DOLAR 27,1479 0.08%
EURO 29,0073 0.11%
ALTIN 1.680,480,38
BITCOIN 721728-0,14%
İstanbul
27°

AÇIK

16:29

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Özel Ağaçlandırma Ve Özel İmar-İhya Sahalarında Tesis inşasının Önü Açıldı

Özel Ağaçlandırma Ve Özel İmar-İhya Sahalarında Tesis inşasının Önü Açıldı

ABONE OL
23 Ekim 2019 12:42
Özel Ağaçlandırma Ve Özel İmar-İhya Sahalarında Tesis inşasının Önü Açıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mülkiyeti Hazineye ait olan özel ağaçlandırma ve özel imar ihya sahalarında Milli Emlak Genel Müdürlüğünce bu maksatla çıkarılan mevzuat hükümleri çerçevesinde tesis yapılabilir. Ancak, Yönetmelik hükümlerine göre tesis edilen sahalarda uygulama projesinde belirtilmesi şartı aranmaktadır.

Özel Ağaçlandırma Ve Özel İmar-İhya Sahalarında İnşa Edilebilecek Tesisler;

-Sahipli arazilerde 30 dekar ve üzeri büyüklükteki özel ağaçlandırma ve özel imarihya sahalarında proje sahası yatay alanının % 6’sına kadar yapılaşma izni verilebilir.

Sahipli arazilerde 30 dekarın altındaki özel ağaçlandırma ve özel imar-ihya sahalarında 10 uncu maddenin ikinci fıkrasında belirtilen alt sınıra kadar yapılaşma izni verilebilir.

Söz konusu sahanın kredi ödemesi yapılmış sahalardan olması durumunda, yapılaşmaya konu edilen alan miktarına tekabül eden kredi bedeli yasal faiziyle birlikte geri alınır.

-Devlet ormanlarında tesis edilen özel ağaçlandırma ve özel imar-ihya sahalarında; üretim, işleme, bakım ve koruma amaçlı konteyner, karavan, prefabrik bekçi evi, taşınabilir tuvalet, hangar-depo, su deposu, sulama ve yangın havuzu, su isale hattı, su kuyusu, don kırıcı tesisler, elektrik tesisleri ve B tipi tali orman yolu yapılmasına izin verilebilir.

-Devlet ormanlarında ve sahipli arazilerde, işletme müdürlüğü tarafından, projenin onaylanmasından sonra ilgiliye tebligat yapılarak tebliğ tarihinden itibaren 30 gün içinde, taahhüt senedinin işletme müdürlüğüne verilmesi istenir.

Devlet ormanlarında ve hazine arazilerinde saha tesliminden sonra, sahipli arazilerde de taahhüt senedinin işletme müdürlüğüne tesliminden sonra 90 gün içerisinde işe başlanır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.