DOLAR 20,0909 0.61%
EURO 21,5480 0.76%
ALTIN 1.256,360,53
BITCOIN 5603303,24%
İstanbul
19°

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

28 MAYIS 2023 CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİM SONUÇLARI 14 MAYIS 2023 CUMHURBAŞKANLIĞI VE MİLLETVEKİLLİĞ SEÇİM SONUÇLARI
Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

ABONE OL
25 Mayıs 2023 11:14
Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

İLAN BİLGİLERİ

İlan Sahibi

ANKARA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kent

ANKARA

Semt-Mahalle

İlan Türü

PERSONEL ALIMI

Resmî Gazete Yayım Tarihi

25.05.2023

Başvuru Süresi

Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’de yayımı tarihinden itibaren 15 gündür.

Ankara Üniversitesi Rektörlüğünden:
ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI

Aşağıda Anabilim Dalı itibariyle unvanı belirtilen Üniversitemiz bilimsel niteliği olan birimlerinde açık bulunan kadrolara 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine nazaran öğretim üyesi alınacaktır.
Profesör ve doçent kadrolarına sürekli statüye nazaran atama yapılacaktır. Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına başvuracak adayların “Ankara Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Atama ve Yükseltme Asgari Koşulları”nda belirtilen niteliklere haiz olmaları gerekmektedir.

Adaylar;
– Başvuru için asgari koşulları sağladığına ilişkin bildirge
– Diplomalar (*)
– Doçentlik belgesi (*)
– Yabancı Dil Belgesi (*)
– Özgeçmiş
– Yayın Listesi (Profesör ekibine başvuranlar başlıca araştırma eserini belirteceklerdir.)
– Fotoğraf (1 tane)
– Bilimsel yayınlar, kurultay ve konuşma tebliğleri ile bunlara meydana getirilen atıflar, sanat eserleri, icra olunan eserler ve bunlara ilişkin doküman, eğitim-öğretim faaliyetleri, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlik yada yüksek lisans bilim uzmanlığı emekleri, Üniversiteler yada Yüksek Teknoloji Enstitülerine katkılarını kapsayan eserleri ile beraber Üniversitemiz Personel Bilgi Sistemi üstünden çevrimiçi müracaat yöntemiyle müracaat edecek olup duyuru müracaat adresi Personel Daire Başkanlığı web sayfasında duyurulacaktır.
Adaylar elektronik ortamda müracaat edecekleri müracaat dosyalarını hazırlarken “Akademik Personel Alımı Başvuru Ekranı Yardım Dokümanı” nda yer edinen açıklamalara dikkat etmelidir.
Ayrıca; Profesörlük ve doçentlik ekibine başvuracakların; Rektörlük Personel Daire Başkanlığına; Doktor Öğretim Üyesi ekibine başvuracakların ilgili birimlere çevrimiçi müracaat yapıldığına dair çevrimiçi müracaat sayfasından indirilecek Başvuru Formu’nun çıktısı ile beraber bir dilekçe ve ekinde 1 ekip dosya ile ilanın son müracaat evveliyatına kadar bizzat teslim etmeleri gerekmektedir.
1- Başvuru süresi ilanın Resmi Gazete’de yayımı tarihinden itibaren 15 gündür.
2- Başvurularda anılan Kanun, Yönetmelik ve İlkelerde öngörülen koşulları yerine getirmeyenlerin ve belirtilen niteliklere haiz olmayanların başvuruları işleme konulmayacaktır.
(*) e-Devlet üstünden alınan karekodlu belge yada resmi kurumlarca onaylanmış belge

 

BİRİM UNVAN ADET AÇIKLAMALAR DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi AD Profesör 1 Ağız Diş ve Çene Radyolojisi alanında doçent unvanı almış olmak. Bruksizm’in klinik ve radyolojik tanısı ile implant radyolojisi alanında
çalışmış olmak. Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi
AD Dr.Öğr.Üyesi 1 Ağız Diş ve Çene Radyolojisi uzmanı olmak. Yapay
zekâ ve bruksizm alanında çalışmış olmak. Periodontoloji AD Doçent 1 Periodontoloji alanında doçent unvanı almış olmak. Periodontoloji alanında suni zekâ ile micro-CT
kullanımı alanında çalışmış olmak. Protetik Diş Tedavisi AD Doçent 1 Protetik Diş Tedavisi alanında doçent unvanı almış
olmak. Yüksek performanslı polimerler alanında çalışmış olmak. ECZACILIK FAKÜLTESİ Detaylar için tıklayınız

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.