DOLAR 32,8225 0.03%
EURO 35,1079 -0.32%
ALTIN 2.480,72-0,35
BITCOIN 2092274-2,47%
İstanbul
29°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

ABONE OL
28 Mayıs 2024 08:57
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi alım ilanı

İLAN BİLGİLERİ

İlan Sahibi

ANKARA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ

Kent

ANKARA

Semt-Mahalle

İlan Türü

PERSONEL ALIMI

Resmî Gazete Yayım Tarihi

28.05.2024

 
Ankara Üniversitesi Rektörlüğünden
 

 

08.09.2023 tarih ve 32303 sayılı Resmî Gazete’de Üniversitemiz İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Anabilim Dalı için duyuru edilen tabip öğretim üyesi ekibi ile ilgili oluşturulan davalarda Ankara 2.İdare Mahkemesinin 15.12.2023 tarih ve 2023/1713 E., K.2023/2161 sayılı “iptal” sonucu ile Ankara 2.İdare Mahkemesinin 08.03.2024 tarih ve 2023/2435 E. sayılı “yürütmeyi durdurma sonucu” gereğince aşağıda belirtildiği şekliyle tekrardan duyuru edilmiştir.

İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler Anabilim Dalında açık bulunan Dr. Öğr. Üyesi ekibine 2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliğinin ilgili maddelerine bakılırsa Dr. Öğr. Üyesi alınacaktır.

Doktor Öğretim Üyesi ekibine başvuracak adayların “Ankara Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Atama ve Yükseltme Asgari Koşulları”nda belirtilen niteliklere haiz olmaları gerekmektedir.

Adaylar;
– Başvuru için asgari koşulları sağladığına ilişkin bildirge
– Diplomalar (*)
– Doktora belgesi (*)
– Yabancı Dil Belgesi (*)
– Özgeçmiş
– Yayın Listesi
– Fotoğraf (1 tane)
– Bilimsel yayınlar, kurultay ve konuşma tebliğleri ile bunlara meydana getirilen atıflar, sanat eserleri, icra olunan eserler ve bunlara ilişkin doküman, eğitim-öğretim faaliyetleri, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora, sanatta yeterlik yada yüksek lisans bilim uzmanlığı emekleri, Üniversiteler yada Yüksek Teknoloji Enstitülerine katkılarını kapsayan eserleri ile beraber Üniversitemiz Personel Bilgi Sistemi üstünden çevrimiçi müracaat kanalıyla müracaat edecek olup duyuru müracaat adresi Personel Daire Başkanlığı web sayfasında duyurulacaktır.
Adaylar elektronik ortamda müracaat edecekleri müracaat dosyalarını hazırlarken “Akademik personel alımı Başvuru Ekranı Yardım Dokümanı” nda yer edinen açıklamalara dikkat etmelidir.

Ayrıca; Doktor Öğretim Üyesi ekibine başvuracakların çevrimiçi müracaat yapıldığına dair çevrimiçi müracaat sayfasından indirilecek Başvuru Formu’nun çıktısı ile beraber bir dilekçe ve ekinde 1 ekip dosya ile ilanın son müracaat geçmişine kadar ilgili birime bizzat teslim etmeleri gerekmektedir.
1- Başvuru süresi ilanın Resmî Gazete’de yayımı tarihinden itibaren 15 gündür.
2- Başvurularda anılan Kanun, Yönetmelik ve İlkelerde öngörülen koşulları yerine getirmeyenlerin ve belirtilen niteliklere haiz olmayanların başvuruları işleme konulmayacaktır.

(*) e-Devlet üstünden alınan karekodlu belge yada resmi kurumlarca onaylanmış belge
 

FAKÜLTE
ANABİLİM DALI
ÜNVAN
ADET
AÇIKLAMALAR

İLETİŞİM FAKÜLTESİ
Halkla İlişkiler AD
Dr.Öğr.Üyesi
1
Halkla  İlişkiler  ve  Tanıtım  alanında  doktora yapmış olmak.

Detaylar için tıklayınız

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.