Okullarda Özel Sınıflara Soruşturma Açıldı

ABONE OL
25 Ağustos 2019 14:26
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yaklaşan 2019-2020 yılı eğitim ve öğretim dönemi hakkında açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okullarda özel sınıflara yönelik olarak önemli açıklamalarda bulundu. Son günlerde  velilerin artan şikayetleri ve bazı duyumların ana haber bültenlerinde yer alması okullarda özel sınıflar konusunu bir anda ülkenin gündem maddelerinin üst sıralarına taşımıştı. Bakan Selçuk konu hakkında yapmış olduğu açıklamada “Hangi okulda özel sınıf oluşturulması gibi bir uygulama yapılmışsa, buna yönelik şikayetleri toplayıp, gerekli işlemleri yaptık, soruşturmayı başlattık. Okul içerisinde bir sınıfı farklı bir şeye dönüştürmek asla bağışlamayacağımız bir şey “ ifadelerine yer verdi.

Bakan Selçuk’un Açıklamalarından Satır Başları

Bakan Selçuk  “Bu mesele bizim bugün çok üzüleceğimiz yarın unutacağımız bir mesele olmamalı. Ama en derininde eğitimsel bir mesele. Ve uzun soluklu olarak bir değerlendirme yapıldığında, aslında müfredatın içindeki bir takım hususların ve toplumdaki eğitimsel farkındalık çalışmalarının, topyekün anlayış gerektirdiğini de görüyoruz. Bu meseleyi elbette rahmetli Emine Bulut açısından değerlendiriyoruz ama bir de çocuğun gözünden de MEB olarak bakmak zorundayız. O bakışın çocukların gözünden bu meselenin nasıl göründüğü ve bizim nelerle sorumlu olduğumuz konusunda çok daha büyük gayret içerisinde olmamız gerektiren bir konu bu” açıklamalarına yer verdi.

Sözlerine devam eden Selçuk “Bizim bir taraftan müfredat içerikleri anlamında bazı çalışmalarımız. Öğretmen eğitimleri ve bu konularla ilgili farkındalığın güçlendirilmesi. Anne baba eğitimlerine yönelik bir takım çalışmalar. Yüz binlerce öğretmenimiz ve ebeveynin söz konusu olduğu çalışmalarız, kurslarımız, uluslararası ve ulusal kuruluşlarla yaptığımız ortak projeler var. Ama bu gerçekten çok büyük bir fotoğraf. Bu işin sosyolojik boyutu, antropolojik boyutu, ekonomik boyutu hepsinin birlikte değerlendirerek topyekün bir farkındalık geliştirmeye ihtiyacımız var” sözleriyle konuşmasını noktaladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.