21 Ekim 2019 Pazartesi 19:29
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı Helikopterini Satıyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi 2018 yılında çift motorlu helikopteri 16 milyon 472 Türk Lirası karşılığında satın almıştı.  Kiralama şekliyle Belediyeye bir gelir getirilmesi planlanan proje ilgi görülmemesinden dolayı satışa çıkarılmış durumda. 

06 Kasım 2019 Çarşamba günü Saat 14:00 da 2886 Sayılı Devlet İhale Kanunun 35.maddesi (a) fıkrasına istinaden Kapalı Teklif Usulü ile ihale edilecek Helikopterin alınamasına ilişkin ihale şartları şu şekildedir.

İHALEYE KATILACAK ALICILARDAN İSTENİLEN TALEPLER

a) Gerçek kişinin Kanuni ikametgâh, T.C. kimlik numaralarını ihtiva eden Nüfus Cüzdanı veya Sürücü Belgesi veya Pasaport.

b) Tüzel kişinin siciline kayıtlı bulunduğu İdareden (Ticaret veya Sanayi Odası, Ticaret Sicili Müdürlüğü, Dernekler Müdürlüğü, Vakıflar Müdürlüğü, İdare merkezinin bulunduğu yer mahkemesi veya ilgili makamdan) ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış, tüzel kişinin siciline kayıtlı olduğuna dair belge.

c) Şirketlerden, noter tasdikli imza sirküleri.

d) Dernek ve vakıflardan, ihaleye katılmaya ve yetkilendirmeye dair, yetkili organ tarafından alınmış kararın noter tasdikli sureti ve yetkilendirilen kişinin noter tasdikli imza beyannamesi.

e) 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu’nda belirtilen Geçici Teminat,

f) Vekâleten iştirak edilmesi halinde, noter tasdikli vekâletname

g) Ortak girişim olması halinde, Ortak Girişim Beyannamesi (Ortak Girişimi oluşturan gerçek ve tüzel kişilerin her biri için (a), (b), (c), (d) ve (f) bentlerinde belirtilen belgelerin verilmesi gerekmektedir.)

h) İstenilen tüm belgelerin, asıl veya noter tasdikli olması gerekmektedir.
Helikopterin teslimatı Mersin Büyükşehir Belediyesi Heliportunda yapılacak olup, Helikopter ihale gününden 10 (On) iş günü önce mesai saatleri içerisinde Mersin Büyükşehir Belediyesi Heliportunda isteklilerce randevu alınarak görülebilir.

Ayrıca ihaleye katılmak isteyenlerin, ihale saatinden önce ihale şartnamesini incelemeleri vetekliflerini de şartnamede belirtilen şartlar çerçevesinde vermeleri gerekmektedir. Geçici Teminatı ise 525.473,51-TL dir.

Son Güncelleme: 21.10.2019 19:29
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.