DOLAR 32,8404 0.07%
EURO 35,1375 -0.26%
ALTIN 2.460,92-1,14
BITCOIN 2105668-1,01%
İstanbul
27°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Türkiye’den 10 girişimci, startup ve teknoloji fuarı VivaTech’e katıldı

ABONE OL
25 Mayıs 2024 12:50
0

BEĞENDİM

ABONE OL

TEB Girişim Bankacılığı ve ODTÜ TEKNOKENT iş birliğiyle desteklenen 10 girişim, Avrupa’nın en büyük startup ve teknoloji fuarı VivaTech’e katıldı

Türk Ekonomi Bankası (TEB), Girişim Bankacılığı alanında yapmış olduğu çalışmalarla girişimcileri desteklemeye ve girişimcilik ekosistemini geliştirmeye yönelik katkılarını sürdürüyor. Bu kapsamda TEB Girişim Bankacılığı, ODTÜ TEKNOKENT iş birliğiyle girişimcilere hususi Fransa Hızlandırma Programı’nı hayata geçirdi. Farklı aşamalardan girişimcilere destek sunulan programa dahil olan 10 girişimci, Fransa’da düzenlenen, inovasyon ve girişimlere yönelik teknoloji fuarı VivaTech’e katıldı. TEB Girişim Bankacılığı ve ODTÜ TEKNOKENT iş birliğiyle yürütülen, Business France ile La French Tech İstanbul’un destek verdiği suni zeka odaklı Fransa Hızlandırma Programı’nda girişimcilerin Fransa pazarını tanıması, iş birliği geliştirmesi, potansiyel yatırımcılarla görüşmesi ve ihracatı teşvik etmesi amaçlanıyor. Program, girişimcilerin Fransa’da yeni iş fırsatları yaratmaları ve potansiyel müşterilerle bağlantılar kurmaları için mühim bir platform sunuyor. Katılımcılar Fransa pazarına ilişkin ergonomik bilgiler edinirken, sektörün önde gelen isimleriyle tanışma fırsatı da buluyor.Türk startup’lar ile Fransız ekosistemindeki mühim adlar bir arada22-25 Mayıs tarihleri içinde gerçekleşen teknoloji fuarı VivaTech ile başlamış olan Fransa Hızlandırma Programı, girişimcilere global bir ağ oluşturma ve inovatif teknolojileri keşfetme fırsatı sunuyor. Program kapsamında, girişimciler fuarın arkasından Paris’te Station F ve BNP Paribas ekipleriyle bir araya gelmiş olarak küresel bağlantılar kurma ve yatırımcılarla tanışma imkanı elde edecek. Ayrıca BNP Paribas’ın İnovasyon Merkezi’nde düzenlenecek etkinliğe katılarak Fransız ekosistemindeki mühim isimlerle buluşacak olan girişimciler, 29-31 Mayıs tarihlerinde Grenoble’da düzenlenecek üç günlük kamp süresince hızlandırma programları yöneticilerinin yanı sıra BNP Paribas, BPI ve KPMG benzer biçimde önde gelen kurumların yöneticileriyle toplantı yapacaklar. Viva Technology’ye katılan kurumlar ve girişimleriyle sektörlerine getirdikleri çözümler: 

  • Oxodes: Hibrit teknolojiler yardımıyla milimetrik hassasiyette konum tespitine ve geometri analizine dayalı denetim, ölçüm, kalite denetim ve poka-yoke sistemleri geliştiren bir girişimdir.
  • Novus: Kendi suni zeka modellerini sektörün öteki öncü modelleriyle birleştirerek suni zeka tabanlı içerik üretimi sunmaktadır. Normalde 4 saat devam eden, 2 görsel ve 5 referans içeren 1000 kelimelik bir blog yazısını, Novus Writer ile dakikalar içinde oluşturmak mümkün.
  • Counterfake: İnternet ve toplumsal medyada düzmece ürünleri tespit edip kaldıran suni zeka destekli bir çevrimiçi marka koruma girişimidir.
  • Academic Sight: Endüstride insan gözlemiyle meydana getirilen manuel kalite denetim süreçlerini suni zeka ile otonom hale getiren bir girişimdir.
  • Skann.ai: Skann.ai, web tabanlı uygulamasıyla mobil telefonların kamerasını kuvvetli bir hasar tespit aracına dönüştürmektedir. Araçların fotoğraf yada videolarını kolayca çekerek ürünün gelişmiş suni zekasıyla hasarları kırılgan bir halde çözümleme edip belirler.
  • (*10*): Kanser alanındaki karşılanmamış ihtiyaçlara yönelik yenilikçi çözümler sunan, derin teknoloji odaklı bir girişimdir. 
  • F-Ray: JetScoring, vergi beyannameleri, bağımsız denetim raporları yada mizanlar benzer biçimde her türlü finansal tablodan veri biriktirerek anında risk raporları oluşturan bir finansal çözümleme platformudur. Makine öğrenme algoritmaları kullanarak finansal belgelerden format bağımsız olarak Türkçe, İngilizce ve Arapça dillerinde veri çıkarabilir, finansal çözümleme ve risk tahmin süreçlerini tamamlayarak saniyeler içinde tam bir risk raporu oluşturabilir. Bankalar, JetScoring’i kurumsal ve ticari kredi süreçlerinde kullanırken, fintech’ler B2B skorlama için kredi ve finansman ürünlerinde, ticari firmalar ise kredi satışlarında satın alan ve tedarikçi risk analizi için kullanmaktadır. 
  • M-Based: Hayvan bazlı ve petrol bazlı bileşik derinin yarattığı ekolojik ve hayvan etiği sorunlarını ortadan kaldıran, moda, otomotiv ve mobilya sektörlerinde kullanılmaya uygun, miselyum bazlı vegan deri üreten bir biyoteknoloji girişimidir.
  • Arleon: WINS Lab’ın informasyon, yazışma ve siber güvenlik alanındaki bilimsel niteliği olan araştırma neticelerini değerlendirmek amacıyla 2022’de kurulan bir araştırma ve geliştirme şirketidir. WINS Lab, bilgisayar ağları, kablosuz ağlar, mobil sistemler ve bunların güvenliği alanlarında araştırmalar yürütmektedir.
  • Meddenovo: Peptit yapıları temelinde ilaç adayları tasarlamak amacıyla yazılım çözümleri geliştirmektedir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.