Kadir Parlar
Kadir Parlar
21 Nisan 2022 Perşembe 14:11
Süleyman Demirel Üniversitesi 29 Öğretim Üyesi Alım İlanı

Süleyman Demirel Üniversitesi Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına kamu çalışanı çalışan alımı yapılacak.

İlan Sahibi: Süleyman Demirel Üniversitesi

Il: Isparta

Başvuru Tarihleri: 15.04.2022-29.04.2022

Alım Yapılacak Personel Sayısı: 29

Alım yapılacak Unvanlar: Profesör, Doçent ve Öğretim Üyesi

Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörlüğünden
ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI

2 Kasım 2018 tarihindeki ve 30583 sayılı Resmî Gazete’de piyasaya çıkan “Devlet Yükseköğretim Kurumlarında Öğretim Elemanı Norm Kadrolarının Belirlenmesine ve Kullanılmasına İlişkin Yönetmelik” kapsamında Üniversitemizin çeşitli birimlerine 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesi ve 2547 sayılı Kanun, Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ve Süleyman Demirel Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma, Atanma ve Yükseltilme Kriterlerine İlişkin Yönerge hükümlerine bakılırsa aşağıda belirtilen kadrolara öğretim üyeleri alınacaktır.
A- BAŞVURU ŞEKLİ, YERİ VE ZAMANI:
1- Başvurular bir tek Üniversitemiz https://ikbasvuru.sdu.edu.tr web sayfasından çevrimiçi (online) yapılacaktır.
2- Başvuru süresi ilanın Resmî Gazete’de yayım zamanı itibariyle 15 (On beş) gündür.
3- Adaylar ilk olarak https://ikbasvuru.sdu.edu.tr adresinde yer edinen çevrimiçi (online) müracaat sistemine kayıt olduktan sonrasında kişisel bilgilerini doldurup Öğretim Üyesi Personel Alımı İlanı için müracaat işlemlerini başlatacaktır. Müracaat eden adaylar başvurmak istediği duyuru numarasını seçip aşağıda belirtilen istenen belgeleri ilgili alanlara yükleyip “Başvuru Yap” butonuna tıkladığında çevrimiçi (online) başvurularını tamamlamış olacaklardır.
4- Başvurular üstünde güncelleme yapılmak istenildiğinde mevcut müracaat silinerek, “İşlemler-Başvuru Sürecindekiler” menüsünden tekrardan müracaat oluşturulabilecektir.
5- Gerçeğe aykırı belge verenler ya da beyanda bulunanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Atamaları yapılmış ise atamaları iptal edilecektir. Yanlış/noksan belge yükleme, değişik mezuniyetle başvurma, yanlış ilana başvurma vb. tüm iş ve işlemler için tüm mesuliyet adaylara aittir.
6- Süleyman Demirel Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma, Atanma ve Yükseltilme Kriterlerine İlişkin Yönergeye, basılı dosya dizi pusulasına ve öğretim üyesi talibi özgeçmiş formu'na http://persdb.sdu.edu.tr web adresi Doküman Arşivi bölümünden ulaşılabilir.
7- Süleyman Demirel Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Başvurma, Atanma ve Yükseltilme Kriterlerine İlişkin Yönergenin 6 ncı maddesinin üçüncü fıkrası uyarınca elektronik ortama yüklenen dosyanın basılı nüshasını ilanımızın süresi içinde doçent ve profesör kadrolarına başvuracak adaylar bizzat yada posta ile Personel Daire Başkanlığına, hekim öğretim üyesi kadrolarına başvuracak adaylar bizzat yada posta ile ilgili birime dilekçe ile teslim etmeleri gerekmektedir.
B- KADROLARA BAŞVURACAK ADAYLARIN TESLİM EDECEĞİ VE SİSTEME YÜKLEYECEĞİ BELGELER
1- Özgeçmiş (Sisteme Pdf Formatında yüklenmelidir.)
2- Askerlik bilgisi ilgili servislerden otomatikman gelmektedir. Aday, askerlik bilgisinin noksan bulunduğunu düşünüyor ise buna ilişkin belgeyi ekleyecektir.
3- Eğitim detayları ilgili servislerden otomatikman gelmektedir. Aday, eğitim bilgilerinin noksan bulunduğunu düşünüyor ise buna ilişkin Diploma, geçici mezuniyet belgesi (Yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğini gösteren onaylı belge). 
4- Yabancı Dil bilgisi (Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafınca kabul edilen dil belgesi) ilgili servislerden otomatikman gelmektedir. Aday, Yabancı Dil bilgisinin noksan bulunduğunu düşünüyor ise buna ilişkin belgeleri ekleyecektir.
5- Bilimsel emek verme ve yayınlarını içeren sıralama.
6- Fotoğraf (Son altı ay içinde çekilmiş vesikalık yada biyometrik) (Sisteme yüklenmelidir.)
7- Herhangi bir adli sicil kaydı olmadığına dair beyan.
C- GENEL AÇIKLAMALAR
1- İdare uygun görmüş olduğu takdirde ilanın her aşamasını iptal edebilir.
2- Adaylar bir tek bir duyuru numarası ile duyuru edilen kadrolardan bir tek bir ekibe müracaat yapabilir. Birden fazla ekibe başvuran adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.
3- 2547 sayılı Yükseköğretim Kanun'un Ek 38 inci maddesi uyarınca belirlenen %20'lik kota kapsamında müracaat yapılabilecek hekim öğretim üyesi ekibi bulunmamaktadır.

Son Güncelleme: 21.04.2022 15:36
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.