151 Yıldır Vatandaşlara Hizmet Veren O Kurum Dim Dik Ayakta

ABONE OL
13 Haziran 2019 12:33
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türk Kızılay’ın 151. kuruluş yıldönümü sebebiyle Türk Kızılay’ına bağış yapan vatandaşlara bir takım ödüller dağıldı. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Türk Kızılay’ın 151. kuruluş yıldönümü sebebiyle düzenlenen Kızılay Bağışçıları Madalya Törenine katıldı. Törende Türk Kızılay’a bağışlarıyla katkı sağlayan kişi ve kurumlara madalya verildi.

Kurulduğu Günden Bu Yana Tüm Hastaların Elinden Tuttu;

Türk Kızılayı toplumla bütünleşmiş, toplumun geleceğine sahip çıkan hem de toplumun sahip çıktığı güzide bir sivil toplum kuruluşu haline gelmiştir. Bugün hızla gelişen sağlık sistemimizde her hastanemiz Kızılay güvencesi altında hizmet vermekte, kan ihtiyacı olan her hastamıza Kızılay’ın eli uzanmaktadır. Türk Kemik İliği ve Kök Hücre Bankası bakanlığımız, Kızılay iş birliğiyle yürütülmektedir. Sadece ülkemizde ve yakın komşularımızda değil, Kafkasya’da, Balkanlar’da, Afrika’da, Güney Afrika’da, Asya’da, Uzak Doğu’da ve Pasifik’te, nereye giderseniz gidin sıkıntıya düşen kişilerin, mazlumların, mağdurların gözlerinin ilk aradığı şeyin Kızılay amblemi olduğuna şahit olursunuz.

Törende Verilen Ödüller;                                                          

Türk Kızılay’ına 2 milyon ve üzerinde bağış yapanlara platin, 500 bin ila 2 milyon arasında bağış bulunanlara altın, 250 bin ila 500 bin lira arasında bağış kişi ve kuruluşlara gümüş madalya verildi. Ayrıca, küçük yaşta yardım kampanyası başlatan veya katkı veren çocuklara da hediyeler verildi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.