adaylar ilana çıkan kadrolardan yalnızca birine başvurabileceklerdir. Adaylar duyuru şartlarında belirtilen hususların tamamını belgelendireceklerdir.

Adayları ilgilendiren müracaat ve atama süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler Üniversitemiz web (https://www.dicle.edu.tr/) sayfasından yapılacak olup, ek olarak yazılı bildirim yapılmayacaktır. Gerekli görülmesi hâlinde ilanın her aşaması iptal edilebilir. Doçentlik
ekibine profesörler, hekim öğretim üyesi ekibine profesör ve doçentler müracaat edemezler. 

Daha ilkin Üniversitemizce açılmış herhangi bir memur kadrosuna başvurmuş olup, başvurusu halen derdest olanlar ile herhangi bir kadro başvurusuyla ilgili yargı süreci devam edenlerin başvuruları kabul edilmeyecektir.
Üniversitemiz Rektörlüğünce duyuru edilen öğretim üyesi kadrolarına başvuracak adayların; yükseköğretim kurumları tarafınca verilen “Eğiticilerin Eğitimi Sertifikası”na haiz olmaları gerekir. Yükseköğretim kurumları haricinde alınan Eğiticilerin Eğitimi Belgeleri Rektörlüğümüze bağlı Devamlı Eğitim Merkezi tarafınca onaylanması halinde geçerli kabul edilecektir. (Bu belge atama sürecinde de teslim edilebilecektir.)
 
Kadroya başvuruda bulunan adaylardan atanmaya hak kazananların atamaları, 07.04.2023 tarihindeki, E.20730 sayılı Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın yazısı ile…

Detaylar için tıklayınız

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.