DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 21159521,88%
İstanbul
14°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

GE Aerospace, GE Vernova Bölünme İşleminin Tamamlanmasının Ardından Bağımsız, Yatırım Sınıfı Halka Açık Şirket Olarak Faaliyete Başlıyor

ABONE OL
2 Nisan 2024 17:16
0

BEĞENDİM

ABONE OL

GE Aerospace (NYSE: GE), bugün, GE Vernova ayrılmasının tamamlanmasının arkasından uçuşun geleceğini tanımlayan, bağımsız halka açık bir şirket olarak resmen faaliyete geçtiğini duyurdu.

GE Aerospace (NYSE: GE), bugün, GE Vernova ayrılmasının tamamlanmasının arkasından uçuşun geleceğini tanımlayan, bağımsız halka açık bir şirket olarak resmen faaliyete geçtiğini duyurdu.

GE Aerospace, New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) “GE” kodu altında işlem görecek. Bugün, 2 Nisan 2024, ABD ve Kanada için Doğu Saatine nazaran 9.30’da, GE Aerospace ve GE Vernova NYSE’de açılış zilini beraber çalacak. 

GE Aerospace Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su H. Lawrence Culp Jr. yapmış olduğu açıklamada; “Üç bağımsız, halka açık firmanın başarı göstermiş bir halde faaliyete geçmesiyle beraber bugün, GE’nin seneler devam eden dönüşümünde zamanı bir adım atıyoruz. Ekibimizle, zorluklar karşısındaki kuvvetli duruşları ve bu belirleyici anı başarma mevzusundaki kararlılıklarından dolayı büyük gurur duyuyorum.” dedi.

Culp sözlerine şöyleki devam etti: “GE Aerospace, bir asırlık öğrenme ve GE’nin inovasyon mirasını ileriye taşıma hedefi üstüne inşa edilmiş kuvvetli bilançosuyla uçuşun geleceğini keşfetmeye, insanları göklere yükseltmeye ve onları güvenli şekilde evlerine ulaştırmaya daha çok odaklanarak ilerleyişini sürdürecek. Tescilli yalın işletme modelimiz olan FLIGHT DECK’i temel alarak müşterilerimizin, çalışanlarımızın ve hissedarlarımızın hizmetinde tam potansiyelimizi ortaya koyacağımızdan inanırım.”

Dünya genelinde ortalama 44.000 ticari motor ve ortalama 26.000 askeri ve müdafa motoruyla halihazırda kurulu bir altyapıya haiz olan GE Aerospace, hizmetler, itki gücü ve sistemler alanında kök salmış bir dünya lideridir. Şirket, 2023 senesinde %70’i hizmetlerden ve motor yenileme pazarının kuvvetli ekonomisinden meydana gelen ortalama 32 milyar dolar tespit edilmiş gelir* elde etti.

GE Aerospace, firmanın Mart ayında düzenlenen Yatırımcı Günü’nde 2024 hedeflerini tekrardan teyit etti ve 2028 senesinde 10 milyar dolar civarında işletme kârı* elde etme beklentisini de içeren daha uzun vadeli bir finansal görünüm sundu. Ayrıca, GE Aerospace, gelişme ve inovasyona yatırım yapmak ve hem de mevcut fonların ortalama %70-75’ini hissedarlara geri vermek amacıyla bir ana para tahsisi çerçevesi paylaştı.

GE Aerospace’in faaliyete geçmesi, GE’nin seneler devam eden finansal ve operasyonel dönüşümünün tamamlandığının göstergesidir. GE, 2018’den bu yana borçların 100 milyar dolardan fazla azaltılması da dâhil olmak suretiyle son birkaç yıl içinde işletmeyi mühim seviyede güçlendiren adımlar attı. Eşzamanlı olarak, yalın yönetim yaklaşımının şirket çapında uygulanması, benimsenmesi ve müşteriye sunulan hizmetlerde devamlı iyileştirme arayışı, şirket kültüründe derin ve sürdürülebilir bir değişiklik sağlamış oldu. Bu kuvvetli temel, her biri GE’nin inovasyon geçmişi üstünde kendilerini geliştirecek iyi bir konuma haiz olan üç bağımsız firmanın – GE HealthCare, GE Vernova ve GE Aerospace – başarı göstermiş şekilde kurulmasını sağlamış oldu

GE adi hisse senedi sahipleri, haiz oldukları her dört GE adi hisse senedi için bir GE Vernova adi hisse senedi almaya hak kazanmıştır. Amerika Birleşik Devletleri federal gelir vergisi amaçları doğrultusunda, dağıtım Amerika Birleşik Devletleri’ndeki GE hissedarları için vergi açısından verimli olacak şekilde gerçekleştirilmiştir.

Paul, Weiss, Rifkind, Wharton & Garrison LLP, hukuk danışmanı, Evercore, Morgan Stanley ve PJT Partners da baş finansal danışmanlar olarak vazife aldılar. Şirket ek olarak DLA Piper ve Gibson, Dunn & Crutcher LLP’den hukuki danışmanlık ve Citibank, The Consello Group, BNP Paribas ve UBS’den de finansal danışmanlık aldı.

GE Aerospace, 2024 yılı ilk çeyrek kazançlarını 23 Nisan 2024 tarihinde açıklayacak ve sabah 7.30’da ET’de [ABD ve Kanada için Doğu Saati] buradan erişilebilecek olan konuşma çağrısını düzenleyecek.

Daha fazla data için lütfen GE Aerospace’in “Şirket Bölünme Kaynakları” sayfasını ziyaret edin.

GAAP Dışı Finansal Ölçütler

Bu belgede, kimi zaman konsolide finansal verilerden türetilen sadece ABD genel kabul görmüş muhasebe ilkelerine (GAAP) uygun olarak hazırlanan finansal tablolarımızda sunulmayan bilgiler kullanıyoruz. Bu verilerden bazıları ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu kuralları uyarınca “GAAP dışı finansal ölçütler” olarak kabul edilmektedir. Bu GAAP dışı finansal ölçütler GAAP açıklamalarımızı tamamlar ve GAAP ölçütüne alternatif olarak düşünülmemelidir. Bu GAAP dışı finansal ölçütleri kullanma nedenlerimiz ve en direkt karşılaştırılabilir GAAP finansal ölçütleriyle mutabakatları, kazanç bültenlerimizin yanı sıra GE Aerospace 2024 Yatırımcı Günü yatırımcı sunumunun ekinde, uygun olduğu şekilde yer almıştır.

İleriye Yönelik Beyanlara İlişkin Uyarılar:

Bu belge “ileriye dönük beyanlar”, kısaca geçmiş değil gelecek vakalarla ilgili beyanlar içermektedir. Bu ileriye dönük ifadeler çoğu zaman GE Aerospace’in gelecekteki beklenen iş ve finansal performansını ve finansal durumunu ele almaktadır ve çoğu zaman “beklemek”, “öngörmek”, “niyet etmek”, “planlamak”, “inanmak”, “aramak”, “görmek”, “olacak”, “olur”, “anlamak”, “tahmin”, “hedef”, “ön” yada “aralığında” benzer biçimde kelimeler ihtiva eder. İleriye dönük beyanlar, doğaları gereği, değişik derecelerde belirsiz olan ve risklere, belirsizliklere ve varsayımlara doğal olarak olan mevzuları ele almaktadır.

GE Aerospace için, risklerin yada belirsizliklerin GE’nin gerçek sonuçlarının GE Aerospace’in ileriye dönük beyanlarında ifade edilenlerden mühim seviyede değişik olmasına niçin olabileceği belirli alanlar şunlardır: durgunluk, enflasyon, jeopolitik çatışma riski dâhil olmak suretiyle makroekonomik ve piyasa koşullarındaki değişimler ve piyasa oynaklığı; tedarik zinciri kısıtlamaları yada aksaklıkları, faiz oranları, menkul kıymetlerin ve öteki finansal varlıkların kıymeti (GE Aerospace’in GE HealthCare’deki öz ana para oranı dahil), emtia tutarları ve döviz kurları ve bu tür değişikliklerin ve oynaklığın GE Aerospace’in ticari faaliyetleri, finansal neticeleri ve finansal durumu üstündeki tesiri; temettülerin zamanlaması ve miktarı, hisse geri alımları, satın almalar, organik yatırımlar ve öteki öncelikler dâhil olmak suretiyle GE Aerospace’in ana para tahsis planları; ve 31 Aralık 2023 tarihinde sonlanmış yıla ilişik Form 10-K Senelik Raporumuzun “Risk Faktörleri” bölümünde açıklanan öteki faktörler; GE Aerospace’in SEC’e (ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) sunmuş olacağı gelecekteki raporlarda güncellenebilir yada değiştirilebilir. Bu yada öteki belirsizlikler, GE Aerospace’in gelecekteki gerçek sonuçlarının ileriye dönük beyanlarında ifade edilenlerden mühim seviyede değişik olmasına niçin olabilir. GE Aerospace, ileriye dönük beyanlarını güncelleme taahhüdünde bulunmamaktadır.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.