DOLAR 20,0909 0.61%
EURO 21,5480 0.76%
ALTIN 1.256,360,53
BITCOIN 5603303,24%
İstanbul
19°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

28 MAYIS 2023 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI 14 MAYIS 2023 CUMHURBAŞKANLIĞI VE MİLLETVEKİLLİĞ SEÇİM SONUÇLARI
Antalya Bilim Üniversitesi Akademik Personel (Öğr. Üyesi, Arş. Gör., Öğr. Gör.) alım ilanı

Antalya Bilim Üniversitesi Akademik Personel (Öğr. Üyesi, Arş. Gör., Öğr. Gör.) alım ilanı

ABONE OL
24 Mayıs 2023 09:53
Antalya Bilim Üniversitesi Akademik Personel (Öğr. Üyesi, Arş. Gör., Öğr. Gör.) alım ilanı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya Bilim Üniversitesi Akademik Personel (Öğr. Üyesi, Arş. Gör., Öğr. Gör.) alım ilanı

İLAN BİLGİLERİ

İlan Sahibi

ANTALYA BİLİM ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kent

ANTALYA

Semt-Mahalle

İlan Türü

PERSONEL ALIMI

Resmî Gazete Yayım Tarihi

24.05.2023

 
ANTALYA BİLİM ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜNDEN >>

Üniversitemiz 4857 sayılı İş Kanunu hükümlerine doğal olarak olarak, Üniversitemiz birimlerine 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği’nin ve Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Imtihan ile Giriş Imtihanlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”in ilgili hükümleri gereğince, aşağıdaki tabloda belirtilen kadrolara öğretim elemanları alınacaktır.

Öğretim Üyeleri için Başvuru Belgeleri
İlana mevzu olan kadro sürekli statüde olup, atanmak isteyen adayların 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddeleri gereğince, ana bilim dalını belirtir bir dilekçe ekinde YÖK formatında özgeçmişini, kimlik fotokopisini, tahsil belgelerini (Lisans, Yüksek Lisans, Doktora v.s.),  4 tane fotoğrafını, gösterim listesini (başlıca araştırma eseri belirtilecektir), bilimsel emek harcama ve yayınları ile bunlara meydana getirilen atıfları (USB) taşınabilir belleğe Profesörlük ekibi için 6 ekip, Doçentlik ve Doktor Öğretim üyesi ekibi için 4 ekip halinde hazırlayarak Rektörlüğümüz İnsan Kaynakları Müdürlüğüne, duyuru tarihinden itibaren 15 gün içinde bizzat yada posta yöntemiyle teslim etmeleri gerekmektedir.
Yabancı ülkelerden alınan diplomaların Üniversitelerarası Kurul tarafınca denkliğinin onaylanmış olması şarttır. Üniversitelerarası Kurul tarafınca denkliği onaylanmamış diplomayla ve noksan evrakla meydana getirilen başvurular kabul edilmeyecektir.

Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadroları İçin;

GENEL ŞARTLAR:

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48.inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.
2- ALES’ten minimum 70 puan almış olmak. Merkezi imtihan muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.
3- Adaylarda, yabancı dille eğitim ve öğretim meydana getirilen programlardaki Öğretim Görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda atama yapılacak programın eğitim dilinde; bilim alanı yabancı dille ilgili kadrolara yapılacak Öğretim Görevlisi atamaları ile 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 5.inci maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendi uyarınca mecburi yabancı dil dersini vermek suretiyle Öğretim Görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda ilgili dilde; yükseköğretim kurumlarının internasyonal ilişkiler ile yabancı dille ilgili uygulamalı birimlerinde istihdam edilecek Öğretim Görevlisi atamalarında, minimum bir dilde Yükseköğretim Kurulu tarafınca kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından minimum 85 puan yada eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan dengi bir puana haiz olma şartı aranır. Araştırma Görevlisi kadroları için ise hususi dil puanı belirlenmiş kadrolar hariç Yükseköğretim Kurulu tarafınca kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından minimum 70 puan yada eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan dengi bir puan almış olmak gerekir.
4- Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir.
5- Adayların transkriptleri ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamasında aşağıdaki esaslara nazaran değerlendirilecektir:

● Transkriptlerde bir tek dörtlük yada beşlik not sistemi olması halinde, Yükseköğretim Kurulunun eşdeğerlik tablosu kullanılacaktır.
● Transkriptlerde bir tek yüzlük not sistemi olması halinde yüzlük not kullanılacaktır.

MUAFİYET

● Doktora yada tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve…

Detaylar için tıklayınız

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.