DOLAR 32,5038 0.08%
EURO 34,7826 -0.12%
ALTIN 2.496,260,50
BITCOIN 21159521,88%
İstanbul
14°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Enerji Sektörünün İlk Kapsamlı Profesyonel Gelişim Programı Power MBA’in Üçüncü Dönemi Tamamlandı

ABONE OL
3 Nisan 2024 13:10
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin önder {özel sektör} elektrik üretim şirketi Enerjisa Üretim, ustalaşmış gelişim programı Power MBA’in üçüncü sürecini tamamladı.

Türkiye’nin önder {özel sektör} elektrik üretim şirketi Enerjisa Üretim, ustalaşmış gelişim programı Power MBA’in üçüncü sürecini tamamladı. 

Enerjisa Üretim ve Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi iş birliğinde hayata geçen program ile enerji piyasaları, üretim teknolojileri, veri analitiği, strateji, finans ve enerjinin geleceğine dair geniş bir içerik sunulurken çalışanların kariyer yolculukları da desteklendi

Bilgi birikimini devamlı geliştiren, standartları belirleyen ve sektörün geleceğine yön veren enerji şirketi olma amacıyla projeler geliştiren Enerjisa Üretim, 2021 senesinde başlatmış olduğu ustalaşmış gelişim programı Power MBA ile kariyerini enerji alanında sürdürmek isteyenlere eğitim fırsatı sunmaya devam ediyor. Program; enerji sektörü ekosistemi içindeki tüm iştirakçilerin informasyon birikimini geliştiriyor, alanında uzman kişilerden işin geleceğini öğrenme fırsatı sunuyor. Türkiye’den ve şu an itibarıyla sayısı 11’i aşan ülkeden kamu ve {özel sektör} olmak suretiyle değişik birçok kuruluştan programa dahil olan katılımcıları ile hem de geniş bir network ağı oluşturma imkanı sağlıyor.

Enerjisa Üretim’in insan odaklı çalışan deneyimi yaklaşımı doğrultusunda Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Birimi ile hayata geçirdiği Power MBA programının üçüncü döneminde katılımcılar enerji sektörüne dair kuvvetli bir perspektif elde etti.

Programın Üçüncü Dönemiyle Beraber Toplam 194 Mezun Verildi

Şubat ayında üçüncü periyodu tamamlanan ve toplam 9 ay devam eden Power MBA programında Enerjisa Üretim çalışanlarının yanı sıra Türkiye genelinde ve internasyonal alanda enerji sektöründe yer edinen hususi şirket, kamu ve STK çalışanları katılım sağlamış oldu. Programda ek olarak; finans, enerji, bankacılık, danışmanlık ve mühendislik benzer biçimde birçok değişik sektörden katılımcılar yer aldı. Program, yalnız Türkiye sınırları içinde değil, hem de Hırvatistan, Macaristan, Bulgaristan, Suudi Arabistan ve İngiltere’den gelen 11 yabancı katılımcıyla da internasyonal bir boyuta ulaştı.

Yaklaşık 128 saat devam eden Power MBA’in üçüncü döneminde toplam 86 şahıs mezun oldu. Bu başarı, enerji sektörünün küresel bir perspektife haiz olması ve çeşitli coğrafyalardan gelen profesyonellerin bir araya gelmiş olarak informasyon ve deneyimlerini paylaşmaları açısından mühim bir adımı temsil etmektedir. Programda bireylerin kariyerlerine katkı sağlamanın yanı sıra, hem de sektörler arası etkileşimi artırarak küresel bir vizyon oluşturmasını vurgulanmaktadır.

“Networking Event ile Katılımcılar Arası İlişki Ağını Güçlendirmek İstiyoruz”

Power MBA programının gelecek yıllarda büyüyerek devam edeceğini belirten Enerjisa Üretim İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Gürkale, “Power MBA’nin son periyodu, 46 değişik müessese ve 6 değişik ülkeden katılımcılarla başarıyla tamamlandı. Katılımcı sayısının önümüzdeki dönemde daha da artacağına inanıyoruz. Networking etkinlikleri ve buluşmalar, ekip ruhu oluşturma ve sektörde çeşitli bakış açılarına erişim sağlama mevzusunda pozitif geri bildirimler aldı. Mezun katılımcılar içinse Power MBA Alumni programını hayata geçirdik. Bu program vesilesiyle, iş dünyasındaki değişimlere ayak uydurabilmeleri için devamlı destek sunmayı taahhüt ediyoruz. Alumni ile tahsil, gelişim ve etkileşim fırsatları sunarak kuvvetli bir topluluk oluşturduk. Geçmiş başarılarımıza ilhamla, önümüzdeki dönemde daha da büyüyecek ve katılımcılarımıza daha çok kıymet katacağımıza inanıyoruz. Sizleri, kuvvetli bağlarımızı daha da pekiştirmeye çağrı ediyoruz” dedi.

Program içerikleri Enerjisa Üretim ile Sabancı Üniversitesi EDU Direktörü Dr. Cüneyt Evirgen ve Sabancı EDU Power MBA Program Koordinatörü Murat Kaya ile beraber tasarlandı. Eğitimlerin ise 4 modülden oluştuğu aktarıldı. İlk 3 modülde enerji kaynakları ve teknolojileri, strateji ve yatırımlar, proje yönetimi, finans, mevzuat, çevre, iklim, sürdürülebilirlik, enerjinin geleceği, enerji depolama ve hidrojen teknolojileri, santral işletme ve bakımı, varlık yönetimi, tecim, veri analitiği ve dijitalleşme benzer biçimde mevzular işlendi. Dördüncü modülde ise Enerjisa Üretim perspektifinde uzman çalışanlarının eğitmenliği ile Dijitalleşme, Strateji, Ticaret, İşletme  teknik ve Enerjide Yetenek Yönetimi mevzularına yer veriliyor. Power MBA’in bir sonraki sürecinin ise 10 Mayıs 2024’te başlamış olacağı belirtiliyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı ve  üyelik sözleşmemizi inceleyebilirsiniz.