Ege Yılmaz
Ege Yılmaz
18 Mart 2019 Pazartesi 15:45
Ceza İnfaz Kurumları Ödüllü Logo-Slogan Yarışması

Ceza infaz kurumlarında bulunan hükümlü ve tutuklulara bir meslek öğretmek veya var olan mesleklerini geliştirmek; atıl işgücünü üretime kazandırmak; işyurdu faaliyetlerinden elde edilen gelir ve sağlanan tasarrufla da ülke ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla kurulan İşyurtları Kurumunun kurumsal kimliğini yansıtacak; sloganıyla birlikte işlevsel nitelikte, özgün, estetik, akılda kalıcı ve anlamlı yeni bir logo ve slogan oluşturulabilmesi açısından ödüllü bir yarışma düzenlenecektir.

Yarışmaya katılım şartları ve başvuru detayları şu şekilde:

•  Katılım ücretsizdir.

•Yarışma, jüri üyeleri ve birinci derecedeki yakınları dışında amatör-profesyonel tüm sanatçılara, öğrencilere, kamu kurumlarının, özel kurum ve kuruluşların katılımına açıktır

• Her katılımcı sınırsız sayıda eser ile katılabilir.

• Yarışmaya sunulan tasarımların; özgün olup, daha önce başka yarışmalara katılmamış, başka hiçbir yerde yayımlanmamış olması ve diğer kurum ve kuruluşları çağrıştırmayacak ayırt edici özellikte olması gerekmektedir.

• Yarışmaya katılan tasarımcılar, tasarımlarının kendilerine ait olduğunu kabul, beyan ve taahhüt etmiş sayılırlar. Yarışma katılımcıları kurumsal logo tasarımı ve slogan yarışmasına katılımlarından dolayı her hangi bir katılım ücreti ödemeyecek ve herhangi bir katılım ücreti talep edemeyecektir.

• Katılımcı gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderilen eserinin/eserlerinin seçilmiş olsa da olmasa da çoğaltma, işleme, temsil, umuma iletim haklarının ve yayımlanma haklarının kullanımı için Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumuna izin/muvafakat name verdiğini kabul etmiş sayılacaktır. Bu şekilde kullanılan eserler için, eser sahibi sonradan verdiği izni kesinlikle geri almayacağını ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını engellemeyeceğini; seçilmiş veya seçilmemiş tüm eserleri için herhangi bir telif hakkı veya maddi, manevi talepte bulunmayacağını kabul, beyan ve taahhüt eder.

• Seçici Kurul tarafından, kopya olduğu veya bu şartnamede belirtilen diğer özelliklere sahip olmadığı anlaşılan tasarımlar yarışma dışı kalacak, ödül verilmeyecek, verilmiş ise ödül sahibi ödülü iade edecek ve bu durumda idarenin yeni bir logo seçme imkanı peşinen kabul edilecektir.

• Birden fazla kişinin ortak bir çalışma ile yarışmaya katılması durumunda ise, tasarım sahiplerinden her birinin tüm hakları saklı olmak üzere, yalnızca birinin temsilci olarak belirlenmesi gerekmektedir.

• Katılımcının reşit olmaması durumunda, yasal temsilcisinin yazılı izninin sunulması gerekmektedir.

• Katılımcıların eserlerinin değerlendirmeye alınması için ‘Ceza İnfaz Kurumları İle Tutukevleri İşyurtları Kurumu “Logo Tasarımı ve Slogan Yarışması Katılım Formu” nu ıslak imza ile eksiksiz doldurup eserle birlikte başvuru adresine göndermesi gerekmektedir. Aynı zamanda şartnamenin tüm sayfalarının ıslak imza ile imzalanması gerekmektedir.

 • Katılımcılar logo ve slogan için birlikte katılabilir veya sadece biri için katılabilir.

 • Jüri, logo ve tasarımları farklı kişilerden seçmesi halinde, logo ve slogan için birlikte belirlenen ödülün yarısı verilir.

Ödüller

Birincilik (Logo ve slogan) Ödülü: 10.000 TL

Sadece Logo Ödülü: 5000 TL

Sadece Slogan Ödülü: 5000 TL

 Yarışma Takvimi:  

Başvuru Tarihi: 30 Nisan Betsidney 2019

Seçici Kurul Değerlendirme Tarihi: 15 Mayıs 2019

 Dereceye giren logonun açıklanması: 17 Mayıs 2019

Sonuçlar www.iydb.adalet.gov.tr sitesinde yayınlanacaktır.

Katılım Şekli ve Adresi

Zarf/zarflar elden veya posta ve kargo yolu ile teslim edilebilir. Adres: Adalet Bakanlığı Ceza İnfaz Kurumları İle Tutukevleri İşyurtları Kurumu Milli Müdafaa Caddesi No:20 Kat:1/106 Bakanlıklar Kızılay/ANKARA Belirlenen tarih ve saatten sonra getirilen/gelen eserler yarışmaya dâhil edilmeyecektir. Kargoyla veya posta yoluyla gönderilen eserlerdeki tahribattan, gecikme ve kayıplardan Ceza İnfaz Kurumları İle Tutukevleri İşyurtları Kurumu sorumlu tutulamaz.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.