Kadir Parlar
Kadir Parlar
21 Nisan 2022 Perşembe 13:35
Boğaziçi Üniversitesi 8 Öğretim Üyesi Alımı İlanı

Boğaziçi Üniversitesi Profesör, Doçent ve Doktor Öğretim Üyesi kadrolarına kamu çalışanı çalışan alımı yapılacak.

İlan Sahibi: Boğaziçi Üniversitesi

Vilayet: İstanbul

Başvuru Tarihleri: 15.04.2022-29.04.2022

Alım Yapılacak Personel Sayısı: 8

Alım yapılacak Unvanlar: öğretim üyesi

Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğünden: 
ÖĞRETİM ÜYESİ ALIM İLANI 


Üniversitemiz Fakülteleri ve Enstitülerinde açık bulunan Profesör, Doçent ve Doktor  Öğretim Üyesi kadrolarına 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun ilgili maddeleri, 657 sayılı  Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki genel şartları ve “Öğretim Üyeliğine  Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin ilgili maddeleri ile “Boğaziçi Üniversitesi Öğretim  Üyeleri Yükseltme ve Atama Esasları” uyarınca Profesör, Doçent (Devamlı Statüde) ve Doktor  Öğretim Üyeleri alınacaktır. 
* Profesör ekibine başvuracak adayların; özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını, kurultay  ve konuşma tebliğleri ile bunlara meydana getirilen atıfları, yönetimlerinde devam eden ve tamamlanan  doktora ve yüksek lisans sav çalışmalarını, araştırma faaliyetlerinin kurumsallaştırılmasına  katkılarını, araştırma ve eğitim faaliyetlerine üniversite dışından sağladıkları kaynakları,  üstlendikleri yönetimsel görevlerle ilgili detayları kapsayan belgeleri içeren 1 nüsha dosya ve 5 tane USB ile ilanın yayım tarihinden itibaren l5 gün içinde Personel Daire Başkanlığı’na, 
* Doçent ekibine başvuracak adayların; özgeçmişlerini, bilimsel yayınlarını, kurultay ve  konuşma tebliğleri ile bunlara meydana getirilen atıfları, yönetimlerinde devam eden ve biten doktora ve  yüksek lisans sav çalışmalarını, araştırma faaliyetlerinin kurumsallaştırılmasına katkılarını,  araştırma ve eğitim faaliyetlerine üniversite dışından sağladıkları kaynakları, üstlendikleri yönetimsel  görevlerle ilgili detayları kapsayan belgeleri içeren 1 nüsha dosya ve 3 tane USB ile ilanın yayım 
tarihinden itibaren l5 gün içinde Personel Daire Başkanlığı’na,
* Doktor Öğretim Üyesi ekibine başvuracak adayların ise; özgeçmişlerini, lisansüstü  tezlerini, bilimsel emek harcama ve yayınlarını, kurultay ve konuşma tebliğleri ile bunlara meydana getirilen 
atıfları, var ise yönetmiş oldukları yüksek lisans ve doktora sav çalışmalarını kapsayan belgeleri  içeren 1 nüsha dosya ve 3 tane USB ile ilanın yayım tarihinden itibaren l5 gün içinde ilgili  Fakülte Dekanlıklarına, İletişim Fakültesi için de Personel Daire Başkanlığı’na, başvurmaları  duyurulur. 
(Üniversitemiz öğretim üyesi kadrolarına yapılacak ilk başvurularda yabancı dil koşuluna  ilişkin olarak, “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim  Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik”in 8. maddesinin 7. fıkrasında belirtilen  şartlardan minimum birinin sağlandığına dair belge ibraz edilmesi gerekmektedir.)

Birimi Kısmı Anabilim Dalı Prof Doç. Dr. Öğr. Üyesi Aranan Nitelikler
Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Enstitüsü - Atatürk İlkeleri ve İnkılap
Tarihi
1 - - (a),(b)
Veri Bilimi ve Yapay Zeka Enstitüsü - Büyük Veri ve Veri Analitiği 1 - - (a),(c)
İletişim Fakültesi Radyo,
Televizyon ve Sinema
Radyo,
Televizyon ve Sinema
- - 1 (a),(d)
Eğitim Fakültesi Yabancı Diller Eğitimi İngiliz Dili Eğitimi - 1 - (a),(e)
Matematik ve
Fen Bilimleri Eğitimi
Fen Bilgisi Eğitimi - - 1 (a),(f)
Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Geoteknik 1 - - (a),(g)
Elektrik-
Elektronik Mühendisliği
Elektronik - 1 - (a),(h)
Bilgisayar Mühendisliği Bilgisayar Bilimleri - - 1 (a),(ı)


Aranan Nitelikler: 
(a) Bilimsel çalışmalarını yayınları ile kanıtlamış olmak ve oldukça iyi derecede İngilizce  bilmek. 
(b) 1. Dünya Savaşı, Milli Savaşım, Atatürk ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna  giden süreç ile Erken Cumhuriyet Periyodu üstüne uzmanlaşmış olmak ve bu mevzular üstüne en  azca ikisi SSCI/AHCI kapsamında taranan dergilerde yayınlanmış minimum dört başlıca yayını olmak. 
(c) Biyoinformatik Veri Analitiği, Sezgisel Optimizasyon ve Yüksek Başarımlı  Hesaplama mevzularında yayınları olmak.
(d) Doktorasını anadili İngilizce olan bir ülkede ve beyazperde araştırmaları alanında yapmış olmak. Sinema araştırmaları kapsamına giren mevzularda ve “Türkiye Sineması” üstüne gösterim  yapmış olmak. Yurtiçinde yada yurtdışında öğretim dili İngilizce olan yükseköğretim  kurumlarında alanında minimum 2 yıl ders verme tecrübesi olmak. Radyo, Televizyon ve Sinema,  Sinema ve Televizyon, Sinema, Film Tasarımı bölümlerinden birinden lisans derecesi olmak. 
(e) Yabancı dilde yazma becerisinin öğretimi, İngilizce dışındaki yabancı dillerin  öğretiminde yazma becerisi öğretimi, Yabancı dil yazma öğretmeni eğitimi ve yabancı dil  öğretmeni eğitimi alanında yayınları olmak. 
(f) Fen Bilgisi Eğitimi alanında yüksek lisans ve doktora derecelerine haiz olmak. Fen  Eğitimi alanında bilimsel çalışmalarını (SSCI) yayınları ile kanıtlamış olmak ve oldukça iyi derecede  İngilizce bilmek. 
g) İnşaat mühendisliği alanında lisans ve doktora derecelerine haiz olmak. Fiziksel,  kuramsal, sayısal, amprik modelleme, mikro ve makro zemin mekaniği mevzularında emekleri ve  yayınları olmak. 
(h) Elektromanyetik ve anten teknolojileri alanında uzman olmak. Giyilebilir ve implant  edilebilir teknolojiler üstüne yayınları olmak. 
(ı) Yapay Zeka ve Makina Öğrenmesi mevzularında SCIE kapsamında taranan dergilerde yayınları olmak. İngilizce ders verme tecrübesi olmak. Bilimsel çalışmalarını son 5 yıl içindeki  yayınları ile kanıtlamış olmak. 

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.